Maailm

Jootrahaks antud lotopilet võitis 17 500 dollarit (2)

Õhtuleht.ee, 8. oktoober 2013 07:00
ÜLIÕNNELIK: Baaridaam Aurora Kephart õnnitlusi vastu võtmas.Foto: AP/Scanpix
Ameerika Ühendriikides Oregoni osariigis Springfieldis sai Conway’si restorani baaridaam Aurora Kephart (25) eelmisel nädalal ühelt püsikundelt jootraha asemel kaks Keno loto piletit. Ühele nendest langes peavõit – 17 500 dollarit (ligi 13 000 eurot), kirjutab ajaleht Register-Guard. Teine pilet võitis viis dollarit.

USA meedia meenutab, et 1994. aastal mängis Bridget Fonda Hollywoodi filmis «Kaks miljonit dollarit jootraha» ettekandjat, kes sai ühelt kliendilt jootrahaks poole lotopileti võidust.

Loosimisel selgus, et lotopilet võitis neli miljonit dollarit.

Aurora nii suurt lotovõitu ei saanud, kuid USA ajakirjandus nimetab teda kõige õnnelikumaks baaridaamiks Ameerika Ühendriikides. Ja ta on tõepoolest õnnelik. Aurora tahtis võidu lotopileti algsele omanikule anda, kuid viimane keeldus raha vastu võtmast.

Baaridaam rääkis ajakirjanikele, et soovib võidusumma eest osta koju uue sohva ja ülejäänud summa hoiustada. Võimalik on ka, et ta annetab osa võidust heategevuseks.

Neli aastat Conway’si restoranis töötanud Aurora ütles, et tänu talle langenud ootamatule lotovõidule on huvi restorani vastu oluliselt kasvanud. Inimesed tulevad vaatama kohta, kus niisugused ilmelised asjad sünnivad.

Üks külastaja ütles Aurora sõnul talle, et head asjad juhtuvad ainult heade inimestega. «Mul on nii hea meel, et kliendid peavad mind heaks inimeseks ja arvavad, et ma olen selle lotovõidu ära teeninud,» lausus ta ABCNews.com vahendusel.

Samal teemal

07.06.2014
Restoranikülalise dilemma: kas maksta jootraha ja kui palju?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee