George Sorose, kelle varandus ulatub Forbesi andmetel 20 miljardi dollarini, abielu on juba kolmas. Tervishoiu- ja haridusnõuniku ametit pidav Tamiko Bolton abiellus teist korda. Foto: Reuters/Scanpix
Siim Randla 23. september 2013 07:00
Laupäeval miljardäri ja filantroobi New Yorgi lähistel Georg Sorose pulmas käinud president Toomas Hendrik Ilves viis kingiks kunstnik Mall Nukke teose.

83aastane miljardär ja filantroop Georg Soros abiellus laupäeva õhtul 42aastase Tamiko Boltoniga. Abielusõrmused vahetasid nad Sorose New Yorgi lähedal Bedfordi residentsis, mille Soros ostis 2003. aastal «Jurassic Parki» autorilt Michael Crichtonilt, teatas Reuters. Abielu sõlmis kohtunik Kimba Wood ning pool tundi kestnud tseremoonia tunnistajaks olid vaid noorpaari pereliikmed. Abielu sõlmimise järel leidis aset pidulik vastuvõtt Caramoori muusika- ja kunstikeskuses, vastuvõtule oli kutsutud ligi 500 külalist. Teiste seas osalesid vastuvõtul Maailmapanga president Jim Yong Kim, mitu riigipead, nagu Eesti president Toomas Hendrik Ilves, Libeeria president Ellen Johnson Sirleaf ja Albaania peaminister Edi Rama.

«Georg Soros, kes on Avatud Eesti Fondi kaudu pikalt toetanud Eesti kodanikuühiskonna arengut, saatis president Ilvesele kui Eesti riigipeale abikaasaga kutse oma abielu sõlmimisele,» rääkis presidendi kantselei avalike suhete juht Piret Pert Õhtulehele. «Kuna Georg Soros on olnud Eesti nüüdiskunsti keskuse asutaja, kinkis president Ilves talle Mall Nukke teose.» President Ilves ja Georg Soros on viimastel aastatel mitu korda kohtunud.

President Ilves alustas töövisiiti Ameerika Ühendriikidesse 19. septembril.

ÜRO 68. Peaassamblee avanädalale saabunud president Ilves ja Evelin Ilves andsid reede õhtul koos Eesti peakonsulaadiga vastuvõtu New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonna tunnustuseks. President tuletas meelde, et tänavu kevadel sai Eesti järgemisi kestnud iseseisvus vanemaks kui oli esimene iseseisvusperiood. Me ei pea enam oma riigi kestmise pärast tundma alateadlikku ärevust, sõnas president Ilves.