Seisukoht

SEISUKOHT | Igapäevast pappi (1)

Laur Uudam , 4. oktoober 2013 07:00
Lauri Uudam
Ei saa öelda, et ekskeskerakondlase Tarmo Lausingu jutt talle mustas kilekotis antud veerandist miljonist kuidagi üllatanud oleks. Tuleb vaid vaadata, kes on erakonnaga tülli läinud, välja astunud-heidetud või mis kõige hullem – sissetulekuta jäetud. Mõnus on ju paljastada, kui pajatad asjadest, mida aegumistähtaegade tõttu ei võta organid enam menetleda. Saad külge poolkangelase oreooli, kinni sind ei panda ning küll lõpuks sotsid su oma rüppe ikka võtavad. Ning kui palju veel ise võidi matti võtta nende kätte tassitud sularahahunnikust!

Kui nii võtta, siis uudisväärtus sellistel paljastustel ju puudub. Sest on ju avalik saladus, et erakondade rahastamine just nii käiski. Alates Rahvaliidule tehtud arvututest 999kroonistest annetustest, Meikari ja Lausingu juttudest kuni «Riigimeeste» seriaalis nähtud ärimeeste käest rahamangumiseni – elutõde ja kunstitõde põimuvad.

Kui aga erakonnad elatuvad kilekotiga kokkutassitud rahast, siis võiks hoopis küsida, kas mitte süsteem pole vildakas, kui seda üleüldiselt rikutakse. Umbes samamoodi, nagu on autos mobiili kasutamise keeluga, millest isegi selle kehtestanud riigikogulased ega mõni politseijuhtki kinni ei pea. Tegeleks hoopis põhjuste, mitte tagajärgedega.

Samal teemal

30.08.2015
Komisjon palub Toobalilt teavet raha kohta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee