Eesti uudised

GALERII: inimelude päästjaid austati aumärkidega (2)

Toimetas Kristin Aasma, 18. september 2013 18:44
Siseminister Ken-Marti Vaher ja Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu andsid täna Lillepaviljonis üle päästeteenistuse aumärgid.Foto: MATI HIIS
Siseminister Ken-Marti Vaher ja Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu andsid täna üle päästeteenistuse aumärgid. Aumärke anti Eesti organiseeritud tuletõrje 94. aastapäeva puhul.

Aumärkide pidulikul üleandmisel tunnustati 62 inimest, kes on üles näidanud erakordset vaprust inimelude päästmisel või panustanud päästeala arengusse. Elupäästja medaliga tunnustati 17 Päästeameti teenistujat, kahte Politsei- ja Piirivalveameti teenistujat ning eraisikut, kes tänu ennastsalgavale tegutsemisele päästsid inimeste elu.

Samal teemal

Kesklinna päästekomando päästja Andrei Orponen sai elupäästja medal teist korda. Selle aasta märtsis päästis mees põlevast puumajast ema ja kolmeaastase lapse. Elupäästja II klassi Medaliga tunnustati veel Väike-Maarja päästekomando vanempäästjat Heino Raidlat ja Kesklinna päästekomando rühmapealikku Sergei Menkovit.

Päästeteenistuse Kuldristiga tunnustati päästeala arendamise ja erakordsete teenete eest peadirektorit Kuno Tammearu, demineerimiskeskuse juhatajat Arno Pugoneni, Põhja päästekeskuse insenertehnilise büroo peainspektorit Vassil Hartšukki ja Kuressaare päästekomando pealikku Arne Kana.

Missioonimedalid koos tunnistustega anti neljale missioonil osalenud päästemeeskonna liikmele.

Päästeteenistuse Hõberistiga tunnustati 6, Päästeteenistuse Medaliga 24 ning peadirektori tänukirjaga 4 inimest.

Samal teemal

22.02.2017
Kohus tühistas Surematu polgu aktivistidele määratud trahvi
22.02.2012
80 inimesele anti üle päästeteenistuse aumärk
21.02.2011
Päästeamet tunnustab täna elupäästjaid
08.09.2010
Kuldnoka pommikorterist lapse päästnu saab riigilt medali