Eesti uudised

Naised kisuvad Tallinna hädade ees tissid paljaks (63)

Teet Teder, 28. september 2013 08:00
JUHIVAD TÄHELEPANU: Lasteaiakohtade puudus, pikad eriarstide järjekorrad ja üleöö tekkivad kallid mudased autoparklad on vaid osa sellest, mille kõrval otsustasid naised paljaste rindadega seista ja tähelepanu tõmmata. Foto: FLASHIME.EE
Üliõpilased, noored emad ja küpsemad naised otsustasid, et aitab jamast, tõmbasid rinnad paljaks ning pildistasid kohti, mis neile Tallinnas probleemsetena tunduvad.

«Kõik naised on kaunitarid. Ja selleks, et meie protestis osaleda, peab olema lihtsalt natuke ulakas. Meie hulgas on nii üliõpilasi kui ka noori emasid ja küpsemaid naisi. Poliitikuid ei ole, aga me ei lükka kedagi ära, kes tahab millelegi tähelepanu juhtida ega häbene oma võlusid mängu panna,» kirjeldab Kirki Kubri naiste ettevõtmist Fläshime, mis on tuntud Ukraina naisaktivistide Femeni põhjamaine versioon.

Samal teemal

Naisi pole raske leida

«Idee tuli Pirita teel ummikus istudes, seal on palju aega mõelda,» räägib idee autor Kubri, et tuli mõttele probleemidele paljaste tissidega tähelepanu tõmmata autoroolis.

«Vaatamata kõigele on Tallinn siiski päris tore linn. Need probleemid, millele meie tahame tähelepanu juhtida, on sellised, mille pärast ei tule end millegi külge aheldada. Tundus, et valimisvõitlus kujuneb poiste kukepoksiks. Tahtsime lihtsate inimeste lihtsad probleemid uuesti meelde tuletada. Tahame kuulda konkreetseid lubadusi, millal ju kuidas need asjad korda saavad,» põhjendab Kubri. «Tahtsime probleemidele tähelepanu juhtida kõige meeldivamal võimalikul moel.»

Esimese pildi tegid naised ühel Tallinna kruusasel parkimisplatsil. «See on kole, kuidas suur osa Tallinna kesklinnast on buldooseri ja kruusakoormaga parklateks tehtud,» leiab Kubri. Tema sõnul ei ole naisi, kes oma kehavõludega oleksid valmis näiteks tänavaaukude või prügihunnikute juures seisma, raske leida. «Ei ole vaja otsida, ulakad kaunitarid pöörduvad meie poole ise. Meie eeskuju on ilmselgelt nakatav.»

Virisejad ei võta midagi ette

Naisi kommenteeritakse kaheti – ühed kiidavad takka, teised sõimavad liputajateks. «Maailm on täis virisejaid, kes aga midagi ette ei võta. Meie otsustasime midagi teha. Ja see näeb vähemalt väga hea välja, kas pole? Meie esimene eesmärk oli probleemidele tähelepanu juhtida ja tänaseks päevaks on selge, et tähelepanu oleme me saanud. Flashime.ee veebisaiti külastab üle 15 000 inimese päevas!»

Praegused protestijad on Tallinna elanikud, kes viitavad oma kodukoha probleemidele. «Kui keegi tahab sedasama teha ükskõik kus mujal Eestis, siis olge lahked. Me oleme valmis nõuga abiks olema,» lubab Kubri.

Rindade paljastamisega tahab Kubri poliitikutelt enne valimisi saada lubadusi ja kokkuleppeid, kuidas murepunkte lahendatakse. Kui neid pärast valimisi ei lahendata, lubab Kubri, et meelt minnakse avaldama linnavalitsuse ette: «Kui sõna murtakse, siis oleme kohal.»

Kubri kinnitab, et ühelegi erakonnale nad salajast valimisreklaami ei tee ja rahastavad nad oma tegevust ka ise. «Aktsioonil ei ole erilisi kulusid, rinnad on kõigil olemas,» naerab Kubri ulakalt.

Samal teemal

09.05.2014
PILTUUDIS: Femeni paljastislased möllavad juba Iisraelis
28.01.2014
FOTOD: Femeni naised paljastasid rinnad Euroopa Liidu peakorteri ees