Eesti uudised

Vanaema lasi hetkeks silmist: kaheaastane uppus kodutiiki (51)

Arvo Uustalu, 12. oktoober 2013 07:00
UPPUS TIIKI: Möödunud aasta sügisel uppus tiiki kaheaastane tüdruk.Foto: ALDO LUUD
Neljapäeva lõuna ajal uppus Võrumaal Antsla vallas Soome külas talu kodutiiki kaheaastane poiss.

Lapse leidis purde juurest veest kodus olnud vanaema. Ta oli väljas mänginud poisi silmist lasknud ja hakkas teda otsima. Meedikutel poissi elustada ei õnnestunud. Pere naabrid ütlevad ohates, et leinas on tubli maapere.

«Kodutiik on ühelt poolt väga ilus asi, aga samas on see lastele väga ohtlik. Siin lähedal on ka teisele lastega perele kuuluv suur tiik,» ütleb Soome külas elav naine.

Tiigid on tänavu ja mullu nõudnud mitme väikese lapse elu.

Tänavu 13. augusti ennelõunal teatati häirekeskusele, et Viljandimaal Tarvastu vallas Järveküla külas kukkus kaheaastane poiss tiiki. Lapsevanem, kes poisi leidis, alustas viivitamatult elustamist, mida jätkasid kohale saabunud kiirabitöötajad. Sellest polnud enam abi. Vanemate sõnul olid nad koduhoovil mänginud poisi vaid kümmekonnaks minutiks tähelepanuta jätnud.

12. veebruari õhtul enne kella seitset sai politsei teate, et Viljandimaal ei ole seitsme-aastane poiss koju jõudnud. Valmistuti otsinguteks, kuid laps leiti kodu naabruses olevast eravalduses asuvast tiigist uppununa. Esialgsetel andmetel kukkus laps läbi tiigijää, kuhu oli raiutud õhutamisauk.

Aasta tagasi kirjutas Õhtuleht Põlvamaal Kaagvere külas elanud kaheaastasest tüdrukust, kes uppus kodust saja meetri kaugusel tiiki. Laste ema tegi köögis süüa, kuni ühel hetkel märkas, et lapsi maja ees enam pole.

«Kodutiigi ääred on sageli järsud ja vesi läheb kiiresti sügavaks, laps libastudes tiigist ise välja ei pääse. Kui on kartus, et lapsi ei suudeta kogu aeg jälgida, peab kaaluma tiigi ümber aia ehitamist,» soovitab päästeamet.