Airi Cruz 19. oktoober 2012 14:04
Liialdamata võib öelda, et ühed põnevamad ja ärksamad eestlased, kellega Queenslandi elu jooksul kokku puutun, on Heidi ja Rein Aedma - avalikkuse silmis küll rohkem tuntud kui perekond Imelikud.

Eesti sajandi filmis "Kevades" üht peategelast, Imelikku mänginud Rein Aedma pere elab nimelt juba 22 aastat Austraalias, kuhu nad sovjetiaja lõpul saabusid perekondlikel põhjustel. Pensionipõlve pidava Reinu ja abikaasa Heidi Kullarannikul asuv kena majake asub kohe rohelusse uppuvate mägede serval. Õue tagant algab tihe eukalüptipadrik, kus ragistavad naerda kookaburrad ja kostub taustaks kõikvõimalike muude lendajate häälitsusi.

Kohavalikul osutus määravaks asjaolu, et mets tuletas perekond Aedmatele meelde Pärnu metsa. Nad on suured eesti fännid, ehk nagu Heidi ütleb, elaksid nad ideaalis poole aastast Austraalias ja teise poole Eestis. "Kui lapsed on siinsesse ellu täiesti sisse elanud - töötavad siinsamas Kullarannikul õpetaja ja meditsiinitöötajana ning meil on kolm imearmast lapselast - siis meie Reinuga nutame ikka veel eesti sõpru, raamatuid, lõhnu ja loodust taga. Kuus aastat järjest veetsime suved Eestis. Viimasel kahel aastal pole kahjuks Eestisse jõudnud ning see annab väga tunda," tunnistab Heidi.
Meie lähem tutvus algab ehk siis, kui Eesti seltsiasjad Brisbane'is on jõudnud kurblikku nullseisu - eelmine juhatus on laiali vajunud ja seltsiüritusi pole ligi aasta vältel praktiliselt toimunud. Isekeskis oleme noortega juba ammu arutanud, et mis toimub... Perspektiivi ju liikumisel on, kuivõrd noori liigub Queenslandis palju ja seltsi on üle 50 aasta tegutsenud, ehk traditsioonid juurdunud ja paigas.

Otsustavaks saab mu toonane telefonikõne Heidile ja Reinule. "Muidugi tuleme kohale ja teeme ära, on aeg muutusteks!" on nende optimistlik sõnum. Kahtlused kaovad hoobilt. Nende jaoks pole küsimus ligi saja kilomeetrine reis ette võtta vaid selleks, et eesti asja edasi lükata. Nii saabumegi me kõik eri suundadest seltsi n-ö päästmiskoosolekule, liikumisele hoogu lükkama.

Edasipidi oleme Aedmatega ajanud koos mitmesuguseid asju, ja ideedest pole kunagi puudus. Muuhulgas korraldavad Imelikud igas novembris Kirjandusliku Kadripäeva luule- ja kultuuriüritust, kus tutvustavad mitmesuguseid eesti luuletajaid. Ilma liialdamata, tegu on ühe vahvaima ja oodatuima seltsiüritusega aastas - alati põhjalikult ja korralikult ette valmistatud programmile annab viimase lihvi Heidi ja Reinu särts (tänavune üritus on muide 4. novembril - kes Brisbane'i satub!).

Niisamuti on koosviibimistega perekond Aedmate pool. Võib kindel olla, et aeg läheb kiiresti, sest Rein viskab alati jutu sekka mingeid iroonilis-absurdinaljakaid kilde, mis kogu meeleolu hoopis teiseks teevad.
Rein ja Heidi said tuttavaks, kui õppisid Tartu Ülikoolis eesti filoloogiat ning on koos elanud täiesti muljetavaldava aja, ligi 40 aastat. Suure spordisõbra Reinu CV on rikkalik - õpetaja ja näitleja ametist kuni kiviraiduri, turvamehe ja luuleürituste korraldajani välja.

Hiljuti on me perel au osaleda Reinu 60ndal sünnipäeval, kus osalevad nende lähimad sõbrad, kaks last ja kolm lapselast. Traditsioonilist eesti toitu jagub kõvasti, hapukapsast pannakse teele kaasa ja hea seltskond oli kindlustatud. Seal on tehtud ka blogiga kaasnevad pildid. Võttel neljast inimesest, kes küünlaid puhuvad, on Brisbane viimase kuu eestlastest sünnipäevalapsed. Palju õnne veelkord juubeli puhul ja aitäh kõigi nende toredate ja vaimukate mõtete eest, meie kallis Imeliku-pere!

Kommentaarid  (5)

Elts 14. jaanuar 2013 22:41
Kas keegi oskab öelda miks Airi enam oma blogisse sissekandeid ei tee?Kui selle blogi autor elab Eestis,kas üldse on vaja seda blogi üleval siin hoida?On ju neiud Austraalias blogi,kus saaks lugeja ülevaate Austraaliast.Mind kui Airi blogi lugejat huvitab ka see,kas Airi jääb jäädavalt Eesti elama ja Aussi ta tagasi elama ei koli?
vika 8. november 2012 02:53
see ongi ju IMELIK,muide vaga naljakas,oli ju poisike seal filmis.olen kohtunud Arnoga,tooalaselt ja ei tundnud teda ara,sest ta on niiiiiiiiiiiiiiiib muutunud,kahjuks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS