Eesti uudised

Karel Rüütli: Naissaar tuleb anda Tallinnale (16)

Toimetas Kaspar Käänik, 14. september 2013 11:42
Naissaar Foto: Stanislav Moškov
Sotsiaaldemokraadist riigikogu keskkonnakomisjoni aseesimehe Karel Rüütli kinnitusel tuleb Naissaar anda Tallinna koosseisu, mis aitab muuta Tallinna tõeliseks merelinnaks ja lahendada saare arvukaid probleeme.

"Naissaar on Tallinna külje all asuv kaunite randade ja põneva ajalooga saar, mille potentsiaali saaks Tallinn pealinnana igati ära kasutada. Tallinn suudab teha saarel nii vajalikke investeeringuid ja muuta Naissaare atraktiivseks turismisihtkohaks," märkis Rüütli.

Täna kuulub Naissaar koos kaheksa teise väikesaarega Viimsi vallale, olles juba geograafiliselt Viimsile kauge ning kättesaamatu. "Viimsi vald on tunnistanud, et tal ei jõua luua saarele ei elektrivarustust ega püsivat laevaliini ning teha korralikku teehooldust. Seni on loodetud saada abi riigilt, kel puudub igasugune huvi saarel investeeringute tegemiseks," selgitas Rüütli.

Kuigi Naissaarel ja Aegnal elavad aastaringselt inimesed, ei ole riik siiani lisanud neid püsiasustusega väikesaarte nimistusse, mistõttu ei saa mõlemad saared toetust ka arenguprojektide raames, lisas Rüütli.

Kuna Naissaarel on vähe püsielanikke ning looduskaitseliste piirangute tõttu ehitustegevus raskendatud, siis pole Eesti Energia Rüütli sõnul saarele püsiva elektrivõrgu rajamisest huvitatud. "Saare elektrivarustuse probleemi võti peitub taastuvenergia lahendustes, mis eeldab kas vastava riikliku, väikesaartele mõeldud programmi olemasolu või võimeka omavalitsuse tuge," sõnas Rüütli.

Kui Tallinn soovib ennast merelinnana kehtestada, tuleb Naissaar tuua Tallinna linna koosseisu ning avada regulaarliin Tallinna, Aegna ning Naissaare vahel, rõhutas Rüütli.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee