Rahablogi

Kas teie tahaksite palka saada...failides? (3)

Sander Silm, 17. märts 2013, 13:40
Soomes on järjest enam firmasid võtnud paralleelselt euroga kasutusele ka virtuaalraha ehk bitcoinid.

YLE teatel pakub Soome ettevõte SC5 nüüdsest oma töötajatele võimalust võtta kümnendik palgast välja virtuaalrahana ehk bitcoinides.

Bitcoin (inglise keeles "bitimünt") on e-raha, mille 2009. aastal lõi Satoshi Nakamoto. Bitcoin on ka selle e-raha kasutamiseks mõeldud avatud lähtekoodiga (MIT litsentsiga) programm ja bitcoini münte (lühend BTC) saab talletada arvutis failina, hoida kolmanda osapoole käes, kes osutab "rahakoti" teenust ja loomulikult ära kulutada, saates neid võrgu kaudu teisele Bitcoini aadressile.

"See on valuuta nagu iga teine, ainukene vahe on selles, et see pole kellegi poolt kontrollitud," rääkis SC5 tegevjuht Pyry Lehdonvirta.

Kuigi Soomes ei saa bitcoine veel väga palju kasutada, tuleb järjest enam juurde firmasid, kes pakuvad oma teenuseid ka virtuaalraha eest.

Mullu oktoobris teatas Helsingi restoran Vegemesta, et nende juures saab nüüdsest maksta ka bitcoinides.

Vegemesta omaniku Robert Ramstedti rääkis Vihreä Lankale, et nemad võtsid bitcoini kasutusele seetõttu, kuna maailma ajaloos on tegemist esimese valuutaga, mida pole kasutusele võtnud mitte pangad, vaid inimesed.

"Me tahame propageerida bitcoinide kasutamist ja kuigi praegu võib see olla marginaalne valuuta, tõuseb selle väärtus, mida enam seda erinevates kohtades saab kasutada," rääkis ta.

Lehdonvirta sõnul eelistavad aga online ostu-müügikeskkonnad senini siiski maksevahendinda veel tavaraha.

"Tänapäeval on netiteenused väga lihtsalt kasutatavad, kuid kui asi jõuab maksmiseni, siis tulevad mängu keerulised pankadesse sisselogimised ja krediitkaardinumbrite andmised. See on loomulikult võimalus lahendada asju, kuid see on täiesti väljaspool vaba innovatsiooni," imestas ta.

3 KOMMENTAARI

a
Anastassia 25. mai 2018, 01:39
Top 10 ICOs by Funds Raised, From Filecoin to TRON --> https://cryptocomes.com/top-10-icos-by-funds-raised-from-filecoin-to-tron
k
kapa-kohila itimees 18. märts 2013, 10:18
Ma tegin ka ajaviiteks arvutis oma raha capacoin. Kui nõudlust jätkub, siis lasen seda pidevalt ringlusse juurde. Kahjuks ei taha paljud minu loodud raha vastu võtta. Statoil võiks ometi selle eest mulle bensiini ja tikke müüa - elul oleks palju rohkem värve ja särtsu.
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee