Eesti uudised

Eestist pärit noormees jäi Briti lennuväljal salasigarettidega vahele (10)

Toimetas Kristin Aasma, 18. september 2013 15:52
Illustratiivne piltFoto: Reuters / Scanpix
Eestist pärit mees jäi Suurbritannias sigarettide smugeldamisega vahele ja pandi neljaks nädalaks vangi.

Üleeile mõistis Chelmsfordi linnakohus süüdi Eestist pärit 20-aastase Artur Leonovi selles, et ta oli kõrvale hiilinud hinnanguliselt 5347.80 naelsterlingi (6368,70 euro) suurusest aktsiisimaksukohustusest, kirjutab Observer. Kohus karistas Leonovit nelja nädala pikkuse vanglakaristusega.

Samal teemal

Chelmsfordi linnakohus rääkis, et Hollandist Eindhovenist saabunud Leonovi pidas kinni Briti piirivalve. Tema kahe kohvri läbiotsimisel avastati 22 800 Vene päritolu sigaretti. Küsitlusel märkis Leonov, et see oli tal teine kord niimoodi kohvritega Suurbritanniasse saabuda. Kohvrid läksid vene keelt kõnelevale paarile, kuid Leonov väitis, et ta ei tea, kes nad on. Samuti väitis Leonov, et tal polnud aimugi, mida kohvrid sisaldavad, kuid talle oli öeldud, et seal pole midagi illegaalset. Selle teene eest maksti noormehele 50 eurot.

Kohus selgitas noormehele, et ta oli võtnud enda peale ohtliku ülesande, sest juhul, kui kohvrid oleksid sisaldanud uimasteid, oleks teda oodanud pikem vanglakaristus.

„Inimesed, kes toovad pagasi lennuki äriklassi teadmata, mida see sisaldab, riskivad oma vabadusega ning võimalik, et isegi enda ja teiste süütute reisijate eluga," toonitas Tema Majesteedi maksu- ja tolliameti Essexi osakonna kõneisik Bob Gaiger.

Briti tolliamet kutsub üles ebaseadusliku tubaka müügist või smugeldamisest neile teada andma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee