AS Ajakirjade Kirjastuse juhatuse esimees Mart LuikFoto: Teet Malsroos
Kristin Aasma 21. september 2013 16:05
Eesti seadused võimaldavad avaliku elu tegelastel oma rollist distantseeruda, on AS Ajakirjade Kirjastuse juht Mart Luik rahulolematu, kommenteerides ajakirja Kroonika järjekordset kaotust kohtulahingus.

„Minu isikliku sügava veendumuse kohaselt on see halb areng nii ajakirjandusele kui tegelikult ka halb lugejatele ehk meedia tarbijatele – see vaesustab meie meediapilti," sõnas ta.

„Kõik ajakirjandust tegevad inimesed püüavad aimata, mida lugeja meilt tahab, ja üritavad seda teed minna, sest ega me iseenda heaoluks neid lugusid ja saateid ei tee, vaid ikkagi tarbija huve silmas pidades. Kõlab naiivselt, aga üldjuhul me ju seda järgime," jätkas Luik.

Luik ütles, et kui inimene on valinud omale avaliku elu tegelase rolli, siis tuleb tal leppida, et neist ei kirjutata ainult positiivseid, vaid ka negatiivseid lugusid. „Meil on kõigil vaba valik, kas me astume üles telesaadetes, kas me laseme endast kirjutada artikleid, raamatuid ja kõike muud, või oleme tavalised inimesed tänavalt. Täiesti tavalise inimese puhul, kui ta seda ei soovi, ei saa me tõesti midagi kirja panna," selgitas ta.

„Birgit Varjuni juhtumi puhul oli ta põhimõtteliselt ju ise teinud end avaliku elu tegelaseks ja kaasanud sellesse protsessi ka oma lapsed – need lood lapse saamise eel ja järel, mis temast ilmusid positiivses võtmes, nende puhul millegipärast probleemi polnud," tõi Luik näiteks. „Et kui hea isana olen ma avaliku elu tegelane ja kui midagi läheb nihu, siis ma seda enam ei ole – sellist valikut reaalses elus tegelikult ei ole."

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

Veidi targem mart. 23. september 2013 08:08
Hr.Luik vöiks endale köigepealt selgeks teha,kes on avaliku elu tegelane .Tundub,et siin riigis kehtivad seadused on köigi teiste jaoks v.a. meedia.Raha,raha ja veel kord raha,selle teenimiseks vahendeid ei valita.
to: Gasteerija 22. september 2013 22:17
noh muidugi, eks Luik on ju väga "haruldane" perekonnanimi Eestis-ilmselgelt on kõik Luiged vennad
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS