Eesti uudised

Väliseesti paar pärandas Tallinna lastehaiglale ligi 600 000 eurot

Eesti Päevaleht, 4. september 2013, 07:25

33 KOMMENTAARI

v
5. september 2013, 09:35
varsti tulevad jõulud ja siis jälle rahakerjamine lastehaiglale hakkab pihta.
j
ja mis siis/ 4. september 2013, 23:06
Kalle, see ei ole sinu probleem, sinul ei käse keegi annetada.
k
Kalle/ 4. september 2013, 21:20
Tahate näha,jõuluajal algab jälle uus raha kogumis kampaania,lastehaiglale.
i
iNIMESED!/ 4. september 2013, 20:26
Mis toimub?
Keegi teeb heateo ja kommentaatorid ainult õelutsevad. Appi kui õudne. Küll otsustatakse raha saatuse üle, küll siunatakse, et Tallinna lastehaigla saab jälle. See ei ole kellegi asi, kui eraisik annab OMA isikliku raha. See on suuremeelne tegu ja pole kellegi õigus hakata siunama ei haiglat, ei raha. Kui mul oleks selline summa, mida annetada, siis on see minu valik kuhu, kellele, kui palju. mitte kellegi pole õigust teise rahas sobrada.
Kui te inimesed teeksite sama palju ilusat kui te sappi pritsite, siis oleks ehk paljud inimesed veel Eestis ja elugi siin veidikenegi sõbralikum.
Pärnakas.
v
Vikatimees/ 4. september 2013, 18:35
loomulikult ,ilus tegu-kuid nagu aamen kirikus haitub see mingi skeemi tagajärjel ,elame ju riigis kus pettused,valed,jokkitamised tulus ja karistamatu,nii et tuld härrased,kes pirukal lähedal,no tuleb selline arvamus.
s
sas/ 4. september 2013, 15:44
Selle kõige jaoks on audiitorid,kes asjadekäiku jälgivad.
t
Teades/ 4. september 2013, 15:20
selle toetusfondi juhti ja nüüd arvan ka seda, et pool rahast läheb kindlasti mingi isikliku projekti peale
n
4. september 2013, 15:06
No need annetused jäävad nagu alati toppama kellegi saksa taskusse.Mõni asjapulk saab jälle maja ja auto osta.

e
Eemalseisja/ 4. september 2013, 15:03
Vaga ilus tegu, ja tahaks ainult loota, et see raha laheb 100% Lastehaigla aparatuuri ja patsientide kasutusse /hyvanguks, kuid kahjuks on pohjust arvata, et suurem osa laheb muude haigla hyvede ja bosside "jouluboonuste valjamaksmiseks.
k
kodanik/ 4. september 2013, 14:47
Imeilus tegu! Toredad inimesed
m
MATS/ 4. september 2013, 13:48
Milleks kasutatase? Eks ikka eht Eesti moodi. Mõned asjapulgad sõidavad eskootilistesse kohtadesse välisomandeeringutesse. Parima kulutamise küsimuses palgatakse mõned kõrgepalgalised eksperdid ja hea, kui midagi mõne parteikassa turgutamiseks kah veel midagi üle jääb. Ning rahad ongi läbi!
p
pomm/ 4. september 2013, 13:44
SA või MTÜ nõukogu liikmed nüüd "tulemusliku töö" eest korraliku preemia ära teeninud :D
e
ei jõua see raha/ 4. september 2013, 13:19
sinna kuhu annetajad tahtsid,kaob varsti seltsimeeste jagamisele omavahel,hea kui 60 EUROT läheb käiku.Küll näete - nii tehtud alati ...
ü
Ülbikjürgenil/ 4. september 2013, 12:43
jälle unetud ööd terendumas-kuidas saaks sellele vabale rahale riigi tasemel oma küüned taha ajada...
t
tex/ 4. september 2013, 12:37
Nu kõige pealt premeerib juhtkond ennast korralikult, ülejäänu eest võib siis mingit meditsiini tehnikat osta.
l
lips viltu/ 4. september 2013, 11:31
Tavaliselt inimesed ikka annetavad. Annetavad sellepärast, et tunda südames end vabana, olles lahendanud dilemma elueksistentsi ja elusaamatuse küsimused selle lihtsaimas variandis.
Igal jõuluajal on meil ametlik annetuste kogumise periood. Kui mälu ei peta otsitakse raha ikka ja jälle just Tallinna Lastehaiglale. Kamoon. See peaks olema ühe eksisteeriva riigi esmakohustusi - toita ja hoida oma riigi väetikesi. Isiklikult on minul alati piinlik ja ebameeldiv tajuda toompeaisakeste külma kalkulatsiooni, mida siis Jõulutunnel lappida püüab.
See-eest võõraste murede lahendamisel pole lahkemaid isandaid kui Eesti Valitsus. Või... kas olete kunagi kuulnud, et näiteks riigikogu tervenisti või osaliselt loobuks oma kuupalgast ja annetaks selle.. no kasvõi lastehaiglale? Kuigi elusaamatust, mis karjub abi järele on isamaal oh kui palju mujalgi.
Ei? Mina ka mitte.
Kanada vanapaarile soovime pikka iga ja head tervist. Küllap iga eestlane jõuab varem või hiljem koju tagasi. Kas otseses või kaudses tähenduses.

a
Annetasid mitte ei pärandanud/ 4. september 2013, 10:59
Vanapaar on elus ja neid tuleb tänada!Mis haridusega sellise uudise kirjutaja küll on?
"
4. september 2013, 10:53
"Milleks haiglale,meil ju vaene ilvesepaar ja antsip ja ligi ja veel on neid." Sul on kõik võimalused neid aidata.
t
to:iii/ 4. september 2013, 10:50
on olemas täiesti eraldi diagnoos - õhtulehe kommentaator. sellise dianoosiga inimene on negatiivne, kitsarinnaline, harimatu, halva koduse kasvatusega, saamatu, viletsa enesehinnanguga, lihtsalt LOLL. ja kuigi iga rahva hulgas on selliseid, pole see lohutus. liiga palju on meie oma rahva hulgas geeniprahti. põlvest põlve edasikanduv alkoholism aitab sellele kõvasti kaasa. alati jääb pisuke kahtlus, kas annetatud raha kasutatakse arukalt, aga üldine emotsioon võiks normaalsel inimesel selle rahasüsti üle olla rõõmustamine. mitte haletsusväärne vigisemine, et oleme orjarahvas ja Nicaragua võimisiganes mõni "ajuhiiglane" siin soigus. IGAL MAAL JA IGAS RIIGIS ANNETATAKSE. see on normaalne käitumisviis ka rikastes riikides. eriti kui annetajad on oma eluõhtusse jõudnud inimesed, kellel omal lapsi pole. väliseesti vanapaar oleks võinud ka mõnele kanada haiglale annetada, aga veri on paksem kui vesi. aitäh selle eest!
i
Ilus tegu!/ 4. september 2013, 10:50
Minu arust sellest vanapaarist äärmiselt tore, et nad leidsid oma rahale rakenduse ja ei jätnud seda pärijatele kaklemiseks üles. Olenemata sellest, et endal järeltulijaid polnud, oli neil kindlasti seljatäis kaugeid sugulasi, kes kõik oleksid tahtnud sellest osa saada. Miks Tallinna Lastehaigla selle sai, aga sellepärast, et pärandajate soov oli selline. Pealegi mäletan ma, et see pole nende poolt mitte esimene kord Tallinna Lastehaiglat aidata vaid päris mitmes!
i
Info/ 4. september 2013, 10:48
Selle summa arvel tõstetakse haigla nõukogu ja direktori palka väga kõvasti,samuti saavad nad kopsakad preemiad.
S
"tähtsusetule", arene edasi/ 4. september 2013, 10:33
Sa,"tähtsusetu"oledki täiesti tähtsusetu,sest sinu äärmiselt totakas ja alla igasusust arvestust plära on niivõrd harimatu inimese ja maailma asjadest teadmatu,et ei jõua imestada.
Annetustest ja nende andmisest ning kogumisest mingi tähtsa asja nimel pole sa ilmselgelt kuulnud kunagi midagi ja halvustad irooniliselt Eesti riiki ja rahvast,kes sa ise selline oled?
Nüüd sulle teadmiseks näide lähimast naabrusest Soomest: Juba paar aastat korjatakse ja oodatakse annetusi Helsingi uue lastehaogla ehitamiseks,sest see peab valmima 2017.a.kuid
raha polegi veel kokku saadud ja pidevalt kõikvõimalikud asutused,ühendused ja eraisikud annetavad selleks raha ja see kogumine kuulutati ametliklult meedias vä'lja ning keegi ei aja sellist idiootset möla nagu sina,kuigi on tegemist suurema ja rikka riigiga.
i
iii/ 4. september 2013, 09:54
Minul on igatahes hea meel selle üle, paljudel siin vist mitte. Kui see hingamisaparaat, mida kasutatakse paaril patsiendil viie aasta jooksul, siis see on ju täitnud oma eesmärki. Niikaua kui tegu ei ole sinu enda lapsega, kes vajab seda hingamisaparaati või kõnnirobotit, niikaua sa laulad siis sellist laulu. Uskumatult palju negatiivse mõtlemisega inimesi on siin Eestis või ainult ainult siin, Õhtulehe veebis?
m
miks veel küsida/ 4. september 2013, 09:43
selge nagu alati - see raha ei jõua kunagi annetatud eesmärgini ! siiani see kõikjal JOKK skeemidega kellegi taskutesse - nii lihtne see olematus riigis toimib.

e
eestlane/ 4. september 2013, 09:37
Juba jälle saab Tallinna lastehaigla suure annetuse. Kogu aeg ainult saab Tallinna lastehaigla igasuguseid toetusi, annetusi ning rahasid. Nagu mujal Eestis ei oleks lastehaiglaid või nende osakondi.
i
ikka laste heaks/ 4. september 2013, 09:35
Selle raha saab nüüd haiglate tasulisse parkimisse ja trahvikogujatesse investeerida...
m
mati/ 4. september 2013, 09:31
Lihtne JOKK skeem:
Ostan apteegist 6 karpi tabletti hinnaga 1eur karp kokku 6eur
Teen haiglale selgeks kui väga nad neid tablette vajavad ja müün 6 karpi taplette neile 600 000 euro eest 100 000 eur karp.Nii lihne see "JOKK" ongi.Sama võib teha mis iganes masinaga.
Tellitakse minult hingamis masin.mina ostan sisse 10 000 eur müün haiglale 600 000 eest maha ja anna kellegile veel heameeleks 10 000 ja ongi jälle JOKK
ja umbes nii need käivad
t
Tädi Maali/ 4. september 2013, 09:23
Huvitav mis selle raha eest soetatakse...kas jälle mõni hingamisaparaat mida läheb võibolla vaja paarile patsiendile viie aasta jooksul...või siis mingi totakas kõnnirobot mis ainult tolmu kogub.Minule on küll jäänud mulje,et lastehaigla pealinnas ja siis see SOSküla kusagil Harjumaal aina kerjavad ja saavad kõike hüvesid....teised lakkugu panni.Oleks vast aeg juba kontrollida ka kuhu need annetatud rahad seal kaovad.
s
4. september 2013, 09:02
suurem osa annetusest maandub kindlasti kellegi taskus
a
Annetatakse/ 4. september 2013, 08:57
ja antakse abi nagu Nikaraaguale. Endal riik miljonäre täis, eliit ja valitsus kisab igas uudises kui heal järjel meie elu on.Propaganda on heal järjel aga inimeste elu viimasel.Häbi on praegu olla eestlane ja võtta igalt poolt abi vastu. Toiduabi ei peaks ka meie riiki tulema. Peaks olema tööd ja korralikud palgad, tuleksime ise toime.Ühed riisuvad rahva paljaks, teised toovad abi.
r
rullnokk/ 4. september 2013, 08:22
Kui eestane teeniks 1250 eurot kuus puhtalt kätte, siis saaks ta ka sellise summa 40 aasta pärast annetada, muid kulusid olla ei tohiks.
k
Küsija/ 4. september 2013, 08:20
Väliseesti paar annetas, aga omad Eesti kodumaised rikkurid (neid on ühtekokku ca 6000) sellist annetust ei tee. Miks? On, mille üle mõelda!!!

e
Edgar/ 4. september 2013, 07:55
Ma tõesti loodan et see raha jõuab abivajajateni mitte ei maandu läbi jokk skeemi kellegi taskus.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee