Eesti uudised

Marianne Mikko palgalõhest: naised pole enam labased kodukanad (80)

Toimetas Karoliina Vasli, 10. september 2013 13:58
Marianne Mikko Foto: TEET MALSROOS
Mikko põhjendas tänasel istungil, et seda on vaja näiteks palgalõhe pärast. "Olukord Eestis on tegelikult päris tõsine, et mitte öelda traagiline. Kui 11 aastat tagasi oli meeste ja naiste palgalõhe 22 protsenti naiste kahjuks, siis selle aasta kevadel tuli raporteerida, et sooline palgalõhe oli paraku 28 protsenti," rääkis ta.Sotsid eesotsas Marianne Mikkoga tahtsid, et parlamendis moodustataks soolise võrdõiguslikkuse erikomisjon, ent see ei leidnud piisavalt toetust.

Ta rõhutas, et praegusel ajal oleks võimatu naistööjõuta hakkama saada. "On paratamatu tõsiasi, et mõlema soo vaheline tööjaotus enam endine ei ole. Naise labane "kodukana" nimetus tuleb vanavara kolikambrisse heita," rääkis ta.

Näiteks Rait Maruste aga märkis, et pole asjakohane arvata, et riigikogu erikomisjoni moodustamine lahendaks sotsiaalsed või võrdõiguslikkuse probleemid. "Need on tunduvalt sügavamad, laiemad. Loomulikult vajab see teema pidevat päevakorras hoidmist, selle eest tuleb kolleege sotse tunnustada, aga see ei ole lahendatav ühe erikomisjoni moodustamise kaudu." Ta lisas, et asjaga tegeleb ka sotsiaalministeerium. "Kui see sotsiaalministeeriumi juurde loodud komisjon ei anna tulemusi või on passiivne, eks siis võtame järgmise sammu, aga teeme samm korraga."

Ettepanek lükati koalitsioonisaadikute häälte toel tagasi. Paljud keskerakondlased jätsid hääletamata.

Samal teemal

20.04.2015
Mikko: mehe aastapalga teenimiseks peab naine kolmandiku lisaks töötama
14.02.2014
Marianne Mikko pöördus Eesti meremeeste pärast India parlamendi poole

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee