Eesti uudised

Noor naine pisarsilmi: «Mitte keegi ei hakka mulle mitte kunagi ema ütlema.» (94)

LISA KOMMENTAAR

Mmanson 24. september 2013 01:55
Ka meil oli probleem- 16 ja rase; aga otsustasime, et igaks juhuks ei riski oma tütre tervisega ja nüüd oleme õnnelikud vanavanemad, suhted tütrega on hoopis teised ja väike tirts, ... see on hoopis teine teema...
Usklik 23. september 2013 17:08
Soovitan pöörduda Looja poole! Näiteks Elava Vee Kogudus
mhh 23. september 2013 15:57
Ma olen ka kaotanud oma lapse, tunnen siiani väga suurt valu ..ma käisin siis veel koolis elu kaaslane oli 10 aastat minust vanem,kohtles mind selle aja jooksul väga halvasti ....see on väga tobe kui inimesed arvavad ,et oled mõrtsukas ,et tappsid oma lapse ....aga milleks siis last virelema sünnitada??? Pole ju mõtet tema elu rikkuda kui tead ,et isa nagu nii talle ei jää. Mõelge sellele kui palju on üksikemasi kellel pole kedagi ega midagi ....lapse isa oli ka vägivaldne ja muidugi oma viga aga nooruses tehakse ikka vigu kõik teevad ...
"noortele" aborditegijatele 23. september 2013 13:06
Kui olete noored, siis ostke vibraator. Ja meestele sama, kui ei soovi kaitsevahendeid kasutada, ostke kumminaine. Arstid ja Haigekassa ei pea rumalusi likvideerima.
Kristinale 23. september 2013 12:50
Mismoodi harimatud? Ja kelle kommentaar ei meeldi? Palun näiteid tuua! Loo peategelane ei näi just palju haritud olevat. Ja Teie enda kommentaar on nagu teismelise oma. Ei ole ühtki fakti ega näidet. Väljendusoskus puudub. Kitsarinnaline mittemidagiütlev tänitamine.
Kristina 23. september 2013 10:24
Jumala eest mis möla ma siit loen,enamik kommentaatoreid on mingid ajuhälbega naised v puhast alkoholi sisaldava vereringega sugumyrsud! Ausalt kahetsen,et peale loo lugemist ka kommentaare lugema hakkasin.Väikesed õelad ja kitsarinnalised putukad.Kohutav mõelda,et need samad harimatud jobud kes siin uhkelt sõna võtavad jalutavad iga päev linnapeal v kus iganes vastu.mõne kommentaari peale läks kyll syda nii täis,et oleks inimesele kohe lolli jutu eest vastu pead andnud. Piinlik kui rumalaid inimesi meie keskel on ja kui palju neid on!!!! Loo peategelasele igatahes kõike paremat. Pole vaja sellisest saastast yltse välja teha mida siin kirjutatakse enamjaolt! ja teile laudanaised ja ossid kes siin kädistate... häbi häbi häbenege ennast :D (kuigi paraku rumal on nii ennnast täis,et ega kellegi juttu kuula,jätkab ikka oma harimatuse tõestamist :D )
Andestus 22. september 2013 21:54
Loo autor! Andesta endale, enam ei saa midagi teha ja juhtunust on paljudel nii mõndagi õppida. Võibolla toob olukorraga leppimine kaasa ime, mida ootad.
ika on võimalik 22. september 2013 21:27
võta ühendust jäta maili aadress...
uuu 22. september 2013 21:00
Kahju neiust, tõesti. Kuid selline jutt, et aborti keelata on absurd! Saan aru, et mingid erandid ikka jääks. Kuid ikkagi, mingit moodi piirama hakata oleks okei. Näiteks, et üks ja sama neiu ei saa käia mitu korda jutti lühikese aja jooksul vms. Aga täielikult ära keelata oleks absurdne.
nimele 22. september 2013 19:24
Miks abordivastaste üleskütmiseks? Vägagi pöhjendatud kommentaarid olid. Et ku nii lihtsalt aborti ei tehtaks, jääksid ehk lohakus ja laiskus olemata. Teisalt ehk sünniks terveid lapsi. Praegu ehk nii, et terved lapsed lähevad prügikasti ja alkohoolikute omad sünnivad. Adopteerima jah see naine ei peaks. MIlleks? Praegu "remonditakse" naised ära ja vana suhtumine jätkub. Osa ütleb öigesti, et ehk limaskest armistunud ja ta ei saagi lapsi enam, eks näis. Küll tema elu jooksul selgub. Aga jah, selline "remontimine" ainult ergutab litsilöömist. Loodus teeb oma korrektiivid.
nimi 22. september 2013 18:49
Paistab, et noorel naisel on peamiselt psühholoogiline probleem, mis vajaks lahendamist. Miks nii noor inimene üldse tahab meeleheitlikult kiiresti emaks saada? Süütunde leevendamiseks? Kaks aastat proovimist ei tähenda veel, et lapsi üldse ei saa. Tõenäoliselt pole probleem üldse tehtud abordist põhjustatud, nagu ta isegi tunnistab, et arst talle on öelnud. Väga võimalik, et põhjus hoopis praeguses partneris. Võimalik, et terviseprobleem on ravitav. Eelkõige tuleks praegu tegelda oma süütundest üle saamisega, mitte meeleheitliku uue lapse eostamisega. Hea artikkel muidugi abordivastaste üleskütmiseks.
?-le aga mida siis seksida 22. september 2013 17:34
kui vahendeid ole ja seda igas möttes, nii materiaalseid kui kaitsevahendeid? See tähendabki seda, et vastutus puudub. Juhtus önnetus ja naine peab minema remonti. On DNA test, kuhu need vahendid siis kasvatamiseks kaovad, siis tuleb oma tagumikku selles suunas liigutada, mitte nii, et arstid likvideerivad n-ö praagi ja vanemad litutavad edasi.
? 22. september 2013 14:50
Mai saa aru mis see mees valesti ytles?
Nad olid liiga noored - jah.
Lapsele poleks midagi pakkuda olnud - jah.
Suure tõenäosusega oleks olnud ainult yksikvanem lapsel - jah.
Miks te ei mõtle, et vbl vahel ei ole vaja saada last, kui endal kõik võimalused puuduvad.
Kas meil ei ole eestis piisavalt lapsi, kelle elu on õnnetu närutamine, sest lollid vanemad ei osanud pere planeerida, ega oma elu.
Selle asemel et oma "tyhjusest" iniseda saage aru, et asi ei ole ainult teis, ega ka mehes v teie suhtes vaid kolmandas inimeses ja tema loomist planeerides tasub k arvestada mida ja kas on võimalik talle pakkuda.
Liiga palju on eestis arulagedaid poegijaid.
Ise kuulusin 22. september 2013 14:43
niisuguste naiste hulkka et kui meeste pykstega pihta sain jäin kohe rasedaks. Ja votsin kätte ja hakkasin yksinda elama. Ja laps yles kasvatatud ja ylikoolist läbi viidud ja lapselapsed juba suured... Ma ei pidanud kartma igal kuul et järsku jälle...Oli kyll väga raske 80ndad ja 90ndad aastad. Aga ellu jäin. Nyyd olen abielus ja onneks ei pea enam kartma. Vanus on selline. Koige rohkem kartsin sel ajal et inimene kes oli mulle tähtis reedab mind.
küll õnnestub! 22. september 2013 14:03
Eks see lugu kuulub iibeprogrammi varamusse,mis ei tähenda,et selliseid lugusid poleks.On inimesi,kes ei saa kümme aastat lapsi ja siis äkki õnnestub---mina näiteks.Kuulus Ilona Kaldre rasestus elus vaid korra,kusjuures arstide öeldu kohaselt ta ei pidanuks kunagi lapsi saama...Pea püsti!
nojah 22. september 2013 13:27
"Mina ka loobusin lollist mehest, kes oleks peale aborti nagunii vehkat teinud. Kasvstan üksi 4 kuust poega. Ta on imeline."
.
Küllap su meeski oli mingi aeg "imeline", mis sa muidu temaga mehkeldama hakkasid? Ja küllap ka poeg on isasse...
liisu 22. september 2013 11:02
Njah.. Mina ka loobusin lollist mehest, kes oleks peale aborti nagunii vehkat teinud. Kasvstan üksi 4 kuust poega. Ta on imeline. Ei kahetse iialgi!
jah 22. september 2013 10:40
kui lapsi ei soovita ja ollakse n-ö noor, siis olgu kaitsevahendid topelt. Aga keegi ütleb, et naine kasutagu kondoomi, tema ei saa ju ise kondoomi tuppe panna. Ja mehed, kes värisevad, et nemad peavad maksma, milleks siis DNA test, kui kahtlustate, et naine seksib teisega, kaitsevahendeid kasutamata. Mina teeks nii, et kui naine on graviidne, tahab aborti teha, ja ei ole varasemalt retsepti saanud naistearstilt, aborti üldse ei teeks. Ja kui tahab aborti, siis maksab riigile. Ja mees ka. Laiskuse ja lohakuse saab ainult karistusega vastupidi toimima panna. Kondoom kondoomiks, ehk jah puruneb, kuid see et ollakse noor v. kondoom purunes, ei saa olla pöhjus last tappa. Osa ehk ütleks, et siis need naised tapaksid lapsed ise, aga läheksid vangi ka siis. On küll EL ja oma seadused, kuid seksida nagu jänesed ning vastutust mitte vötta, on lubamatu. Sellised inimesed peaksid olema kusagil registris äramärgituna.
muff 22. september 2013 09:58
Palun õppige kasutama kaitsevahendeid , et hoida ära soovimatu rasedus, on pärast endal ka lihtsam, kui on elukaaslasega läbi arutatud laste teema ja selgeks tehtud et mõlemal on soov laps saada, siis on juba teine teema!!
anu 22. september 2013 09:16
Tagantjärele parastamine ei aita mitte kedagi, kõik me oleme tagantjärgi targad. Mis ma aga ütlen: õpetage oma poegadele ja tütardele ühte asja!!!! Lapsed ei tule ootamatult, see on seksi tagajärg! Seda saab väga hästi ära hoida kondoomide ja muude vahenditega. Aborti ei tohiks teha, kui just tervis seda ei nõua. Ma võin oma tutvusringonnast oma 10 naist nimetada, kes enam lapsi ei saa peale abordi tegemist, mõned neist ongi lastetud ja mõned on abordi teinud peale teist sünnitust. Ennetada on palju lihtsam kui pärast tagajärgedega tegeleda!
Rasedusest ei saa hoiduda katkestatud suguühtega, kohe peale ühet pesemisega, kõhu peale laskmisega jne. Rasedust ei hoia ära see et on just sünnitanud ja toidab rinnaga jne.
Isa 22. september 2013 08:07
Olen õnnelik kahe poja isa 3 ja 5 aastased, naisega pea 7a koos elanud,mul ei tuleks pähegi sundida naist aborti tegema. Olen olnud oma mõlema lapse sünni kõrval ja nooremal koguni nabanööri läbi lõiganud (arstid ise pakkusid).
See mees oli küll lontrus,aga naine võiks mõelda ka lapsendamisele. Abortide hulk on väikese Eesti kohta tõesti ehmatavalt suur.
13:26-le 21. september 2013 22:07
Täiuslikkus täiuslikkuseks. Kui inimene ei varasta, ei tee aborti, ei tarbi alkoholi, mida siis süüks panna. Ei saa liiklustrahve jne. Ei tarbi narkootikume. Minu kommentaari eesmärk oli viidata hoiakutele, mis ühiskonnas. Et umbes nii, kui varakult ei seksi, oled rauk ning pärast enam lapsi ei saa. Viljastutakse vaid viljakatel päevadel. Naised peaksid teadma, mis tsükkel neil on. Tsükkel vöib möjutuda küll jah ka mönest haigusest, kuid üldjoontes, kui on probleeme, seda enam tuleb ettevaatlik olla. Seksuaalkasvatus v. -teave on isegi paljukiidetud Internetile ikkagi puudulik. Ei saa süüdistada vaid kooli ning vanemaid. Arstidel ei ole aega igaühega eraldi tegelda, et nende tsülki pikkust välja arvestada. On ju vastav portaal isegi.
ingrid 21. september 2013 21:52
palun ära adopteeri - see on KÕIGE hullem otsus, mida inimene võib teha
enamus naisi on aborte teinud, saa üle ....läks nagu läks
omad valikud
LUGEGE 21. september 2013 19:44
http://www.iltalehti.fi/terveys/2013092117516378_tr.shtml ILTALEHTI vottis just täna yles kui kahjulikud voivad olla e pillerid. Votke läbi Google tolke kui ei saa aru. Igaljuhul see ei ole vitamiini söömine.
vanem naine 21. september 2013 19:20
Meie ajal muud võimalust polnud ja pole see abort ka nii hull,kui korralikult tehtud. Ju siis miski sassi aeti. Minul on olnud paar aborti ja on kaks tervet last ja esimene oli ka noorelt abort. Oota, küll tuleb veel!
Kolama jääb 21. september 2013 19:18
yleolev suhtumine naistesse, naise tunnetesse oma lastesse .Eriti yksikemadesse.Midagi on mäda Eesti riigis.
to Naine 10.41 21. september 2013 19:10
Täpselt samuti peaks olema NAISTEL oidu KONDOOMI kasutada. Seda enam, et rasedaks jääb ju naine.
mees ja 2 lapse isa 21. september 2013 19:03
jah mehed, hoidke oma mõistus selge ja ärge laskuge nii madalale, et naine peaks tegema aborti. Ma tean väga hösti, et mis tunne on ülikonnas ja ülikonnata seksi vahe, kuid tark mõistus peaks nagu asjast võitu saama. Juhul kui mõistust ei ole siis minge taguge pellaris sitapotti aga jätke vaesed naised rahule. Eelkõige on ikkagi isane süüdi kui peaks emane rasestuma, kuid kahjuks ühiskond ei aksepteeri seda. Ja veel lisaks, et miks peate vaatama naabrinaisi kui oma naine kodus ootamas on tulvil armastust nii sinu kui oma perekonna vastu...
Adopteerimisest 21. september 2013 19:03
Meta Vannas omal ajal adopteeris väikese tydruku kellele anti koik voimalused ja hoolitsus ja keda mina tundsin ja kes oli viimane alkohoolik sest sai need geenid oma vanematelt. Minu tuttav proua kdes oli ise ukrainlane vottis kasvatada Ukrainast kirikutrepilt leitud lapse. Kellest kasvas viimane retsidivist varastas ja ähvardas oma kasuema ning loikas talle ostetud kutsikal kohu lohki. Minu tuttav proua myys oma korteri omal ajal et päästa seda retsidivisti vanglast... Kui oma lapsega ei onnestu midagi siis syydistad ennast aga kui votad voora siis ehk kahetsed seda kogu elu. Oige inimene ei anna oma last ära.
parandus 21. september 2013 19:01
Truud, kodused mehed, kel olid tulehargid naised.
to põhiline asi 09.31 21. september 2013 19:00
Olen just vanemas eas kurbade ja üksikutena näinud truusid, koduseid mehi, kes olid tulehargid naised, kes ringi tõmbasid. Nii et täitsa vastupidi on ka.
gylnara 21. september 2013 18:47
See ei pea nii jääma- lapsi võib saada ka adopteerimise teel ja ema oled sa neile ikka.
Ei pea kõike nii traagiliselt võtma, elu võib pakkuda üllatusi.
aiteb ehk muinasjuttudest 21. september 2013 18:28
Mõttetu möla. Nüüd siis kirjutatakse sellist jampsi ja loodetakse, et mingitel ullikestel läheks süda härdaks ja hakkaksid tulevasi maksumaksjaid teha vihtuma. Saage juba üle- 21 sajand on praegu. Ei ole vaja mingeid napakaid jälle üles keerama hakata, kes abortide keelustamist ja ma ei tea mida hullemat veel nõudma hakkaksid. Ise kiunute küll üksikvanemte, küll suurte perede üle.
MATS 21. september 2013 18:26
Meenutagem. Kusagil nädala-kahe eest ilmus samas lehes artikkel, kus mingi inglise suhtekorraldaja väga targalt seletas, et naine pidavat mõtlema mitte oma lastele. Et esikohal pidavat olema ikka omaenda ning elukaaslase seksimõnud. Partneri ning iseenda heaolu. Aga see meie lugu on ilmekas näide, kuhu oma sekspartneri tahte ületähtsustamine välja võib viia.
Moni on nii oel et 21. september 2013 17:53
on kahju et siia ilma syndisid.
Keskealine naine 21. september 2013 17:49
Mina tegin aborti " kadeda " sõbranna pealekäimisel. Peale minu aborti leidis nn. " sõbranna " endale mehe ja mind enam tunda ei tahtnud.
Sama lugu, aga mind keelitas aborti tegema NAINE.
--*-- 21. september 2013 17:32
Mina olen sama tee noorena läbi käinud... ja nyyd sellest möödas mõningad aastad.. ja tean kui valus see on .. kui valid selle vale ..ei saa seda enam kuidagi parandada .. elukaaslased lahkuvad aga lapsed jäävad.. aga nyyd ei jää muud üle kui loota ainule sellele et kunagi unistsu täitub..
üks variant on 21. september 2013 17:18
et naine arvas, et lapsega teda keegi teine ka ei taha näha. Nüüd uus probleem, mees on, aga äkki lapsi ei saagi. Tänapäeval on elu näidanud, et isegi lastega naised leivad uue mehe, ja neid on palju. Ilmselt siis tublid hakkajad naised. Samas, kui ei ole valmis emaks saama, mida siis seksida, oota, kuni oled valmis. Eks jah, mehest oleneb ikka palju. Samas, kui on igasugu häbipostid üleval, siis vastutuse vötmatajätmine peaks olema samuti väärtegu ja Riigikassasse tuleks teatud summa maksta. Ja DNA testi puhul tuleks need mehed Internetti üles riputada. Samas naine, miks ja kuidas ta rasedaks jäi, peaks ka analüüsitama. Sest lihtsalt nii, arstid opereerivad kellegi soovi järgi, ei ole ka justkui öige. Haigekassa maksab.
21. september 2013 16:59
kas te uhked emad ja ka abordi tegijad teate kui palju on tegelikult naisi kes ei jäägi rasedaks ega saa emaks, kui just imet ei juhtu või arstid ei aita. tihti ei leia arstid mitte rasestumise põhjust, öeldakse et mõlemad elukaaslsed on võimelise loomulikul teel last saama... aga see aastaid kestev valu ja piin ning kõik muud mõtted ja tunded sellega koos, seda nii rasedaid ja lapsevanemid nähes, neist kuuldes aga ka lihtsalt üksi olles.
mina 21. september 2013 16:58
Lohutuseks, et lastekodudes on küll lapsi, kes ootavad oma ellu emmesid ja on ka üksikisasid, kes vajavad elukaaslast, kes on tema lstele ema. Nii, et ära lase pead norgu!
Vanaisa. 21. september 2013 16:48
Meestel, kes POLE VALMIS lapse saamiseks, tuleks till püksis hoida ja püksilukk asendada turvalukuga. Kunagi ütles need sõnad Toomas Vilosius, ühe teise asjaga seoses, aga siia sobivad need veel paremini.
elu polegi kerge, ent uus päev ei jää tulemata 21. september 2013 16:37
Parastajatele niipalju, et ka rasestumisvastastest vahenditest pole mõnikord garantiid. Minagi jäin hormoonspiraalile vaatamata kunagi rasedaks ja samuti tegin aborti. See tundus hingevalule vaatamata siis ainukese võimaliku valikuna. Pidin sellega leppima, et suudaksin oma eluga edasi minna. Seda sündimata hingekest kannam oma südamesopis surmani. Vaatamata kõigele on meil elus võimalus head teha ja armastada paljudel eri viisidel. Õpi sest valusast kogemusest ja ava end elule.
meessoost isik 21. september 2013 16:36
Uurige rahulikult viljatuse põhjusi. Armastus kannab vilja.
Lõppude lõpuks saab ka katseklaasis rakke ühendada ja viljastatud munaraku emakasse istutada.
Oma kogemustest: kõik neli naist, kellelt mul on laps(ed), on teinud aborti. Neist kolmel juhul kaotati minu laps, kahel juhul ilma minu teadmata ja ühel juhul minu vastuseisust hoolimata. Kahel juhul oli soovitajaks naise ema ja ühel juhul õde. Kõigil kolmel juhul on aga pärast aborti sündinud ikkagi minu laps - soovitajad on järgi andnud ja nõustunud. Olen olnud ääretult kurb ja olnud absoluutselt kindel, et see on suhte lõpp, aga on läinud teisiti. Lapsed on terved, ilusad ja targad.
Arusaamatu 21. september 2013 16:25
Pikk jutt on abordist, ehkki põhiprobleem on hoopis selles, miks üks noor naine arvab, et mehest on vaja nii meeleheitlikult kinni hoida, et tuleb oma intstiktide vastu käituda. Ja neid olevat veel palju! Ma usun, et see on nn vanatüdruku mentaliteet - et mis saaks olla hullem.. Muidugi ka see, et üksikvanematel riigilt mingit erilist toetust ei ole ja kui naine on harjunud, et mees toob sissetuleku, jääbki ta "lõksu". Lisaks oli artiklis mitu korda mainitud, et abort ei põhjustanud tõenäoliselt seda viljatust..
See, et mõned mehed arvavad, et neil on õigus otsustada naise keha ja tervise üle, on samuti probleem. Kust see tuleb? Naisel on õigus keelduda abordist ja samuti teha aborti. Need nn pro liferid ehk abordivastased tahavad kangesti kontrollida naise suguelundeid, aga seda, mis lapsega pärast sündi saama hakkab, selle eest tuleb naisel ise muretseda.
Samuti see arvamus, et viljatu inimene on kuidagi "poolik". Kurb lihtsalt.
Raky 21. september 2013 16:09
Tunnen sellele neiule kaasa aga alati on võimalik võtta lastekodust laps aga oma liha ja veri ta küll pole aga vähemalt ütleb keegi neiule "ema".
maarja paadik 21. september 2013 15:41
mul on kull vaga kahju naisest, endal mul kaks last, samuti tegelen aktiivselt munaraku doonorlusega sest olen piisaval hulgal naisi nainud kes ei saa lapsi ja see on ainuke viis kuidas oskaks ise aidata, samuti tean mis tunne on kui sind survestatakse sinu k6ige n6rgemal ja ebakindlamal hetkel siis lihtsalt teedki valesid otsuseid sest oled nii segaduses ega tea mis oleks 6ige.
21. september 2013 15:12
Kuidas saab üldse olla sada protsenti kindel selles, mida teine inimene mõtleb või tunneb? Kui mees näiteks naisele kinnitab, kui hirmsasti ta teda armastab ja tundub igati mõistlik, siis võib juhtuda, et alles naise rasedaksjäämisel ilmneb mehe tõeline argpükslikkus, vastutusvõimetus ja mittetõsine suhtumine.
:( 21. september 2013 15:03
siit järeldus noortele tüdrukutele: ärge jamage noorte omavanuste KUTSIKATEGA valige ikka veidi vanemad ja vastutusvõimelisemad pulgajukud, säärased, kes ka oma "ratsutamise" eest ka vastutust suudavad kanda.
ei 21. september 2013 14:08
"Enamiku meeste arusaam naiste võimalusest raseduse ärahoidmiseks on, et naine võtab pärast vahekorda tabletikese sisse ja nii lihtne see ongi. Võiks ennast harida jobud. "
.
Jobud olete TEIE, kes te jobudega amelete.
andeks saanu 21. september 2013 13:57
Tegin ka nooruses abordi. Oli suur esimene armastus ... mõlemal. Tagant järele kahtlen, kas temal ikka oli. Mees anus mind enda lootustandva karjääri nimel, et jõuame hiljem, kui ise ei saa, siis lapsendame (ta ise oli lapsendatud) jne. Mida ei tulnud, oli tema karjäär. Ei, ma ei parasta. Mul on südamest kahju. See on peaaegu ainuke tegu, mida ma elus kahetsen. Minu karjäär tuli, kõrvalt arvatakse, et edukas. Pere loomine ei sujunud kummalgi. Mul on praegu täiskasvanud poeg. Iseseisev, minust eemal, aga ta on olemas. Sellest järeldan, et mulle on andeks antud. Kuid ma ikkagi jään mõtlema, milline oleks see laps olnud ...
To taari 21. september 2013 13:56
oled tõepoolest harimata, kui nii vigaselt kirjutad!
elu 21. september 2013 13:43
Loodus või jumal või kuidas iganes seda nimetada soovib muidugi, et maa oleks täidetud rahvaga, seepärast ei saa ta anda inimesele täiuslikku kaitsevahendit. Seepärast sajaprotsendilist vahendit ei ole ja ei saa kunagi olema.
taari 21. september 2013 13:38
issand kui palju aborte eestis tehakse, kas pole lihtsam rääkida kaitse vahenditest :)
tundub et oleme nii harimatta inimesed
mamma 21. september 2013 13:33
see noor naine sünnitab oma lapsed niipea kui ta endale andeks annab
füüsilist takistust pole
ise ehitame müürid ja istume nende taga vangis
Sedand küll, et 21. september 2013 13:31
kui juba kokku elatakse, ei saa uudis lapsest tulla kui suur ootamatus ja šokk . Nii rumal ei saa olla, kui teatakse, kuidasmoodi lapsed tulevad.
mida kuradit 21. september 2013 13:23
DNA test on olemas, oleks saanud sünnitada küll. Praegu saab ka välismaale tööle, ei ole nii nagu üle 10 aasta eest, aga jah, naisel on vastutus ning mehel samuti. Ja emad peavad ka tütardega rääkima, kuidas rasedust vältida. Mees kasutagu kondoomi. Ei saa olla nii, et naine vaid vastutab, vötab tablette v. paneb spiraali. Küsimus, kui kaua see naine siis peab tablette neelama, et last mitte saada, Osa alustab oma intiimelu tänapäeval juba 14-aastaselt. Ei ole siis ime, et 35-aastaseid peetakse raukadeks ja öeldakse, et need ei rasestugi enam. Rasestuvad küll, kui ei ole end tablettide, alkoholi ja suitsuga v. narkotsiga ära mürgitanud.
Abordi pooldajatele.. 21. september 2013 13:15
Soovite keelata abordid? see lõppeb nii,et meie riik on veel rohkem täis üksikemasid ja õnnetuid väikseid ja mitte enam nii väikseid lapsi,kes kurvastuse ja meeleheitega ootavad oma isa poolt armastust ja hoolimist.... aga kahjuks seda nad tihtipeale jäävadki ootama ja juba väga väiksena saavad väga kohutavalt haiget oma kalli isa poolt...kes on otsustanud näiteks uue naise kasuks...
Minu 3aastaseks saav poeg pidi eelmine nädal üle aasta nägema oma isa...Ta tahtis teda väga näha ja muidu muudkui rääkis,et issi tööl..aga siis kui rääkisin lapsele et ta näeb issit,hakkas ta meeletult kartma ja küsis :"emme,kas sa tuled ka ikka minuga?" seda oli meeletult kurb kuulda... loomulikult kinnitasin talle,et olen ta kõrval... küll aga isa ise hüppas alt...ja nii pettunud last polnud ma tõesti varem näinud.Olgugi,et ta alles saab 3,aga laps pettus meeletult,kuna ta ootas nii väga issiga kohtumist.Loomulikult ma ei arva,et oleksin pidanud ise abordi tegema,aga lõpuks saavad kõik need lapsed samamoodi haiget,kuna nende isad nende vastu huvi ei tunne....
Rahu 21. september 2013 12:56
Sa ei saagi rasedaks jääda, kui kogu aeg sellele mõtled. Te peaks lihtsalt vabalt võtma ja vaatama, mis tuleb. Meie ei saanud ka last peale aborti, aga läks natuke aega(môni aasta) ja nüüd on lapsi neli. Abort on äärmuslik meetod ja ei soovita seda kellelegi ilma väga veenva põhjuseta.
ei maksa piriseda,see oli oma valik 21. september 2013 12:56
see õige eesti mees ja laspi armastav täkuke.
Ei nain e muretse lapsekest külale,ikka iseendale. Küla ei ole ema,naine ise võib olla ema,
viktoria 21. september 2013 12:24
Olin kuu või kaks tagasi samas olikkoras. Me polnd ka just kõige pikkemat aega koos olnud ja see oli ka minule suur üllatus, jäin rasedaks. Kui rääkisin sellest oma partnerile siis ta ootas muidugi et lähen aborti tegema, aga ei ütlesin talle et laps jääb. Ja nüüd vali ise kas tahad olla meiega või jookseme laiali. Silmast silma ütles et, eks see juhtus kiirelt ja ootamatult aga eks me hakkama saame. Mingi aeg tundus küll, et kõik tõesti okei. Aga nüüd siis sõitis teisse linna, ja leinud endale uue neiu. Mina aga olen oma pisikese inglikese ootel. Ma olen meeletult tänulik oma perele, eriti emale kes toetab mind kõik see aeg.
21. september 2013 12:17
Kaitsevahendid ei ole 100 prossa kindlad.
Ja need,kes väidavad,et aborti ei tuleks ära keelata, kuna niigi paljud lapsed lähevad näljaselt magama on eksinud. Kuna neil vanematel, kellel on lapsed, kes näljaselt magama lähevad pole ka raha abordi jaoks. Tihti teevad aborti just jõukad karjäärinaised.
Jan 21. september 2013 12:16
Võin öelda, et lõplikke asju pole olemas - see mida teised räägivad ei tähenda, et nad teavad ... ja lootus naisel emaks saada on alati.
Edasine sõltub paljuski sinust - kuidas näed ennast tulevikus - kas lastetut või lastega?
Sa ise piirad-lood oma võimalusi - teised inimesed vaid peegeldavad seda.
Edu kõigile!
Jan
Aasta 2013 21. september 2013 12:08
Huvitav, kuidas 2013 aastal nii paljud rasedaks "jaavad"? Kas koolides ei opetata preservatiivi kasutamist, lapseootele mitte jaamise tablettide kasutamist ja nn. teise paeva tableti sissevotmist, kui kogemata siiski tekkis voimalus rasedaks jaada? Koolides peaks suuremat selgitustood tegema...
JUSS 21. september 2013 12:05
Lugesin kommentaare. Ühed parastavad, teised jällegi lohutavad. Aga õpetlik on see lugu noortele igatahes. Selle vanainimese asjaga kaasneb ka vastutus ja riskid. Ja tehtud viga võib vahel väga kalliks maksma minna. Lapsi ei tohi saada nii "nagu juhtub". Ikka planeeritult. Ning on üsna tüüpiline, et noored tattninad tahavad vaid lõbu ning naudingut, mitte aga isaks saada.
MADIS 21. september 2013 11:57
Liialt kallis kooliraha selle teadmise eest, et selliseid otsuseid ei saa ega tohi mõtlematult teha. Igal mõtlematul teol võivad olla väga rasked tagajärjed. Nagu ka käesoleval juhul - liialt rasked. Rikutud elu. Muidugi on veel mingi õhkõrn lootus, et ehk oli diagnoos ekslik, et kuidagi, kas või kunstliku viljastamise teel ehk veel rasestub. Halvimal juhul ehk kunagi mingi lapse lapsendab. Aga ikkagi, väga kahetsusväärne lugu. Meid, eestlasi, on ju niigi väga vähe.
Sille 21. september 2013 11:56
Pastakast imetud lugu ju. Või isegi kui ei ole, siis- lapsi saadakse ikka teadlikult siis kui soovitakse, mitte siis kui "juhtub".
KADRILE 21. september 2013 11:44
Oled veel noor ja elu ees. Katsu sellele vähem mõelda ja ära ennast süüdista. Oled väiksem süüdlane, kui lapse isa, kes oli superalatu. Looda paremale, toitu ja käitu tervislikult. Pea spetsialistidega nõu ja veel pole sinul kõik kadunud. Laste saamise lootus kestab neljakümne aastani ja mõnel kauemgi. Peaasi, ära ennast süüdista. Sellega kahjustad enda tervist ja see ei mõju ka kooselule hästi. Katsu rohkem heale mõelda, et rõõmus olla ja ärge seksige seksi pärast vaid naudugguga, kultuurselt ja mugavalt. Laps tuleb ootamatult. Minu perre ilmusid kõik kolm last täiesti ootamatult. Neljandaga tegi naine aborti, kartsime väikeses korteris ja majanduslikult toimetulekuga. Südamest kahetsen, et me niimoodi kokkuleppisime. Kahetsen seda tõepoolest tõsiseltt ja püüan sellele mitte nõelda. Mul on kolm tütart, äkki oleks poeg olnud. Seitsmest lapselapsest on igal tütrel üks poeg. Ole tugev ja elurõõmus. Küll näed, et kõik lähen sul veel hästi.Ära nende religioonifanaatikute karmajutte usu ja eales ära nii ära pööra, et kirikust abi otsima lähed. Siis jääd märkamatult kõigist kaugele ja lõpuks peale jumala kedagi ega midagi ei tunnista. Nendest on mul kahju, neid ümber enam ei veena ja minu meelest on nad ühiskonnale kauged ja enesesse tõmbunud.
Kes pole iial vigu teinud visaku esimene kivi! 21. september 2013 11:32
Kas soov last saada uue elukaaslasega on nii tugev, et igal õhtul voodisse heites mõtled, et ehk seekord saab kõik korda...Ja siis pettud jälle. Minu soovitus - viska see lapse saamise mõte peast välja, ära enam piina end, ära süüdista ja lihtsalt ela. Siis läheb kõik korda ja sul on võimalus saada laps. Selgitan, mida silmas pean. Arvan, et tegu on psühholoogilise tõrkega. Su süü koorem ei lase rasestuda. Anna endale andeks.
Tean, mida räägin. Kunagi pandi ka mulle diagnoos, et kunagi ei saa lapsi, aga praegu on mu poeg 30 aastat vana:) Ja ma pole ainus. Tunnen veel kolme naist, kes ka ei pidanud rasestuma, kuid hiljem sünnitasid kes ühe, kes kaks last. Üks tuttav lapsendas tütre ja kahe aasta pärast sünnitas poja. Sul läheb kõik hästi, lihtsalt ela ja kõik saab korda.
to MARKS 21. september 2013 11:25
Aga selle eest on Eesti oma tasakaalustatud eelarvega Euroliidu pailaps ning meie juhid saavad Brüsselist suurt kiitust. Ettevõtjad rikastuvad, eliit õilmitseb ning eriti rahul on rootslastest aktsionärid, kui meie suurpangad aastas sadu miljoneid puhaskasu teenivad ning kasumi maksuvabalt Rootsi smugeldavad. Ja saab ka vaeseid kreeklasigi aidata. (ning selle eest taas Brüsselist kiitust) Seega, ei ole halba ilma "heata"!
kristi 21. september 2013 11:24
Jah pole küll kunagi ise aborti teind kuid tean paljusid tuttavaid .tagajärjed võivad olla isegi nii et jääd rasedaks aga tekib iseeneslik abort.tegid küll vale otsuse aga vaatame tõele näkku parem loobuda kui selline isa oleks.ta poleks last toetanud ega midagi.muidugi naised tugevamad ja saavad hakkama ja kui pereliikmed ka toetavad aga ikka .mehed kaautage kumme kui ei taha et naine rasedaks jääks;)ega naine ei pea kasutama bille mis soodustab igasugu tervise jamasid veel enam et soodustab rinnavähki.kui mees hoolib naisest ja ta tervisest ei luba ta tabl kasutada;)vaid mees kasutab ise .ja teie kes te siin kritiseerite saage temast rohkem aru .ta tegi kuna mees ütles et noored veel ja hiljem kõik pole valmis kohe saama lapsevanemaks.ta tegi kuna uskus meest et saavad kunagi hiljem.ärge mõistke kohe hukka ka minu õde tegi eelmine aasta ja tänu mehele kuna mees pani kõrvalt.ja üksi kasvatada tänapäeval last on väga väga raske.mõelge enne mida kirjutate kasvatan ise 3last ja tean
21. september 2013 11:21
Kindlasti on võimalus, et selle loo peakangelane saab siiski emaks. Emaks lapsele, kellel on ka armastav isa kõrval. Otsus saada laps peab olema mõlemapoolne. Iga laps väärib seda, et ta kasvab terves peres koos ema ja isaga. Meestel peab samuti olema sõnaõigus, kas saada laps või mitte.
Miks 21. september 2013 11:13
Miks peaks olema kõik võimalused luhtunud emaks saada? Enne lapsendamist on võimalik katsetada ka kunstlikku viljastamist, mis on teinud õnnelikuks mitmed naised, kes loomulikul teel ei rasestu. Nii et pole siin midagi ainult lapsendamise võimalus. Kindlasti on alati võimalusi rohkem. Soovitan pöörduda Nova Vita kliinikusse, imetoreda arsti Elle Talvlingu pooole ja alustada temaga koostöö tegemist. Pole ju ka kindel, kas naise uus mees on võimeline last eostama - meeste tulemused on nende elustiili tõttu küllalt kehvad. Seega tuleb uurida just lastetuse spetsialisti juures, mitte tavagünekoloogide juures. Lisaks peab meest samuti uurima. Meeste arst Olev Poolamets on kindlasti abiks. Naise ja mehe viljatusuuringud peavad käima paralleelselt. Lisaks soovitan ka ivf foorumit, kust saad tuge paljudelt samas olukorras olnud naistelt ja ka neilt, kes palju keerukamast olukorras on siiski tänaseks lapsevanemaks saanud. EDU ja PÄIKEST!
Edu julgust 21. september 2013 11:04
ja pealehakkamist. Meiepoolne täielik toetus! Otsige oige arst ja koik läheb korda. Lugu on väga opetlik ja peaks olema abiks kui moni naine tahaks olude sunnil aborti teha. Minu vanaema ytles- kui loob jumal lollikese lolli jaoks ka mollikese! Ehk ilusamini yteldes lapsele antakse leivatykk siia ilma kaasa. Ainult optimistlikku meelt! Teie koige suurem viga oli et armusite jobusse!
jaburad mehed 21. september 2013 11:02
kuulge mõistuseta mehed siin! mehed on naise rasedaks jäämises täpselt samapalju süüdi kui naised ise! enamus mehi ei nõustu ju kondoomigi kasutama ja naine ajagu neid tablette või teab mis sura endale sisse! mehed ei võta selles suhtes absoluutselt mitte mingit vastutust, täpselt nagu loomad, teevad ära ja edasi on juba suva ja siis jääb neil veel õigust üle ka. vat sealt algavad probleemid!
. 21. september 2013 11:02
siit järeldus noortele tüdrukutele: ärge jamage noorte omavanuste KUTSIKATEGA valige ikka veidi vanemad ja vastutusvõimelisemad pulgajukud, säärased, kes ka oma "ratsutamise" eest ka vastutust suudavad kanda.
mh 21. september 2013 10:55
Kohe näha, et siinsed halvustajad on kerged hukka mõistma, kuid võimetud aru saama, kui raske võib sellel naisel olla.
JEEP 21. september 2013 10:54
Kahju, kui liialt palju elukaaslase arvamust arvestatakse. Elukaaslane on nüüd läinud, tema leiab kunagi uue, kellega endale järeltulija soetab. Elukaaslane sai omale rahuldust, Kadri on nüüd aga eluks ajaks lastetu.
Ei tohiks planeerimatult rasestuda, seda eriti veel kaasaja võimaluste korral. Kas last soovitakse või mitte, selles tuleks ikka juba aegsasti elukaaslasega kokku leppida. Et üllatust vältida. Ja ammugi ei tohiks uisapäisa aborti teha. Kahju muidugi, aga omad vitsad peksavad.
.... 21. september 2013 10:52
Ei ole 21.sajandi hala see, on hoopis vanemast ajast... 21.sajandil teatakse, et kui munarakud on eluvõimelised, siis saab ka surrogaatema abil bioloogilise lapse emaks saada. Tavaliselt abordiga ei kahjustata munasarju nii, et munarakud ei oleks viljastusvõimelised. Neid saab aga naine ise oma elukommetega hävitada. Ja hulk aega enne 21.sajandit on lapsi adopteeritud ja adopteeritud lapsed oma kasuvanemaid armastavad ja peavad emadeks mitte vähem kui ise ilmale toodud lapsed. Maailmas on tänagi hulk emasid, kelle lapsed neid emadena tunda ei taha ühel või teisel põhjusel.
sama 21. september 2013 10:48
asja kogenud.Ära veel heida meelt,mulle öeldi ka et enam lapsi ei saa. Mina ei uskunud ja käisin palju erinevaid arste läbi.Üks soovitas Pärnusse mudaravisse(see oli ammu) ja peale seda tulin koju ja jäingi varsti rasedaks.Kokku võttis see asjaajamine ja arstide vahet käimine viis aastat aga ei tohi järele anda.Uuri veel ja ära anna alla!
21. september 2013 10:44
Ei ole need sugugi ainult saamatute vanemate lapsed, kes siin riigis, kus paljudes kohtades täistöökoha eest 300 euri makstakse ja üksikemasid ei toetata, tühja kõhuga magama peavad minema. Kõik ei ole sündinud ärisoonega, et omada nutikust keerulistes tingimustes pappi kokku ajada. Mõni on lihtsalt tööinimene ega ta seepärast veel saamatu ei ole. Suhte purunemises on alati vastutavad mõlemad pooled, kogu vastutus langeb aga ainult naistele.
Maali 21. september 2013 10:38
Juba vanaema rääkis, et mees võib olla, aga laps peab olema ....
21. september 2013 10:37
Enamiku meeste arusaam naiste võimalusest raseduse ärahoidmiseks on, et naine võtab pärast vahekorda tabletikese sisse ja nii lihtne see ongi. Võiks ennast harida jobud. Ja ise vahendeid kasutada. Kondoomid on täitsa olemas. Iga mees, kes kindlalt ei soovi last, peaks vahekorras olles kondoomi kasutama.
Nipitiri 21. september 2013 10:29
Mina olin ka oma mehega 6 kuud koos olnud kui rasedaks jäin. Mees nõudis aborti, mina keeldusin. Raske oli ja suhe edenes üle käbide ja kändude kuid nüüd oleme koos olnud 12a ja meil on kaks poega (11 ja 4). Alati peab talitama oma südame järgi
Naine 21. september 2013 10:02
Kadri, anna endale andeks. Mis tehtud, seda enam muuta ei saa. Kui meditisiiniliselt on rasestumine võimalik, siis hoiad seda hetkel kinni vaid oma mõtlemisega. Ja kui rasestumine ei õnnestu, siis usu kuskil on üks õnnetu vanemliku hoolitsuseta laps, kes igatseb väga ühel päeval oma "emme" leidmist.
Eestis 21. september 2013 09:52
on sajandeid yksikemad olnud polastuse all: on aeg ka vastutus suunata meestele. Topi kumm otsa kui lapsi ei taha. Voiilma kummita on nagu parem voi. Alguses peaks kokku leppima ja mees peaks olema aus ja ytlema et ta hab seda naist ainult kepi pärast. Niikaua kui parema leiab. Vastutus toesti peab olema molemal osapoolel.
nimetu 21. september 2013 09:50
Põhjus võib -olla mujal et last ei saa , mina olin ka 20,21 vana kui jäin rasedaks ja olin nagu noor ikka rumal ja tegin esmest korda aborti ja miu aastat hiliem abiellusin ja mul on kaks toredat last ja ka lapselapsed, nagu aru saan et 23 aastane see enam ei ole laps, see saab ka üksi last kasvatatud
Teele 21. september 2013 09:43
23-aastane "Kadri", ära heida meelt! Kõik me teeme elus vigu ja kellegil pole õigust siin Sind arvustada ja maha materdada, vaadaku enda apsakaid ja võtku igaüks nendest õppust! Julgeksin Sulle soovitada ühte inimest (nõida), kes on üle 100 lastetu paari õnnelikuks teinud, mõne peres kasvab isegi 3 nende oma last. See pole bluff, nii ongi!
Pohiline asi 21. september 2013 09:31
on et riik ei aita yksikema . Kui oleks asjad teisiti synniks ka rohkem lapsi ja abordid jääksid väheseks. Ja meestele niipalju et ega see yhe naise juurest teise juurde jooksmine ei vii ka kaugele. Kiitke omi naisi ja aidake igatpidi ja saate just sellise nagu olete soovinud.Olen näinud ringirallijaid mehi eluohtul täiesti yksinda ilma laste toetuseta . Ja kurbadena, Ja need tabletid on paljudele naistele pohjustanud vähki ning spiraal ei sobi ka koikidele.
On hea 21. september 2013 09:15
et inimene julges sellest rääkida ja teda syydistada pole vaja. Tehtut ei saa olematuks muuta aga te peate edasi elama, Soovitan B vitamiine mis on limaskestale head ja E vitamiini . Ka arstid teevad praegusel ajal imet. Naistearstid peaksid rohkem tähelepanu pöörama onnetutele naistele kes traumeeritud oma mehe poolt. Naine tahab roomustada oma meest et laps tulemas ja selline kylm vastus.
eeva 21. september 2013 09:12
Ole tubli ja tugev. Võtke kaaslasega lastekodust aastane laps ja küll ta hakkab sind emaks kutsuma. See lapsendamise variant on parem kui jääda üksi. Pealegi saab üks emata laps omale EMA . Mis veel toredamat võib olla.
Ikka hakkab 21. september 2013 08:56
Väikeses riigis nagu Eesti peaks kõigil lastel olema oma kodu,vanemad ja lastekodud tühjad.Tuleb ainult tahta.Laps kasvab nii südame külge,et mingit vahet pole geenidel.
Mr. T 21. september 2013 08:55
Oleks tore, kui Eestis oleks abort keelustatud. Väljaarvatud erijuhtumid nagu vägistamisest põhjustatud rasedus ning olukorrad, kui rasedus paneb ema elu ohtu. Kui 2012 aastal katkestati üle 7000 raseduse, on ikka asjad päris hullud.
kahju 21. september 2013 08:39
noore inimese valesti tehtud otsus, lastes ennast mehest mõjutada. Süüdistamine enda ega meie poolt ei aita. Saad kodu pakkuda kindlasti lastekodulapsele, kellele oled sa rohkem ema kui mõni siinne süüdistaja.
21. september 2013 08:33
Kahju. Kahjuks tehtud vigu parandada ei saa alati.