Jäljed rünnakust.Foto: Kaspar Pokk/ Kanal2
Õhtuleht.ee 5. september 2013 20:30
Järvamaal Albu vallas Peedu külas on hundid kahe viimase ööga maha murdnud kaks koera. Üks koduvalvur murti samas külas maha mõned nädalad tagasi.

Viimane veretöö toimus ööl vastu tänast Võhmakse talu juures, kus oma õnnetu lõpu leidis umbes kümne aastane ketikoer Parts.

Peremehe sõnul avastas ta veretöö hommikul, kui läks koerale süüa viima. Koera jooksualas oli verd ja palju karvu. Loomast alles jäänud kehaosi leidis mees samas asuvalt põllult.

Ööl vastu eilset murdsid hundid maha aga Võhmakse talust vaid paarisaja meetri kaugusel töökoda valvanud koera. Kohalike jahimeeste kinnitusel on veretöö taga rohkem kui üks hunt, nende hinnangul on tegemist 6-8 pealise karjaga.

Miks aga hundid koduloomi murravad, sellele on raske vastata. Üks võimalus on, et praegu õpetatakse kutsikaid murdma. Teine versioon tuleneb aga sellest, et metsades on kitsi, sigu ja põtru teatud piirkondades väheks jäänud, mistõttu murravad hundid söögi saamiseks juba ka elumajade lähedalt või lausa taluhoovist.

Eelmisel aastal murdsid hundid Albu kandis kahe ööga maha 50 lammast.

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

valimistele uus poõllumajandus poliitika 6. september 2013 10:23
panna sunnuviisil maal elavatele majapidajatele kohustus igale, kasvatada 10 lammast või vasikat või siga huntidele söödaks iga aasta ning lasta vabalt metsa ... nii on võimalik oravate parteipoliitikat ellu viia vastavalt Keskonnaministeeriumi juhistele.
et siis 6. september 2013 09:56
Kui tahate, et hunt koerast jagu ei saaks valige õige tõug. Koerale korralik kaelarihm kaitseks ja parem kui koeri on kaks. Koer ei ole ketis pidamiseks. Tuttaval lambapidajal(üksik talu metsa servas) on naabrite koerad mahamurtud ja ärasöödud tema koerad on küll olnud võitlusjälgedega aga ühes tükis ja elus. Lambakarja kaitseks on sobiv keskaasia lambakoer ja kaukaasia lambakoer. Nad on küll "rasked" tõud aga kui suudad neid õpetada karja valvama on see päris hea kindlustus. Hoiavad nii nelja kui kahejalgsed murdjad kodust ja karjast eemal.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS