Eesti uudised

Pistisevõtja Ivo Parbus pääseb trellide tagant (4)

Õhtuleht.ee, 11. september 2013, 07:00
Tallinna linnaametnik Ivo ParbusFoto: Arno Saar
Harju maakohus otsustas, et endine Tallinna linnaametnik Ivo Parbus vabastatakse enne tähtaega vanglast. Ta jääb elektroonilise valve alla ning ei tohi napsi võtta ega narkootikume tarvitada.

Ivo Parbuse mõistis Harju maakohus läinud aasta märtsis süüdi mitmes pistise nõudmises ja võtmises ning saatis ta otse kohtusaalist kaheks ja pooleks aastaks trellide taha. Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistas teda kui abilinnapea nõunikku linnaplaneerimise ametis detailplaneeringute, ehitusprojektide ja -lubade menetluse korraldamises. Selle eest nõudis Parbus pistiseks raha ja kinke-kaarte. Kokku sai ta neid üle 980 000 Eesti krooni väärtuses.

Parbuse katseaeg kestab tuleva aasta septembrini. Jalavõru, mis kontrollib tema tegevust, paigaldatakse kolmeks kuuks ja sama aja jooksul jääb Pabrus kriminaalhooldaja järelevalve alla. Ta peab elama kohtu määratud asukohas, käima kontrollis kriminaalhooldusosakonnas ning esitama andmeid oma elatusvahendite kohta. Ka ei tohi ta Eesti piires kauemaks kui 15 päevaks elukohast lahkuda ilma kriminaalhooldaja loata ning küsima luba ka riigi territooriumilt lahkumiseks, elu- ja töökoha vahetuseks. Kriminaalhooldaja loata ei või Parbus suhelda talle teada olevate kriminaalkorras karistatud inimestega, kui need ei ole tema lähisugulased.

Tallinna vangla toetas Parbuse ennetähtaegset vabastamist, prokurör seisis sellele vastu, kinnitades, et mees pole kuritegu täielikult omaks võtnud. Ka väitis prokurör, et Parbusele mõeldud suhtekorraldaja töö pole selleks valitud väikeettevõttele majanduslikult kasulik. Ka rikub prokuratuuri hinnangul Parbuse ennetähtaegne vabastamine ühiskonna õiglustunnet.

Kohtumääruse võib kümne päeva jooksul edasi kaevata. Ivo Parbus vabaneb alles määruse jõustumisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee