Eesti uudised

Sama haridusega meeste ja naiste palgavahe on 40 protsenti

Toimetas Karoliina Vasli, 11. oktoober 2013 11:37

9 KOMMENTAARI

p
Peremees/ 12. oktoober 2013 10:25
Kui sama haridusega naine saab vähem palka kui mees siis sellel naisel ei ole kooliskäimisest mitte kui midagi kasu olnud. Leenu oli ja Leenuks jäi. Tark ei ole mitte see, kes palju koolis käinud vaid see, kes selle tarkusega oskab ka midagi peale hakata.
b
brigadir/ 12. oktoober 2013 06:02
naised saavad preemiat natuuras
d
dfg/ 11. oktoober 2013 18:09
oleneb rohkem tööst, kui soost. müüjad on näitks vähemtasustatud, kui suvaline traktorist. aga naistraktoriste eriti tihti ei kohta
d
DS/ 11. oktoober 2013 17:41
naised on füüsiliselt nõrgemad ja sageli keelduvad vähegi räpsemat tööd tegema siis arvata on, et mehed teenivad rohkem.
m
MATS/ 11. oktoober 2013 16:57
Valitsus on jätnud palgapoliitika osapoolte kokkuleppe lahendada, kuid tööandja käes on jämedam ots. See, et nad naistele vähem maksavad on nende ahnus ning eelarvamused. Samas on ka tavaliselt naistöötaja allaheitlikum ning lepibki lõpuks väiksema palgaga. Kuid sugupoolte palgavahe on eelkõige erasektori probleem, riigitööl on kindlad kindlad palgamäärad, ole siis mees või naine.
s
seda et/ 11. oktoober 2013 13:10
Ma ei saa aru mida tähendab antud kontekstis "sama haridus"? Kui see tähendab lihtsalt seda, et on lõpetatud kõrgkool või kutsekool mingil suunal, aga millisel on arvesse võtmata jäetud, siis on tegemist täiesti ebaolulise ja ebavajaliku võrdluse ja statistikaga. Kui võrreldaks aga sama erialal, parem veel kui samas õppeasutuses hariduse saanud meeste ja naiste sissetulekuid oleks asi huvitav. Kuigi ma sügavalt kahtlen, kas sellisel juhul saaks klikke koguva 40 % pealkirja sokutada. ps. ma ei eita, et naiste ja meeste palkades on mõnedel puhkudel käärid, aga no kuulege...
n
NoMam/ 11. oktoober 2013 12:56
Miks kutse- ja kõrgharidus on ühte patta pandud?
Miks kõik erialad on kokku pandud?
Vastus: eks ikka selleks, et saaks teha soovitud järelduse, mis on pealkirjas välja toodud.
Ehk siis antud "uudis" on feministide propaganda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee