Maailm

Jõest leitud autoromu võib lahendada 42 aasta taguse kadumismüsteeriumi (3)

Toimetas Kristin Aasma, 25. september 2013 16:47
USA-s Lõuna-Dakota osariigis leiti jõest roostetanud autoromu koos kahe skeletiga.Foto: AP / Scanpix
Teisipäeval tõsteti Ameerika Ühendriikides Lõuna-Dakota osariigis jõest välja autoromu koos kahe skeletiga, mis võivad kuuluda 42 aastat tagasi jäljetult kadunud tüdrukutele.

29. mail 1971 sõitsid 17-aastased Pamella Jackson ja Cheryl Miller beeži Studebaker Larkiga peole. Neiud jäid teekonnal kadunuks ning siiani pole leitud ei autot ega ka neid ennast. 

Eile märkas kalastaja tüdrukute elukoha Elk Pointi lähedal jões autorattaid ja kutsus kohale politsei, kirjutab cbsnews.com.

Auto koos kahe inimese luudega tõsteti jõest. Autost leiti ka muud tõendusmaterjali, kuid politsei ei soovi midagi kommenteerida enne, kui uurimine on lõpule jõudnud. Ametnikud loodavad, et need leiud lahendavad tüdrukute kadumismüsteeriumi.

Tüdrukute kadumist on uuritud kaua. 2007. aastal esitati ühele mehele mõrvakahtlus, kuid ta vabastati süüdistusest.

2004. aasta septembris tulid Unioni maakonna farmist välja luud, rõivaesemed, käekott, fotod, ajaleheartiklid ja muud materjalid, kuid autot sealt ei leitud. Võimud pole seni kinnitanud, et leitud luud kuuluvad kadunud tüdrukutele, või kas need üldse on inimluud.

Uurijate arvates võis farmis elanud David Lykken olla nii tüdrukute kui ka veel kolme inimese kadumisega seotud. Praegu 59-aastane Lykken kannab vanglas 227 aasta pikkust vangistust röövimise ja vägistamise eest.

Samal teemal

08.07.2013
Norras on aastaga kadunud üle 100 lapse
19.12.2012
Iidne mõrvamüsteerium sai lahenduse
11.12.2012
55 aasta tagune pisitüdruku mõrvamüsteerium lahendatud: 73aastane endine politseinik elu lõpuni vangi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee