Boris Berezovski Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Nataly Koppel 23. september 2013 10:22
Vene miljonäri ja Kremli niiditõmbaja Boriss Berezovski ootamatu surma uurimises on tekkinud uued faktid, mis viitavad tapmisele.

Vaatamata sellele, et Scotland Yardi politsei on järjepidevalt väitnud, et Berezovski sooritas enesetapu, leidsid ajakirjanikud uue info, mis seab ärimehe surma põhjuse kahtluse alla, vahendas Newsru.com.

Väidetavalt oli kohtulahingu Roman Abramovitšile kaotanud Berezovski pankrotistunud ning depressioon viis ta enesetapuni. The Sunday Times kirjutab, et ettevõtjal oli tegelikult olemas ligi 616 miljonit eurot, et kustutada oma hiigelvõlg - 370 miljonit eurot.

Lisaks sellele selgus, et Berezovski oli hävitanud oma vana testamendi ning asendanud selle uuega, kust olid välja jäetud tema kaks endist naist Nina ja Galina ning kaks last teisest abielust.
Uus testament vormistati 14. märtsil ehk 9 päeva enne oligarhi surma.

Telekanal Dožd teatas, et enesetapuversioon ei ole vettpidav, kuna Berezovski ei saanud kuidagi end vannitoa karniisile puua, sest see ei oleks tema kehakaalule vastu pidanud. Uue versiooni kohaselt võidi ta kõigepealt kägistada ja siis uputada vannis.

Berezovski surnukeha leidis tema turvamees Londoni lähedal asuvas häärberis vannitoa põrandalt käesoleva aasta 23. märtsil.

Ekspertiis tegi kindlaks, et ta suri poomise läbi ning üks tema roie oli murtud.