Foto: Arno Saar
Toimetas Sander Silm 10. oktoober 2013 12:35
Tänasele Ülemiste liiklussõlme avamisele suundus rongkäik ka Luite asumist, et saada selgust, mis saab asumi otseühendusest kesklinnaga.

Asumi elanike koostatud teate kohaselt poleTallinna linnavalitsus seni andnud luitelastele mingit vastust esitatud küsimustele raudteeülesõidu sulgemise ega tulevase liiklus- ja ühistranspordikorralduse kohta ning on lükanud edasi ka vastamise Tallinna linnavolikogus esitatud arupärimisele.

Luite Selts ja tema toetajad on alates 15. juulist 2013 esitanud Tallinna linnavalitsusele korduvalt seni vastuseta jäänud arupärimisi, milline saatus ootab Veerenni tänava raudteeülesõitu.

2012. a sügisel said Luite asumi elanikud ja ettevõtjad üllatusega kuulda kavast nimetatud ülesõit mootorsõidukitele sulgeda, suunata asumisse saabuv ja sealt lahkuv liiklus kõnniteedeta Viadukti tänavale ning muuta ühistranspordikorraldust.

Protestiliikumise mõjul, mille käigus koguti üle 1700 toetusallkirja ülesõidu säilitamise poolt, lükati raudteeülesõidu sulgemine edasi kuni Ülemiste liiklussõlme valmimiseni.