2
fotot
Esimesest silmapilgust armunud mees. (Lilli Tölp)

Õhtulehes hakkab ilmuma blogi, kus Indoneesias elav Lilli Tölp kirjutab oma kogemustest ja muljetest selles välisriigis. See on blogi avapostitus.

Helsinki – Amsterdam – Kuala Lumpur – Jakarta. Pärast 23-tunnist lennureisi tundsin kuidas maapind tahab jalge alt kaduda. Ikka ja jälle tahtsin kusagilt kinni haarata, sest tasakaal kippus võnkuma.

Püüdsin sellest tavatust tundmusest mitte väga suurt numbrit teha. Pere liikmed, kes mind ühe öö kostitada lubasid, küsisid küll murelikult, et kas ma tahan ehk pikast reisist välja puhata, kuid keeldusin.

Olin ju ometi uudishimulik. Esimest korda Aasias. Milleks minna magama siis, kui kõik huvitavaks läheb. Nõnda siis lasingi end viia budistide templisse, toidufestivalile ning hiiglasliku kaubanduskeskuse raamatupoodi.

Viimasest ostsin keelõpiku ja hiljaaegu publitseeritud Berit Renseri indoneesiakeelse kirjateose. Kassas raha makstes mõtlesin, et ei tea millal jõuab kätte see päev, mil ma seda kord lugeda mõistan.

Liiklusmöllust ja kuumusest hoolimata võtsime ette jalutuskäigud turistide meelispaikadesse. Siin on üks Facebooki videolink, kust saab näha, kuidas kohalikud valget inimest nähes reageerivad.

Viimase öö Jakartas pühendasime ööelu observatsioonile. Rastameeste soovitatud regge baaris oli mul au kohtuda Romaniga. Roman on jutukas Bali laulja, kes minusse esimesest silmapilgust armus. Mida rohkem ta õlut jõi, seda lollimaks läks.

Rääkis meie ühisest tulevikust, lubas Yogyasse kolida ning keelas mul ühegi teise mehega voodisse minna. Päris huvitav esmamulje siinsetest meestest.

Sellessamas baaris nägin esmakordselt ladyboyd – üks ilusaimaid naisi, keda näinud olen. Klientidest tal ilmselt puudust ei ole ja tule.

Ta teadis täpselt teadvat, millise auto juurde astuda. Uskumatult nõtke samm ja graatsiline hoiak. Pole tükk aega midagi nii naiselikku näinud, kui too mees seal baaris.

 

Jaga artiklit

3 kommentaari

Y
yll  /   09:11, 4. okt 2013
Miks küll kõik ebanormaalne meie plikuskatele nii lahe tundub?Pealegi elab sealses regioonis
70% maailma rahvastikust ja need mmehed ongi sellise kasvatusega.Maailma heaolu võti ei peitu
eu-sse seadusi ja makse juurde leiutamises..

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis