Valimised

Edgar Savisaar kirjutas end ärimehe korterisse, et linna finantsteenistust jälgida (6)

Teet Teder, 17. september 2013, 07:00
KOP-KOP: Eile keegi aadressil Rotermanni 10-17 uksekella helistamisele ei reageerinud.Foto: MATI HIIS
Tallinna linnapea Edgar Savisaar läks ilmselgelt endast välja, kui ajakirjanikud hakkasid pärima tema sissekirjutuse kohta Tallinna ühes nooblimas piirkonnas Rotermanni kvartalis. Küsimus ei olnud ajendatud peenest rajoonist, vaid sellest, et korter, kuhu linnapea on sisse kirjutatud, kuulub tuntud ärimehe pojale.

«Esmaspäeval anname selle asja kohtusse,» teatas Edgar Savisaar ajakirjaniku pärimise peale nädalavahetusel.

Kuigi linnapea ei vaielnud vastu, et ta on sisse kirjutatud ärimees Urmas Sõõrumaa poja Tõnis Sõõrumaa korterisse, uuris ta pingsalt, kust ajakirjanikud tema registreeritud elukoha ikkagi välja uurisid. Kord varem ütles Savisaar Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil, et on sisse kirjutatud Tallinna kesklinna ja ajakirjandusel pole lootust «asjale küüsi taha saada».

Kohalikel valimistel saab kandideerida selles linnas või vallas, kuhu inimene on sisse kirjutatud. Seepärast huvitaski meediat, kuhu Hundisilma peremees Tallinnas sisse on kirjutatud.

«Olen juba viis korda seletanud, et ma ei varja mitte midagi. Tahaksin teada, kuidas ajakirjandus teadis, kuhu olen sisse kirjutanud, ja seda päevi varem, kui kohtumäärus delikaatsete isikuandmetega avalikustati,» vastab Savisaar Õhtulehele, miks ta oma sissekirjutust varjata soovis.

Tema elukoht Tallinnas sai teatavaks eelmisel neljapäeval, siis, kui avaldati Savisaare kohtulahend IRLi vastu, kus linnapea nõudis teda puudutava kodulehekülje edgarsavisaar.ee sulgemist. Selles kohtumääruses on Savisaare elukohaks märgitud Rotermanni 10–17.

Savisaar kinnitab, et esimese asjana sõlmis ta kesklinnakorterisse asudes üürilepingu. Küsimusele, millal see oli, linnapea ei vasta. Samas märkis ta, et valis selle korteri, sest lähedal on linna finantsteenistus.

«Kaalukaks argumendiks korteri asukoha valikul oli see, et lähedal asub linna finantsteenistus eesotsas Katrin Kendraga. Nii on mul parem nendega koostööd teha ja finantsteenistuse üle järelvalvet teostada,» ütleb linnapea.

Maja välisuksest linna finantsteenistuse ukseni on tõepoolest mõnikümmend sammu.

Kui suured kulud linnapeal korteriga kaasnevad ning kas üüri ja kommunaalmaksud tasub ta ise või on saanud omanikuga soodsale kokkuleppele, Savisaar ei ütle. Teada on, et tema korteriperemehe isa Urmas Sõõrumaa ettevõtetel on aastaid õnnestunud linnaga tulusaid tehinguid sõlmida. Näiteks haldab Sõõrumaa ettevõte Vivatex Holding viit Tallinna kooli ja teenis sellega mullu ligi 1,5 miljonit eurot kasumit. Ka ostis Tallinn Sõõrumaalt linna maale ehitatud Tondi tennisekeskuse ja andis selle siis Sõõrumaale rendile.

Tallinna sissekirjutatud linnapeakandidaadid

Reformierakonna linnapeakandidaat Valdo Randpere elab enamasti Viimsis, aga viimased kuus aastat on olnud sisse kirjutatud korterisse Tallinnas Pärnu maantee ja Roosikrantsi tänava ristmikul.

Linnapeakandidaat Andres Anvelt (SDE) elab Harku vallas Muraste külas, sissekirjutus on Tallinnas Õismäel.

IRLi linnapeakandidaat Eerik-Niiles Krossil on Kõue vallas mõis, sisse on ta kirjutatud ema juurde Harju tänavale Kirjanike Majja.

Just sellised sissekirjutused lubavadki kohalike omavalitsuste valimistel kandideerida. Püsiv elukoht vastavas vallas või linnas peab olema vähemalt valimisaasta 1. augustist. (ÕL, PM)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee