PEIDUS: Rahandusministeeriumi ainuke ühiskasutuseks mõeldud auto ootab ministeeriumi maja taga järgmist tööpäeva. Foto: Mattias Tammet
Mattias Tammet 2. oktoober 2013 07:00
Rahandusministeerium soovib piirata ametisõitudeks ostetud autode kasutamist erasõitudeks. Õhtuleht kontrollis kahe tööpäeva lõpul rahandusministeeriumi ning maksu- ja tolliameti autoparki, et saada aimu, kas riigi autod seisavad asutuse garaažis.

Käibemaksuseaduse muutmise eelnõu järgi hakatakse pitsitama tööandjaid ja firmasid, kelle soodustustega ostetud autosid kasutatakse tegelikult erasõitudeks. See tähendab, et kuigi praegu võib sõidupäeviku täitmise korral teha ettevõtte autoga seaduslikult ka erasõite, siis sõitude hulka kontrollida ei saa ning riigiaparaat vaatab olukorrale altkulmu. Ent kuidas käib autode kasutamine sellessamas riigiaparaadis?

Kadunud auto ilmub salapäraselt

Teised rahandusministeeriumi töötajad võivad kasutada Volkswageni mahtuniversaali koos autojuhiga. Veidi enne kella viit õhtul tunnistab pressiesindaja Sigrid Laev maja fuajees, et ministeeriumi töötajatele mõeldud autot nende parklas tõepoolest ei ole. Seda seepärast, et auto on parasjagu tööasjus lennujaamas. Ootame. Autot ei tule ega tule. Poole kuue ajal selgub, et auto on siiski juba ammu kohal, kuid «vales» parklas. Kui pressiesindaja näitas algul, et auto koht on maja ees, siis selgub, et ta seisab maja taga.

Maksuameti autod on üle Eesti laiali

Maksu- ja tolliameti autopark on võrreldes rahandusministeeriumi omaga ülesannetest lähtuvalt risti vastupidine. Ministeeriumi kolme auto vastu on neid pressiesindaja Ivi Papsteli sõnul umbkaudu 80, nii ameti- kui eravärvides. Erakasutuseks mõeldud autosid on üks: peadirektor Marek Helmi Škoda, millega tööajal aeg-ajalt ka ameti teisi töötajaid sõidutatakse.

Õhtulehe külastuse ajal, veidi enne eilse tööpäeva lõppu, seisis maksuameti Lõkke tänava parklas ameti viis autot. Pressiesindaja sõnul seisvat seal mitme kontori autod. Enamik aga pargib mujal ning paljusid neist kasutatakse ametisõitudeks ka väljaspool tavapärast tööaega.

Omaette kategooria moodustavad maksu- ja tolliameti koertetalitajate autod. Kuna koerad elavad koos talitajatega, siis antakse neile ka ametiautod pidevaks kasutamiseks. Nende autode pealt maksuamet erisoodustusmaksu ei maksa.

Samal teemal

Kommentaarid  (16)

A.H., to mõisaköis 2. oktoober 2013 19:27
Kas sina oled ka üks nendest muidusööjatest parasiit, kes maksumaksja turjal elu naudib? Ehk tuleb see aeg, tagasi kui sinusugused tegelinskid triibulistes ürpides, koos teiste varaste ja pättidega tööd tegema pannakse. Kuni viimane sinusugust jälle vabaks teeb.
ettevõtja 2. oktoober 2013 19:05
Ma tahan ka, et teised maksumaksjad minu erisoodustusmaksu kinni maksaks!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS