Uudised

Vene saatkond sai hoiule hindamatu Köleri teose  

2. juuli 1997, 00:00

KARIN LEEMET

Antikvaar ja kunstikoguja Šifara Hindrekson ja suursaadik Aleksandr Trofimov kirjutasid eile Venemaa saatkonnas Tallinnas alla hinnalise Johann Köleri maali hoiuleandmisprotokollile kaheks aastaks.

Eesti ja Vene esindajad kinnitasid, et maali üleandmine oli vajalik samm kultuurilise koostöö arendamisel. Algatus maali hoidmiseks Vene saatkonnas tuli mõlemalt poolelt. Üks põhjusi, miks maali just saatkonnas näidatakse, oli antikvaari sõnul usalduse puudumine Kunstimuuseumi vastu.

Maalil olev Vene diplomaat vürst Aleksandr Gortšakov sündis Haapsalus 200 aastat tagasi ning oli aastatel 1856-1882 Venemaa välisminister. Hindrekson ütles, et 1867. aastal valminud maali peetakse Köleri üheks parimaks teoseks ning selle töö eest sai Köler Peterburi Kunstiakadeemias professori tiitli.

Hindrekson lisas, et kõik 19. sajandi Eesti suuremad kunstnikud on hariduse omandanud Peterburis. Antikvaari sõnul on praegu huvi Eesti kunstiklassikute vastu väike.

Köleri portreele Venemaa diplomaadist tagatakse suursaadiku sõnul täielik turvalisus ning seda saavad näha saatkonna külalised.

PILLE PREGELI FOTO

allkiri: Antikvaar Šifara Hindrekson ja suursaadik Aleksandr Trofimov hindamatu Johann Köleri maaliga.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee