Nõmme Kalju endine mängija Oliver Konsa tunnistas end narkokuriteos süüdi ning avaldas toimunu pärast kahetsust. (JOOSEP MARTINSON)

Harju maakohtus täna alanud kohtuprotsessil tunnistas Eesti jalgpallikoondise ja Nõmme Kalju endine mängija Oliver Konsa end narkokuriteos süüdi ning avaldas toimunu pärast kahetsust.

Riigiprokurör Andres Ülviste avaldas süüdistusmaterjalid ning pärast seda ütles Konsa (28) kohtule, et ta tunnistab end narkokuriteos täielikul süüdi, kirjutab ERR Uudised. "Kahetsen väga," kinnitas Konsa kohtule.

Oma süüd tunnistas ka narkokuritegude eest korduvalt vangis istunud Tauno Laasme (38) (varasema perenimega Veri). Nõmme Kalju amatööride meeskonnas mänginud Norman Kägo (26) eitas oma süüd narkokuriteos täielikult, kuid tunnistas süüd vahi alt põgenemises.

Eelmisel nädalal lahendas maakohus samas asjas süüdistuse saanud Peeter Kallase (41) ja Peeter Truusi (37) süüasja kokkuleppemenetluses.

Süüdistus: Konsa hoidis kokaiini kodus ja autos

Õhtuleht on varem kirjutanud, et süüdistuse järgi käitlesid Laasme ja Konsa mullu novembris suures koguses narkootilist ainet, mis seisnes kokaiini omandamises, valdamises ja edasiandmises. Kokkuleppel Konsaga omandas Laasme vähemalt 200 grammi kokaiini oma tuttavalt Kallaselt ja andis sellest osa mõne aja järel edasi Truusile. Suurema koguse andis Laasme hoiule Konsale, kes hoidis kokaiini nii elukohas kui autos.

Teises kuriteoepisoodis kaalusid ja pakendasid Konsa ja Laasme Kallaselt saadud 20 grammi kokaiini ja müüsid seda Kägo vahendusel Tallinnas. Kägot süüdistatakse suures koguses narkootilise aine omandamises ja edasimüümises kahele inimesele. Lisaks pannakse mehele süüks, et ta vahi alt konvoeerimise käigus põgenes.

Jaga artiklit

13 kommentaari

L
lugeja  /   12:02, 29. sept 2013
Mitte kahetseda, vaid MÕELDA on vaja. Kurb kui sportlastele kõik ette-taha ära tehakse, nii et nende oma mõtlemisvõime takerdub ja nad nii ka oma meeskonnakaaslasi mustavad.
P
pole hullu  /   20:45, 28. sept 2013
Mu tütar õppis 9-ndas klassis ja rääkis kodus, et nende kooli 6-nda klassi poisid müüvad narkotsi. Pidudel olid need poisid kolki saanud, kes narkootikumi ei manustanud.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis