Eesti uudised

Kalle Klandorfi kodu on 645 000 euroga müügis  (51)

Karoliina Vasli, 4. september 2013 12:51
Uhke eramu, mil ka sellele vastavalt krõbe hind. http://www.kv.ee/muua-vahemere-maade-stiilis-esinduslik-eramu-vana-2191192.html?nr=29&search_key=f59f50685046b514ca523065a643d46aFoto: kv.ee
Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi Tallinnas Meriväljal asuv maja on müügis hinnaga 645 000 eurot. Põhjus on poliitiku sõnutsi lihtne: lapsed ja lapselapsed on ammu läinud ning tema ja ta abikaasa jaoks on ruumi liiga palju.

Klandorf rääkis Õhtulehele, et noorem tütar Heili elas veidi aega oma pisipojaga nende juures, kuidas muretses siis oma elamise Piritale. Nõnda ongi Kalle ja tema naine Merle juba aastakese elanud kahekesi. "Me praktiliselt ei käigi esimesest korrusest kaugemal," sõnab ta. Hoone on kahekorruseline, lisaks on ka avar keldrikorrus. Kokku on pinda veidi üle 300 ruutmeetri, kinnistu kogusuurus on ligi 1400 ruutmeetrit.

Eramu hind on krõbe, kuid Klandorfi sõnutsi huvilisi on. Nad ise tahavad müügi järel osta endale Merivälja kanti väiksema eramu. Kinnisvaraportaalis praeguse maja pilte vaadates paistab silma luksuslik kujundus, terve maja on sisustatud stiilse puitmööbliga. Klandorf ütleb, et see jääb uuele omanikule. Isegi keldrikorrusel olev piljardilaud? Klandorf sõnab: "Jah, väiksemasse majja see ehk ei mahugi." Kuna otsitakse väiksemat maja, jääb praeguse müügist raha üle. Klandorf ütleb, et kindlat plaani pole, aga ilmselt raha investeeritakse.

Kuhu jäi kummitus?

Kunagi kuulus maja ooperilauljale Tiit Kuusikule, Klandorfid ostsid selle 2001. aastal. Eramu kohta internetist infot jõudes leiab ka Kroonika artiklini aastast 2006, mis räägib sellest, kuidas majas müttab kummitus. "Meie seina taga elab keegi, meiega koos. See on selline sõber, kes käib meie magamistoa seina vahel ja vestleb meiega," pajatas Kalle Klandorf toona.

Ta muigab selle loo peale nüüdki ja ütleb: "Praegu enam ei kummita, aga see oli huvitav periood." Ta selgitab, et salapärane olukord oli maisem kui võiks oodata: sealkandis pandi uut torustikku. "Meid see ei seganudki," nendib ta tagantjärgi.