Kui päikesepaistelised ilmad lubavad veel viimaseid kordi rannas mõnuleda ja sügis tundub olevat ebamäärases tulevikus, siis kibe kurk ja nohune nina niidab juba inimesi haigevoodisse.

Õhtulehega rääkinud perearsti Eve sõnul on haigused sügisele tavapärased: «Kõige levinumad on ülemiste hingamisteede- ning kõhuviirused.» Ta lisab, et praegu on haigeid siiski pigem laste kui täiskasvanute seas ning massilist haiguslehtede võtmist näha ei ole: «Viirused hakkavad levima kohe kooliga, kui kollektiivselt koos ollakse,» räägib arst. Haigestumise vältimiseks soovitab ta soojalt riides käia ning tihti käsi pesta. Ta lisab, et hea on ka värskes õhus viibimine.

«Kui laps on juba haigestunud, siis oleks kõige parem ta siiski koju jätta, et ta teisi ei nakataks.» Kui laps aga koju jääda ei saa, siis tuleks perearsti sõnul viiruse levimise takistamiseks kasutada nuuskamiseks ühekordseid salvrätte ning ka köhatamisel salvrätt suu ette panna.

Samuti paneb perearst vanematele südamele, et last ei pandaks liiga varases eas lasteaeda: «On arusaadav, et laps tahetakse lasteaeda panna, kuid kaheaastasel lapsel ei ole veel piisavalt tugev immuunsüsteem, mistõttu on nad tihti, pärast paari nädalat lasteaias olemist haiged.»

Seda, kas karta on mingit suuremat haiguspuhangut, on perearsti sõnul vara öelda, sest gripiviirused hakkavad levima hiljem: «Tavaliselt ikka niiskemal ja külmemal perioodil. Sügisel on nendeks kuudeks oktoober ja november. Kevadel levib viirus kõige paremini veebruaris ja märtsis. Septembri kohta on kõik praegu tavapärane.»

 

Jaga artiklit

1 kommentaar

A
ajab vihale küll,  /   08:16, 14. sept 2013
miks saadetakse kooli tatiseid ja haigeid lapsi,mõni isegi palavikus.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis