Film

Kirjanik Tõnu Õnnepalust sai festivali Draama 2014 kuraator 

Silja Paavle, 8. september 2013, 12:05
 Lauri Kulpsoo
Eile veidi enne südaööd tehti lavastuskunstnik Iir Hermeliini kureeritud Eesti teatri festivali Draama lõpupeol teatavaks, et järgmisel aastal on festivali kuraator kirjanik Tõnu Õnnepalu.

"Ma olen elus küll alati avantüüre armastanud, kuid tunne on kõhe. Ega see valiku tegemine festivalile kerge pole. Aga eks aasta pärast paistab, kuidas toime tulin," kostis Tõnu Õnnepalu.

Tänavune, järjekorras juba kümnes Eesti teatri festival alapealkirjaga "Ruumimaagia" on Tartu linna täitnud nädal aega.
Eile esitleti muuhulgas ka juubeliraamatut „Kümme aastat täringumärgi all", milles on ülevaade nii teatrifestivali sünnist kui kõigist möödunud festivalidest. "Kümme aastat tagasi oli üheks meie reklaamlauseks: "Planeeri oma puhkus septembrisse, sest siis on Tartus Draama. Tegelikult on see siiani parim võimalus näha erinevat, aga head eesti teatrit korraga ja palju," lausus peakorraldaja Margus Kasterpalu rõõmsalt.

Teatrifestival tõmbab selleks aastaks otsad kokku täna, mil kavas veel neli viimast etendust. Teiste seas esietendub festivali raames Vanemuise uus lastelavastus "Armunud kastis" Teatri kodus.

Samuti saab täna kella 17-ni vaadata kesklinnas Küüni tänaval ja Raekoja platsis konteineritest galeriis Maret Kukkuri kureeritud POP-UP näitust "27", mille raames on 27 kunstnikku ehitanud konteinerisse oma maailma.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee