Eesti uudised

Weroli haldur nõuab Kilgilt kuut miljonit eurot

Toimetas Karoliina Vasli, 19. september 2013 08:23

10 KOMMENTAARI

v
vaikne/ 19. september 2013 21:30
petuskeemid on kõigil ärimeestel selged, kuid maksuamet paneb silmad kinni, küll on raamatupidamisdokumendid varastatud (kasutatakse elukaaslaste autosid, pekstakse autod sisse, lavastatakse vargus), küll müüakse vara isikule, kes tgl töötab selle juhatuse liikme teises firmas (tehingud tehakse turuväärtuses), siis ostetakse firmad tagasi või on nn endine juhatuse liige uue firma juhi tegelik käepikendus (maksuamet peaks ikka uurima ka, kas see uus firma omanik sellest toomisharust ikka midagi teab kaa ja välja selgitama, kes ikka tgl firmat juhib), uurimise alla peaks minema ka juhatuse liikme elukaaslased ja lähisugulased, kui on näha nende seost erinevates maksukuritegudes, sest olgem ausad, ka nemad osalevad teadlikult maksupettuses, kus riigile ja teistele võlusadajatele jäävad summad maksmata - ja tõsiasi on see, kui juba ükskord on riiki petetud, siis petetakse ka edaspidi, maksuamet võiks aga rohkem oma töötajaid välja õpetada ja praktikale suunama eraettevõtetesse, et näha, kuidas tgl asjad liiguvad ja kontrolli tegema, siis väheneks ka ümrikupalga osakaal jms maksupettused, kuid ametnik tihti majas...
e
Eks ta ole/ 19. september 2013 19:19
tegelikult pole midagi ebatavalist, et JOKK skeemiga saab luua uue firma, sinna varad üle kantida ning jätta vanas firmas arved tasumata, laenud maksmata, riigimaksud üle kandmata ning töölistele palgad maksmata.
Seda skeemi on Kilk palju kordi kasutanud, aga mitte ainult tema. Tema paistab lihtsalt silma.
Ja muidugi on huvitav, et maksuamet on asja juures ütlemata passiivne. Võlgnevused kogunevad, aga midagi ei toimu. Tegutsema hakatakse siis, kui firma on tühjaks kanditud.
Suurim viga oli ilmselt lihtlabase varguse peale minek. See vihastas kauba omanikud välja. Eks nad teavad, et oma raha ega kaupa nad enam ei näe, aga on otsustanud mõneks ajaks selle mehe sullerdamisele piiri panna.
Muidu on ta ju tore mees.
IRLi linnapeaks sobib. Tartu saab teise Tartu kõrvale ja linna varad kanditakse sinna, esimesele Tartule jäävad kohustused. Selline väike seiklus poliitikas.
n
nüüd tuleb akadeemiline / 19. september 2013 16:28
võtta ja tööle minna. NB! Mitte segi ajada ´´äritegemisega´´ ! Sellena on kilk end tõestanud juba ammu.
pankrotihaldur võiks vaeva näha ja natukene sügavamalt kaevata selle mankibisensmeni rahade liigutamistes. Arvan ,et saab kasutada tehingute tagasipõõramist !
u
Umpa/ 19. september 2013 16:13
Targad toimetavad vaikselt ja märkamatult, aga see on nii edev, et ei teagi arvata, millise püüne pääl järgmisena nääme.
t
tõesti/ 19. september 2013 15:28
Pange see jobu ükskord kinni.
ä
ÄR TÜKILIGI/ 19. september 2013 13:49
TÕDE ON VALUS LUGEDA! KOMMENTAAR KADUS NIUHHTI!!
o
oi/ 19. september 2013 13:39
küll kilgu sõber annab seepi ja ka raha aga huvitav,et nii äpud,et kilgulle kingitud riigimeeste sadamast ei jätku või jälle erinevad äri isikud üks kilgulle ja teine kilgult ja kolmas kulgikilgiansiipilt ning kilga ise neljandas nurgas turakat võimumeestega mängimas.Aitähh valijale ,kes kilgutas rahvale tohlakaid tegutsema.
i
igal/ 19. september 2013 12:33

l
lugeja/ 19. september 2013 08:51
Kilk pole kunagi ausa ja normaalse mehe moodi välja näinud. Veel vähem ausa ärimehe moodi. Kummaline, et ta on suutnud meie ajakirjanikud ümber oma sõrme mässida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee