Rahablogi

7 nippi krediitkaardi nutikaks kasutamiseks 

Sander Silm, 18. aprill 2013, 11:11
Krediitkaart on küll mugav võimalus kaupade ja teenuste eest maksmiseks, kuid samas tuleb meeles pidada, et tegemist on ikkagi pangalt saadud laenurahaga, mille tagasimaksmisega viivitamine võib sõna otseses mõttes kalliks maksma minna.


Portaal minuraha.ee tõigi ära seitse nippi, kuidas arukalt kasutada oma krediitkaarti.

Võrdle krediitkaartide tingimusi, sest erinevatel kaartidel on erinev intressimäär, tasud, preemiaprogrammid. Kui kasutad kaarti peamiselt välisreisidel hotelli broneerimiseks ning panga pakutav krediit pole esmatähtis, võid valida näiteks kuutasuta püsimaksega kaardi, millele saab oma raha peale kanda. Nii ei kaasne kaardi kasutamisega sinu jaoks kulusid, sest kasutad oma raha.


Värskenda mälu, kui palju sa oma kaardi eest intressi maksad! Päris paljude krediitkaartide aastaintress on 20-22 protsenti, kuidas samas on ka 14-16 protsendilise aastaintressiga kaarte. Vaata krediitkaartide võrdlustabelist järele!

Hoia krediitkaardiga tehtud ostudel internetipangas regulaarselt silm peal, et mitte kulutamisega hoogu sattuda. Võiksid püüda maksimaalset limiiti mitte ära kasutada, et järgmisel kuul selle tagasimaksmisega raskusi poleks.

Ära võta ilma hädavajaduseta krediitkaardiga sularahaautomaadist raha välja, sest selle eest küsitakse kõrget teenustasu.

Maksa kasutatud raha õigeaegselt tagasi: näiteks intressivabad päevad on sinu jaoks eelis siis, kui sa kasutatud raha nende päevade jooksul tagasi maksad - nii ei pea sa intressi tasuma.

Kui hakkad krediidi tagasimaksmisega hätta jääma, koosta eelarve. Pane kirja oma igakuised tulud ja kulud ning arvuta, kui kiiresti oleks võimalik krediitkaardi võlg tagasi maksta. Tee tagasimakse graafik ja järgi seda!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee