Maailm

Boikotihirmus Itaalia pastahiid Barilla: "Austan geiabielusid!" (13)

Toimetas Kristin Aasma, 27. september 2013 09:34
Barilla pastaFoto: Reuters / Scanpix
Itaalia makaronifirma Barilla boss üritab siluda geide suhtes tehtud avaldusi, mille peale Itaalia homode õiguste eest seisjad nõuavad Barilla toodete boikoteerimist.

Barilla tooteid ei reklaamita kunagi homoteema, vaid traditsiooniliste pereväärtuste abil, rääkis üks firma omanikest Guido Barilla Itaalia raadiole, vahendab Dagens Media. "Meie kultuuris on naisest, mehest ja lastest koosnev pere au sees. Samasooliste perega me end ei reklaami," lisas itaallane.

Saatejuht küsis Itaalia pastahiiult, et kuidas ta selline suhtumine võib mõjutada Barilla makaronide müüki ning äkki homod loobuvad nende toodete ostmisest.

„Kui homodele ei meeldi, mida ma ütlen, siis söögu muid makarone," lisas itaallane.
Eile oli Guido Barilla oma firma kodulehele riputanud siiski homode suhtes positiivsed, et siluda oma lennukat avaldust.

„Mul on suurim austus igaühe vastu soole vaatamata. Mul on suurim austus gei-inimeste ja igaühe õiguse vastu ennast väljendada. Olen ka öelnud, ning tahaksin seda korrata, et austan geiabielusid," selgitas Barilla avalikult. „Oma reklaamides esindab Barilla perekonda – seepärast ongi kõik teretulnud."

Samal teemal

02.08.2006
Imre Kose: «Värsket toitu süües oled produktiivsem. Ja oled enda vastu kena.»
13.02.2003
Beatrice õpib kokasaadetest