Krimi

Tamsalu mõrvajuhtum: kirvehoopidega üritati varjata vägistamist (18)

TOIMETAS KAROLIINA VASLI, 10. september 2013 08:46
Tamsalu terviserada, just siin tapeti 15aastane Marily. Foto: ALDO LUUD
Märtsis Tamsalus võikalt mõrvatud 15aastase Marily juhtum jõuab peagi kohtusse. Uurimise käigus selgus, et tüdrukut kuritarvitati nii vaimselt, füüsiliselt kui seksuaalselt.

22. märtsi hommikul leiti Tamsalu terviserajalt 15aastase Marily surnukeha. Marily oli tulnud Kuressaarest oma kallimale Valerile külla ning noormehe vägivallatsemise tõttu varasemalt ka politseisse pöördunud.

Samal teemal

Viru ringkonnaprokuratuur saatis nüüd üldmenetluses kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse praeguseks 16aastast Valerit mõrvas, tema õde Nataljat (33) mõrvale kaasaaitamises ning Sulevit (52) seadusliku aluseta vabaduse võtmises ning vägistamises.

Süüdistuse kohaselt võtsid Valeri, Natalja ja Sulev 18. märtsi õhtul tüdrukult vabaduse ning hoidsid teda Koidu tänaval asuvas korteris kuni 21. märtsi õhtuni. Sel ajavahemikul tarvitati tüdruku suhtes nii vaimset, füüsilist kui ka seksuaalset vägivalda.

"Uurimise käigus kogutud tõendid annavad alust süüdistuseks, et tüdruk tapeti varjamaks tema kallal toime pandud kuritegusid," ütles kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtinud Viru Ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Sirje Merilo.

Valeri pidanuks 22. märtsil minema politseisse ülekuulamisele (ta oli saanud vastava kirjaliku kutse), nimelt oli Marily politseile kaevanud, et talle tungiti kallale. Ka kevadel spekuleeriti meedias, et veretööga taheti varjata, et Sulev Marily vägistas.

Prokuratuurist kinnitatakse, et tüdrukult võeti elu kohalikul terviserajal ning surma põhjuseks olid hulgalised raiehaavad. Õhtuleht on varem kirjutanud, et neiu keha oli täis kirvehoopidega tekitatud haavu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee