Portugali blogi

"Restoranid" igal nurgal

Liina Laanemets, 9. oktoober 2013, 14:53

25 KOMMENTAARI

v
Veiko/ 7. november 2013, 16:06
Rahunege maha, täiesti tavalised noore inimese tunded. Loomulikult on nooruses maailm rohkem must-valge ja võrdlused meie vs. nemad teravamad. Peabki olema. Chillax:). Mul on igaljuhul huvitav lugeda.
s
S./ 5. november 2013, 16:29
Uskumatu kui negatiivsed, kitsarinnalised ja rumalad võivad mõned inimesed ikka olla! Kahju, et sageli just need "vinguviiulid" kõige kõvemat häält teevad.. Portugal on uskumatult lahe koht toredate inimeste, võrratu looduse, hea kliima, maitsva toidu ja rikkaliku kultuuripärandiga. Lissabon on vaieldamatult Euroopa üks ägedamaid suurlinnu, kus omavahel on segunenud pealinlik melu ja muretu boheemlaselu. Kas jätkan? :D Mina koliks igatahes iga kell Portugali tagasi (ja paneks neiu Laanemetsa & co kiiresti esimese lennu peale koju, oma pelmeenide ja hapukoore juurde).
f
FACEPALM/ 4. november 2013, 21:25
Ja sellepärast ma Õhtulehte ei loegi.
m
M./ 4. november 2013, 18:55
Äkki mõni hea tuttav oleks järgmine kord nõus postituse keeletoimetaja pilguga üle vaatama. "Ekspresso" ja "kohvi" küll ei kõlba lugeda, olgu siis blogi või ei.
h
hhahahhahhaaaaa/ 4. november 2013, 01:30
Elu moroonid ikka pääsevad lehte kirjutama, täiesti uskumatu mis tase, "kartulimaitseaine" on puudu.... FFS see pole enam naljakas ka mitte, kui saamatud saavad inimesed olla ja kui taipamatud.
Miks need tlvanid üldse oma koduurkast välja ronisid ja välismaale tundenginuudleid vene poest ostma läksid, oleks vist kõigile lihtsam olnud kui tuttavat pooltoote/kiirtoidu kõntsa oleks siia nosima jäänud.
h
Hehe/ 3. november 2013, 23:15
Juuresolevalt pildilt on näha, et neiu ehk peaks tõepoolest oma soomisharjumusi muutma :) ma poleks iial ette kujutanud, et keegi tunneb tpuudust kartulimaitseainest, püha peetus!
a
alfredo/ 3. november 2013, 21:29
olen ka imestanud, et portukalis nii sitt toit on! itaaliaga ei saa võrreldagi
h
headus ise/ 3. november 2013, 21:27
hea on see, et:
1. nii noor inimene võib veel areneda
2. väga hullemaks enam minna ei saa
a
Abc/ 3. november 2013, 19:01
Konkreetne lammas oled autor. Edu elus!
k
Krister/ 3. november 2013, 18:55
s
sdsd/ 3. november 2013, 18:21
Hämmastav et sellise maakast lollpea soperdisi avaldatakse, inimene ei oska elementaarset õigekirja, lapsikuid vigu täis infantiilne tekst. Nutma ajab selline matslik tekst. Inimene on esimene kord välismaale saanud ja igatseb pelmeene. Absurd.
k
Kakuke/ 3. november 2013, 18:18
Opaaaaaa!!! TALENDID KOJU??? Lugesin ja ei suudagi lugeda. Häbi tahab tappa. Kuidas siis nii rumalad inimesed nii kaugele ära eksisid?
e
Erik/ 3. november 2013, 18:11
Ei ole tõesti mitte kunagi ühtegi madalalaubalisemat ja harimatusest ning üleolevusest kubisevat artiklit lugenud. "Restoran" tuleneb ladinakeelseest sõnast "restaurare" mis tähendab "taastama"; see, kas "restoran" tähendab peent toitlustusasutust või tavalist söögikohta, sõltub kultuuriruumist.
Ja inimesed, kes esimese asjana Vahemere-piirkonna (söögi)kultuuriruumis kartulimaitseainet otsima hakkavad, ei ole just kõige etem näide sellest, kes kaugete maade toidukultuuri kommenteerima peaksid.
Ja need tuvide ja hakkliha märkused kõlasid nagu mingi 16 aastase lollaka kolkaküla kohaliku peotibi vaimutsevad targutused, milles lause iga sõna lõpeb "ä" häälikuga. (või noh tegelikult terve postitus kõlas sedasi).
m
minu erasmus itaalias/ 2. november 2013, 21:35
- jagasin korterit KOHALIKE üliõpilastega - meelega, et saaks keelt harjutada ja et kogemusest saaks maksimumi võtta. See on ka läbi aegade olnud kõigi erasmuslaste peamine kahetsus - et nad seda ei teinud. Mingi oma eesti minikommuuni loomine, et saaks koos kartuleid süüa ja kohaliku elu üle vigiseda, ei tohiks küll eesmärk olla! Et ei oska keelt? Minuga kaasas oli üks teine eestlane kes õppis 1,5 kuuga suhtlema suht vabalt, seega kõik on tehtav! Ta lihtsalt suhtles palju ja just kohalikega, mis sest, et alguses ei oskanud.
- nautisin kohalikku toitu ka kokkasin kohalike retseptide järgi. Eluks ajaks on seega mul kaasas oskus fantastiliselt hästi itaalia roogasid valmistada - kõik kiidavad. Tundub väike detail, aga olen alatihti selle üle tagantjärgi õnnelik. Mulle vähemalt tundus mõistusevastane minna kohalikku restorani kartuliputru nõudma ja seejuures veel eeldada, et seda hästi osatakse teha. Söö nagu kohalik ja sa ei pea pettuma! Millegi eksootilise tellimine (vabandust, aga burger ja friikad seda on selles kultuuriruumis) pole pea kunagi hea mõte.
Rohkem julgust oma mugavustsoonist välja astuda ja peagi avastad, et elu palju huvitavam ja meeldivam kui su senised kogemused. Jõudu!
k
khm/ 2. november 2013, 21:09
Tegemist ju noore inimesega! Nagu keegi eelnevalt kommenteeris, kas tõesti puudub noorel inimesel huvi selle vastu et miks nii tehakse ja mis kohalikud kombed on? Midagi tuli selle artikli lugemisest tuttavat ette - minu kauaaegne sõbranna, kelle ema ei lubanud pisikesest korterist välja kolida ka siis kui laps ülikoolis õppis. Muutus teine nagu pensionieelikuks oma suhtumiselt kõigesse. Õnneks see kadus kui lõpuks ometi välja sai kolida. Kallis Liina, palun koli ka kiiresti kodunt välja ja koli kokku teiste noorte inimestega!!! Ja kui ise ilmselgelt söögikohti ei oska valida, siis tuleb internetis eeltööd teha. Pärast nutitelefone pole kunagi ka võõras kohas täiesti orki astunud toiduga.
r
Rob/ 2. november 2013, 17:41
Big Cities are not for Village People, seems an article from a couple from montana that goes to visit New York, totally absurd
l
Lx/ 23. oktoober 2013, 13:07
Üks silm kinni loen seda kirjaoskamatut, sallimatut ja pimedusega löödud artiklit.. Kas tõesti on veel tänapäeval noori inimesi, kes niimoodi mõtlevad? Selle asemel, et käia silmad põnevusest suured avastamas teiste riikide ja kultuuride erinevaid kombeid ja vaimustuda erinevatest söökidest-jookidest, inimestest ja kohtadest, on artikli autori jaoks kõige märkimisväärsem Portugali toidu puhul see, et... no millest alustada??
Nagu igal pool (ka Eestis), on häid ja halbu restorane, kohalikke ja turistilõkse. Paremini läheb alati neil näljastel, kes tunnevad kohalike kommete vastu huvi ja on seega teadlikud, MIKS kelner toob küsimata lauale merekarbid, juustu või vorsti, MIKS kelner toob lauale kahvli ja noa ja MIDA nendega teha. (Laua)kombeid mittetundev inimene on sel juhul see, kes jääb piinlikku olukorda, mitte kelner! Ignorance is not bliss. Sama käib ka keeleoskuse kohta.
l
Lissabonist/ 23. oktoober 2013, 11:58
Ahjaa, seda ka veel, et teinekord küsi teenindajalt galão - nn suur kohv piimaga.
http://en.wikipedia.org/wiki/Galão
l
Lissabonist/ 23. oktoober 2013, 11:33
Loen ja imestan! Ma ei oleks elus uskunud, et noored inimesed niisugused negatiivsed vingukotid on. Elan siin juba aastaid ja ausalt - nii mõnedki korrad olen tänaval/poes juhuslikult juhtunud Eesti Erasmuslasi kuulma/nägema ja häbi on. Seistakse järjekorras, eurosed veinipudelid kaenlas (meil siin kasutatakse seda veini vaid toidutegemiseks muide!), lõuatakse üksteisele teise poe otsa, et võta ikka veel seda burksi ka, tüdrukud riides nagu Peruu narkosmugeldajad. Võeh! Nüüd on ühed ka oma (suvalised) mõttevälgatused julgenud teistele lugemiseks riputada. Mis on nende artiklite kasutegur? Kellele need mõeldud on? Siit peegeldab vastu vaid väehene haridus, väga piiratud maailmavaade ja fakt, et uutes olukordades ei suudetagi ilma emme-issita toime tulla. Pole maitsestatud kartulikrõpse - no anna kannatust!
x
xxx/ 19. oktoober 2013, 14:23
Lihtsalt uskumatu, lähevad Portugali ja kohe esimese asjana otsivad üles vene poe.
No milleks üldse välismaale minna. Inglise keele harjutamiseks oleks parem olnud keeltekooli Eestis minna.
Ise Portugalis sain võrratult hästi süüa, mereannid ja kala -sardiinid- ja jube hea kana piri piri.
Hinnad poes polnud ka kallid..
m
M/ 10. oktoober 2013, 18:41
täiesti loll artikkel , ma elan 3 aastat Portugalis ja kohalik köök on üks parimaid! Peened restoranid on kindlasti olemas aga noh eks tudengineiud valivad omale burgse hinna järgi ja siis veel kurvastavad et söök on halb. Minge tagasi Eestisse ja närige oma mulgikapsaid, mina jään siia ja söön jumalikke mereanneid, bacalhaut, puu- ja juurvilju etc.
p-s- ,mis sittjutt on see, et kohv on kallis?? Pingo Doces väga hea arabica ja robustose segu 1.35 eur pakki eest!
h
Huvitav/ 10. oktoober 2013, 10:29
Olen kahes erinevas kandis Portugalis käinud ja ausaltöeldes ma pole kõll niru sööki restoranis (või mis iganes söögikohas) saanud. Ehk on asi nn põlvkondade vahelises erinevuses ja ma pole tulnud lihtsalt selle peale, et burksi otsida? Ja oma salati ise maitsestamine on Lõuna-Euroopas üldse levinud, teadupoolest kipub õliga kokku segatud toorsalat väga kiiresti oma läbiliguema ja seda küll raha eest süüa ei tahaks. Ja minu kogemus näitab, et väljaspool külasid räägivad enamus inimesi üsna OK ingklise keelt, vaid korra juhtus, et ettekandja polnud kõige parema keele oskusega aga no siis me mõistsime üsna hästi ka keha keelt kasutades üksteist, lisaks oleks ju võinud enne pkale sõitmist ise mõned olulisedmad sõnad sh toiduainete nimetused selgeks õppida.
r
Rohkem positiivsust! / 10. oktoober 2013, 08:27
Ja lisaks veel:
Vaadake restoranipildilt, kuidas söögiriistad paigutada.
r
Rohkem positiivsust!/ 10. oktoober 2013, 08:26
Te ju läksite Portugali, eks? Seal elavad Portugaallased. Nad ei peagi Teiega soravas inglise keeles rääkima! Seda toitu, mida nad söövad, on nad söönud sajandeid ja elavad siiani. Kui on soov musta leiba ja mulgikapsast närida, miks siis üldse ahju tagant välja ronisite? Saage lõpuks aru, et Eesti pole maailma naba. Ja on tõesti imestamit väärt, et Teie praegune kodulinn pole hessburgeriseerunud. Müts maha nende ees.
Miskipärast meenub nõukaaegne multikas, kuidas Oh ja Ah matkal käisid:
http://dotsub.com/view/d8b93940-5d78-41d7-bba9-85a1eec4c5b2

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee