Portugali blogi

Uus blogi: Estonian Air röövib! (9)

Liina Laanemets, 1. oktoober 2013, 13:32
Tap Portugal, Stockholm-LisboaFoto: Erakogu
Portugali õppima kolinud tudengid kirjutavad Õhtulehes oma muljetest ja kogemustest. See on blogi esimene postitus.

Viis Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli majandusarvestuse tudengit võtsid kevadel vastu otsustase, et järgmine semester tuleb läbida Portugalis. Lissabonis asuv kõrgkool Instituto Superior de Contabilidade e Administração de Lisboa (edaspidi ISCAL) on võõrustanud ka varem meie kooli Erasmuse tudengeid.

Läksime kergema vastupanu teed ja otsustasime sama kooli kasuks. Dokumentatsioon aetud, ained valitud, kuid kus me elama hakkame ja mis hinnaga kohale lendame?

Tasusime ka 100 eurot broneerimistasu, mis arvestati maha esimese kuu üürist. Saata võõrale inimesele võõrale maale raha ei jätnud meist kedagi külmaks.

Skype'i ja e-maili teel suhtlesime korteriomaniku Manueliga, uurisime kõige kohta... plaanis oli küsida isegi, kas korteris on föön ja triikraud, kuid kõige tähtsam jäi esialgu küsimata – kas tasume üüri sularahas või ülekandega.

Loomulikult soovib ta in cash, kuid raha väljavõtmine pole odav lõbu. 2,5% väljavõetud summast ning lisaks ligi üks euro väljavõtu tasu.

Lennufirmade vahel valmine oli päris tüütu, Ryanair võib ju pakkuda soodsaid lende, kuid tuleb mõelda, et pagas maksab 30 eurot ja lisaks veel käsipagas. Tuleb minna kergema vastupanu teed ja valida lend Tallinn-Stockholm-Lissabon. Kas tõesti 235 eurot on õiglane hind ühele inimesele?

Koolis arutasime lätlasest kursakaaslase Elvisega, kes ütles, et Riia-Stockholm-Lissabon maksis 140 eurot ja lisas, et see hind oli kallis, mõnel teisel kuupäeval oleks saanud veel soodsamalt.

Erinevus seisnes ainult Riia-Stockholmi ja Tallinn-Stockholmi lennus, kuna Rootsist lendasime mõlemad TAP Portugaliga. Viimane oli ka tõesti hea lend, vein ja toit – kõik hinnas. Kuidas küll Estonian Air saab küsida hingehinda 45 minutilise lennu eest?

Tagasi minnes toetame pigem Air Balticut ja Riiga on juba kerge vanemaid järgi kutsuda.

3. septembri varahommikul alustasime rongisõitu Rakverest Tallinna, hoidsime raha takso pealt kokku ja Ülemiste jaamast tatsasime kohvritega lennujaama. Väljas oli tol varahommikul 6 kraadi sooja, kuid kohvrist polnud midagi sooja peale võtta nii mõnelgi.

Stockholmi lennujaamas ootasime neli tundi ja astusime uuesti lennukisse. Kas oleme ikka õigel lennul? Keel tundub nagu suunduksime Poola, väga veider ja kummaline kõla. Obrigado ja saida – sõnad, mis said kohe selgeks. Aitäh ja väljapääs.

Pariisi kohal lennates on tunne nagu kaarti vaadates ja veini kallatakse üha juurde.

Mõistsime, et oleme lendamas riiki, kus tundub olevat vein odavam kui vesi.

Kohale jõudes tabas meid täielik saun, kuid alles siis jõudis kohale, et tagasiteed enam pole – peame järgneva semestri läbima inglise keeles koos teiste Euroopa üliõpilastega.

Korteriomanik lubas lennujaama järgi tulla, aga kus on Manuel? Tuli sõnum: „Olen ummikus, läheb aega.". Saime tunda kohe lõunamaade hilinemiskombeid. Ilmselt kõigil käis ka peast läbi, kas ta üldse tuleb?

Umbes tunnike ootamist ja siis saabuski inimene, kelle tundsime kaugelt ära, kuna Facebook teeb oma töö. Sõidutas meid korterisse, kus oli ootamas paar pakki kohaliku mahla ja küpsist.

Vastuvõtt oli igati soe, kuid korteriomanik uuris kohe, kas me vene keelt oskame. Nimelt majahoidja inglise keelt ei oska ja kui meil tekib probleeme, tuleb pöörduda vene või portugali keeles tema poole.

Siit ka õppetund, vene keelt läheb vaja sama palju kui inglise keelt, ei ole vahet, mis maailmanurgas oled.

Blogi valmimisele aitavad kaasa:

Nimi: Liina Laanemets
Vanus: 22
Ootus: Soovin omandada suhtlustasemel portugali keele ja tõestada iseendale, et olen võimeline õppima Portugalis ja hiljem Eestis teised ained järgi vastata.

Nimi: Mari-Liis Keel
Vanus: 20
Ootus: Täiendada oma keelepagasit ja leida hulgaliselt uusi tutvusi üle terve Euroopa.

Nimi: Andre Kalda
Vanus: 24
Ootus: Soovin õppida tundma kohalikke ja kultuuri ning soovin rääkida ladusat inglise keelt.

Nimi: Ragnar Rämson
Vanus: 20
Ootus: Mina ootan Portugalis õppimisest peamiselt uusi kogemusi igast valdkonnast. Kõige prioriteetsem on siiski keele praktiseerimine (inglise keele).

Nimi: Veiko Kompus
Vanus: 25
Ootus: Varem pole ma eriti reisinud. Erasmus programm annab selleks hea võimaluse ning Portugal on väga huvitav sihtkoht, mida lähemalt tundma õppida.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee