Eesti uudised

VIDEO JA FOTOD: Toompeal veerevad tankid

Viljar Voog, 3. oktoober 2013 11:29

21 KOMMENTAARI

a
ajaloolane/ 4. oktoober 2013 10:02
Filmis on paistmas väga suured vead. Nimelt on pea kõik mehed piltidel sileda lõuaga. Kahjuks see nii aga ei olnud. Punaväelased said habet ajada vaid kodust kaasavõetud vahenditega, sest erinevalt sakslastest riigipoolseid hügieenitarbeid ei antud ning habet aeti harva. Kui analüüsida II maailmasõja fotosid, siis valitses valdavalt kolmepäevane habe meestel, siledad ülidiselt olid vaid ohvitserid, kes ei elanud kasarmus või laagrites. 1944 nägid inimesed veidi teistmoodi välja. Punarindel võitlejad olid reeglina kõhnad. Väga väga paljud ka nälginud välimusega. Selliseid tänapäeva mõistes rasvarulle ei olnud kohe kindlasti tollel ajal kusagil, seda enam veel sõja eelviimasel aastal. Häiris tugevalt selline fakt, nagu saapad ehk kirsad. Saage aru, tegemist oli 1944 aastaga ning eranditult mitte kellegil ei olnud selliseid uusi, läikivaid ning peaaegu kulumata taldadega jalatseid. Jalatsid olid tollel ajastul kõige suurem defitsiit ning nii olid valdavalt sõduritel jalas lääpa tallatud ning murdumisjoontega kirsad. Tähelepanu tõmbab ka see poiss, kes sõdurite juures on - stiil on küll enamvähem õige, aga nii sirget pintsakut ja pükse polnud ühelgi poisil, kui ta just valitsusametniku poeg polnud. Et tegemist on ilmselt põgenikuga, on ta maganud ööde kaupa kus juhtub ning selliseks küll riided ei jää niimoodi. Suuri vigasid on veel palju, aga ei jõua kirjutada enam. On siiralt kahju, et püütakse teha kiirvormis mingit filmi, ilma uurimata tolleaegseid traditsioone, tavasid ning olekut. Tulemusena saadakse film, mis ei kujuta mitte ajastut 1944, vaid on lihtsalt butafooria.
v
viljandlane/ 4. oktoober 2013 09:33
Sul muhaboi pole ajaloost õrna aimugi või kirjutad seda kõike iroonilise huumoriga?Laskurkorpuses ei ole kunagi olnud tankidiviisi!Pärn andis (väidetavalt!)polk.Võrgule käsu kiiresti liikuda Tallinna,et jõuda sinna enne teisi punavägesid.See olevat olnud tagamõttega,et hoida ära rüüstamisi,millest olid kindrali auastmes mehed niikuinii teadlikud.See lahing-grupp oli tankidega varustatud,kuid usun,et neid polnud rohkem kui paari roodu jagu.Ei ole väga vaenlase ajaloo vastu huvi tundnud,kuid arvan,et Eesti laskurkorpuses võis tanke ehk olla paari pataljoni suurune ports,kui niigi palju.Punavõimud(nagu ka sakslased)eikippunud andma vähemusrahvustest koosnevate väeosade kätte tanke ja lennukeid-vähemalt mitte suures koguses.See lennueskadrill ,,Tasuja,, oma U-2 lennukitega ei kujutanud ju ka sõjalist jõudu.Samuti olid laskurkorpuse tankistideks mitte-eestlased,sest mine sa lolle tea-hakka veel oma tankide vastu võitlema!
s
sull/ 3. oktoober 2013 22:47
kaxju en ei saand ss, luff,fafe uut lennukeid valmis..........................................
v
võhik aga/ 3. oktoober 2013 21:38
mingid tankid ei veerenud ju toompeale mingit sõjategevust polnudki
p
Protest/ 3. oktoober 2013 21:16
...millest küll selline mõte kujutada just seda ajalooperioodi Eesti ajaloost ? Nõuka ajast veel vähe et nüüd samas vaimus jätkatakse ? Paraleelselt tuleks siis ju vändata ka paadipõgenikke ja Eesti välisdiplomaatide lahkumist kokkusurutuna aega mil see periood Eestis kestis. Elmo palun külastage sagedamini Hardi Volmeri kodulehekülgi.
a
aastapäev/ 3. oktoober 2013 21:15
1941. aasta 3. oktoobril teatas Hitler, et Nõukogude Liit on purustatud ja ei toibu enam kunagi.
m
mis/ 3. oktoober 2013 20:10
moodi see tanki makett veereb mööda Toopead? halloo ajakirjanik? tööajal ja jood?
p
Punaväelane KALM/ 3. oktoober 2013 18:41
Paras komöödia, häirib jah, et punaväelased nii paksukesed :)

a
ajaloo huviline/ 3. oktoober 2013 18:34
Eestis on hetkel isegi mitu töökorras tanki T-34. Antud eksemplar on vist Lagedilt Eesti Vabadusvõitluse muusiumi eksponaat.
v
Valdis/ 3. oktoober 2013 18:34
Kujutan ette,eesti debilikuit,vene sõduri"Vabastaja" mundris.
m
MeieTeame/ 3. oktoober 2013 18:18
professionaale ja tõelisi ajaloolasi ei kaasatud. Tüüpiline!
m
Muhaboi/ 3. oktoober 2013 18:10
Ja veel: Laskurkorpuse eelsalk see ei olnud, korpus ei suundunud Tallinna peale, suunati mujale ja sellest ka räägiti, et Stalin olla kartnud eestlaste reeturlikkust, et oleksid kommunistidele vastu hakanud. Mine sa tea ...
k
khm/ 3. oktoober 2013 18:08
Tänapäeva mehed on liiga prisked punaarmeelase mängimiseks.
m
Muhaboi/ 3. oktoober 2013 18:02
Nii muuseas, et miks neilt tankidelt puuduvad kirjad "Surm Saksa okupantidele!" ja sellesama tankidiviisi nimi "Lembitu". Just see tankidiviis, mis oli Eesti Laskurkorpuse koosseisus, tegi 2944. aastal dessantoperatsiooni kindral Lembit Pärna eestvõtmisel Tallinna. Nagu on väidetud, olevat sellest suur tulu tõusnud sest Tallinn olla olnud mineeritud, õhkulaskmiseks valmis aga kiire ja ootamatu löök tankidega ja tankidel olla selle nurjanud. Ma isiklikult arvan, et nii ühene see asi polnud, kiire löök ehk nurjas linna ettevalmistamise purustamiseks. Veel räägiti, et rünnak olnud nii ootamatu, et doktor Mäe sinelihõlm jäänud korteri ukse vahaele aga mehel olnud nii kiire, et polnud aega ust uuestu'i avada, tõmmanud hõlmast tüki välja ja sealt see leiti. Eks ole, mis see "nõgeseriidest sinel ikka tugevuselt oli ..........
k
kroonik/ 3. oktoober 2013 17:32
Ansip on ka ühe pildi peal...
V
tankett / 3. oktoober 2013 17:21
Varsti hakkavadki veerema! Ära torgi herilast!

m
midaiganes/ 3. oktoober 2013 17:03
Ei saa inimestest aru kes seostavad igat uudist valimistega !Jutt käib ju filmi tegemisest jätke valimised tahaplaanile nii säästate oma väikseid närvirakke ja olete rahulikumad ! Iga asi omal ajal!
k
Kesikute UNISTUS!/ 3. oktoober 2013 16:24
SELLINE on eestivaenuliku Keskerakonna UNISTUS! Kas keskerakondlased ja lasnamäelased olid ka lilledega kohal....???
t
tallinlased/ 3. oktoober 2013 16:18
Savisaare ja Keskerakonna eestivaenulikud valijad.... Ärgake üles ja tehke silmad lahti eestlastest valijad! Keskerakond peab Tallinnas võimult lahkuma!
S
;)/ 3. oktoober 2013 15:10
Savisaar ju kutsus rahvast Toompea ümber ja lubas ka transistor raadio kus on kindlasti ainult tallinna tv - d kuulata ;)
M
;)/ 3. oktoober 2013 15:04
Mõtlesin alguses, et Savisaar oma jüngritega läheb Toompead vallutama ... ;)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee