Eesti uudised

«Viis naist sidusid mu kinni ja vägistasid!» (19)

Teet Teder, 2. oktoober 2013 07:00
62 meest on Eestis viie aastaga vägistatud.Politsei- ja piirivalveameti andmetel oli 2008. aastast tänavu maikuuni vägistamisohvriks langenud 355 naist, meessoost vägistamisohvreid oli 62. Nende hulgas oli nii alaealisi kui ka täiskasvanuid.Foto: Illustratsioon
Seksuaalvägivalla ohvriks langenud mees räägib avameelselt, kuidas naiskolleegid teda üle tunni aja garderoobis jõuga võtsid.

«Mitu korda keegi must üle käis, ei saanud aru,» kirjeldab mees, kuidas viis naist ta kinni sidusid ja seksuaalselt julmalt ära kasutasid.

«Loomulikult ei tea sellest ei mu naine ega ka lapsed. Pole sellest silmast silma kellelegi rääkinud,» tunnistab mees Õhtulehele. Seepärast nimetagem teda tinglikult Kalleks.

Tema lugu ei ole värske. Isegi mitte mõne aasta tagune, vaid ajast, kui Eestis tegutses miilits.

Kuigi Kalle ütleb, et ta ei tunne, nagu oleks juhtunu teda mõjutanud, tõdeb ta, et miski sundis teda siiski oma loo anonüümselt ära rääkima. «Äkki miski jäi painama?» küsib ta rohkem endalt kui teistelt.

Kalle oli siis noor elujõuline mees, tuli äsja tagasi kahe aasta pikkusest teenistusest Nõukogude armees ja asus elektrikuna tööle ühte Eesti leivakombinaati.

Ta tunnistab, et oli toona väga tagasihoidlik ja vahekorras olnud vaid mõne korra. Seksivärgist ta palju ei teadnud. Ainus abistav kirjandus oli tollal «Avameelselt abielust». Rohkem sai teadmisi vanematelt sõpradelt.

«Kõik leiva- ja saiategijad olid naised. Mina kui valveelektrik olin ainus meesterahvas. Naist mul veel ei olnud,» alustab Kalle oma lugu.

Lõõp muutus tõsiseks

Kalle oli leivatehases töötanud umbes pool aastat. Naiskolleegidega ta väljaspool tööd ei suhelnud, ent tööl käis tihti sõbralik, kohati nilbe isegi lõõp.

«Vahetuses oli neid tavaliselt kümme ja abielunaisi oli kuus. Osa vist olid lahutatud. Vanus oli nii 30 ja 50 vahel. Välimus oli neil suhteliselt normaalne. Paar tükki olid isegi üsna kenad, teised täiesti talutavad. Jutud olid meil aga üpris tihti suhteliselt nilbed,» kirjeldab Kalle kollektiivi.

«Ja ausalt öeldes käis neil juba ammu selline lõõp, et vägistame su ära. Mina vastasin alati, et vägistage, vägistage... Loomulikult ma pidasin seda siis naljaks ega mõelnud tõsiselt,» meenutab Kalle. Kuid ühel hilisõhtul muutus kõik.

«Õhtune vahetus lõppes kella 11 ajal. Läksin pesema. Meeste riietusruum oli tagapool ja pidin naiste omast mööda minema. Paar naist seisis riietusruumi ukse juures. Arvasin, et nad ootavad kedagi. Möödudes aga lükkasid nad mind sisse. See oli nii ootamatu, et ma ei osanud vastugi panna. Paistab, et neil oli kõik plaanitud ja ette valmistatud,» kahtlustab Kalle.

«Kohe lükati mind kappide vahele selili. Ma ei saanud asjast enne aru, kui mu käed olid laiali tõmmatud ja silmustes, mille teised otsad olid kapi jalgade küljes. Kohe hakkasid nad mu pükse lahti harutama ja jalast tõmbama. Hakkasin jalgadega siplema, kuid istuti põlvedele ja vastupanu oli võimatu. Mõistsin, et nali, mida nad lubasid teha, hakkab tõeks saama.»

Kalle oli siis 23aastane kõhn noormees ja üllatusmomenti ära kasutades said suuremad naised temast kiiresti jagu.

Kalle mäletab, et tema kallal oli korraga viis naist, kes suutsid tema meheau oskuslikult funktsionaalseks muuta.

«Siis tõmmati see kähku kitli vööga kinni. Valus ei olnud. Loomulikult väike hirm oli, et verevarustus katkeb, aga olin kuulnud, et selleks peab ikka mööduma paar tundi, kui midagi halba juhtub. Ega nad eriti midagi rääkinudki. Vahtisid ainult, kuidas riist siniseks hakkas minema.»

Ennast naised paljaks ei võtnud – mõnel oli juba seelik, mõnel veel töökittel seljas. Püksikud olid ilmselt juba varem ära võetud. Kalle nende mahaajamist tähele ei pannud. Ja siis see algas.

Üle tunni aja

Selle aja vältel sai Kalle mitu orgasmi, aga kuna kleidivöö ei lasknud tal «ära kukkuda», siis said naised ennast edasi rahuldada.

Valu alakehas tuli ja läks, aga viimaks ei kannatanud Kalle piina enam välja. «Läks veel valusamaks ja ma ütlesin seda neile. Nad said õnneks aru ja enam nii hoogsalt ei nühitud,» ütleb ta avameelselt.

«Algul vägistasid mind ainult vallalised, ja abielunaised vaatasid pealt. Aga eks see erutas neid ja ei suutnud nemadki ainult pealtvaatajaks jääda. Ma ei oska öelda, kuid minu arust rahuldasid mitmed end minuga isegi paar korda,» räägib Kalle ja hindab, et vägistamine kestis pisut üle tunni.

Kui viimane naine oli lõpetanud, päästeti Kalle käed lahti. Esimese asjana harutas ta kleidivöö vemba küljest.

«Riist oli tumesinine ja väga hell. Tasapisi hakkas õige värvus tagasi tulema. Kui trussikud vastu läksid, siis oli küll valus,» mäletab ta.

Kaebust ei esitanud

Ainus, millele Kalle mõelda suutis, oli kümblus. «Läksin riietusruumi, et ennast puhtaks pesta. Olin ju igalt poolt naistega koos. Loomulikult ei olnud mitu päeva seksi isu. Järgmisel päeval oli naistel mulle piinlik otsa vaadata. Vältisid mu pilke. Olin rusutud ja väsinud ja hell,» räägib Kalle, aga tunnistab üllatuslikult, et ega ta siis enam vihane olnudki.

Veelgi enam: ta kohtus samade naistega pärast seda veel mitu korda. «Siis aga ilma kinni sidumata ja mitte nii suure pundiga. Ju ma olen tugeva närvikavaga ning psüühiliselt pole see mind mõjutanud. Aga huvitav, kas see on kõigi meestega nii või elavad mõned seda üle nagu naisedki? Ma arvan, et see (meeste vägistamine) pole päris sama, mis naiste vägistamine. Minule tundub, et need on kaks täiesti ise asja.»

Ülemustele ega toonastele võimudele Kalle kaebama ei läinud.

Kas naine saab üldse meest vägistada, kui mees ei taha?

Vastab psühholoogiadoktor Toivo Aavik: «Kui vägistamine on vahekorda sundimine või isiku hetkelise otsustusvõimetuse ärakasutamine, siis pole sellel suurt vahet, kas ohver sai pärast seda ka orgasmi või mitte. Vahe on ainult selles, et ohver ise võib sel juhul loobuda näiteks avalduse kirjutamisest.»

Kas mees on seksiks võimeline ka stressirohkes olukorras? On ju mehi, kes ei saa urineeridagi, kui keegi vaatab.

«Kui mõelda inimese keha ja vaimu tegevuse peale, siis ilmselt arvatakse, et mehel ei teki erektsiooni vägivaldses olukorras ja seks jääb ära. Vale puha. Paljudel meestel tekib erektsioon juba lihtsalt ärevas (mitteseksuaalses) olukorras. Ka on olnud juhuseid, kus näiteks mehele surutakse ureet-rasse mõni jäik ese (pliiats) või seotakse suguti nii kinni, et tekib verepais – et siis olla vahekorras. Ohvrile on see muidugi valus ja mingit naudingut ta ei saa, kehavigastuse küll.»

Kas vägistamine mõjub meestele samuti kui naistele?

«Üldiselt arvatakse, et vägivaldseid suhteid ja vägistamisi on oluliselt rohkem mees-mehe suhtes kui naise ja mehe suhtes. Samas on ilmselt neid ka oluliselt rohkem, kui need jõuavad üldse avalikkuse ette. Miks? Sel põhjusel, et meestele üldiselt meeldib seks ja nad võivad hiljem oma peas asju muuta positiivsemaks, kui need tegelikult olid. Teiseks: mehele on piinlikkust valmistav, kui selgub avalikkuse ees, et keegi naine on temast üle olnud ja teda näiteks vägistanud (eriti veel, kui see naine ei ole meeldiva välimusega!). Seepärast need asjad vaikitakse maha. Üldiselt toimuvad need vägistamised ikka kas alkoholi- või narkojoobe tingimustes. Mul on olnud patsient, kes väitis, et teda oli kunagi grupi tüdrukute poolt vägistatud. Ma ei või päris kindel olla, kas see ka päriselt nii oli. Tema väitis, et see oli tema seksuaalelu muutnud sel viisil, et ühe partneriga olles ei saa ta enam rahuldust, kui sellega ei kaasne teatud vägivald tema suhtes.»

Imre Rammul: mehed, ärge häbenege, rääkige sellest!

Seksuoloog Imre Rammuli sõnul on kõikidest seksuaalkurjategijatest üle 5% naised. Samas on teada vaid juhtumid, kus kurjategija on vahele jäänud. «See ei ole isegi jäämäe tipp mitte, mis välja paistab,» hindab ta.

Rammuli sõnul on suurem osa vägistajatena käituvaid naisi sellised, kes on leidnud masohhistliku seksuaalhälbelise meespartneri ja on emotsionaalselt sedavõrd mõjutatud, et lähevad mehe soovidega kaasa. Teise olulise osa moodustavad need, kes võrgutavad varateismelisi poisse.

«Kui vaadata kuriteostatistikat, siis Kalle loo sarnaseid vägistamisi tuleb suhteliselt harva ette. Samas ei luba mehe sooroll tunnistada, et teda on vägistatud. Sellised asjad jäävad varjule. Minu praktikas on olnud ühel korral, kui meessoost patsiendiga on sellist asja toimetatud.»

Enamasti ei suuda mehed hoomata, et naiste poolt vägistamine on midagi halba, veel vähem mõistavad nad, et see on kriminaalne.

«Kui sa just ei ole heteromees ja teised mehed sind seksile ei sunni, siis ei saa sind vägistada,» kommenteerib üks mees sellist vägistamisvõimalust välismaisel internetileheküljel.

«Ei saa vägistada nõusolijat,» ütleb teine. Kolmandad arvamust ei avaldanud, sest neil oli kiiresti vaja saada lennukipileteid Aafrikasse – Zimbabwe politsei uuris just üleriigilist juhtumit, kus naiste sündikaat mehi vägistas, et nende spermat rituaalideks kasutada.

Rammuli sõnul ei muuda vägistamist vähem kriminaalseks tõik, et mees saab sellest rahulduse. «See ei muuda asja olemust. Ejakulatsioonikeskus on seljaaju tasemel,» saab siinkohal süüdistada loodust, mitte meest.

Ka võib selline kogemus meest niivõrd mõjutada, et sellest ülesaamiseks peab otsima professionaalset abi. «Kindlasti tuleks üle saada tõrkest, mis on seotud meheliku minapildiga. Kui see oluliselt lammutab inimese psüühikat, siis tuleb sellest rääkida,» kinnitab Rammul.