Eesti uudised

Mõrvatud tüdruku ema: olen rääkinud viie selgeltnägijaga. Abi neist pole! (79)

Arvo Uustalu, 3. september 2013, 07:00
MÕRVATUD TÜDRUK: Varvara tapja leidmisel pole sensitiividest abi olnud.  Erakogu
"Olen rääkinud viie selgeltnägijaga. Aga nende jutt on igaühel erinev ja nende vihjed pole siiani tulemuseni viinud," nendib mullu Narvas mõrvatud Varvara ema Natalja.

"Üksikasju avaldada ei tahaks, aga üks sensitiiv rääkis näiteks sellest, et mõrvaril võisid käes olla kindad. Kuna sadas lund, siis oli see loogiline. Kes pakkus, et mõrvaga oli seotud üks inimene, kes ütles, et kaks," toob Natalja näiteid. Mai lõpul kirjutas Õhtuleht, et ka Ühendriikide tuntud sensitiiv Veet Mano lubas kaasa aidata eelmise aasta märtsis julmalt tapetud üheks-aastase Narva tüdruku mõrvari tabamisele.

Vihjetel pole asjaoludega seost

Manoga teist korda kohtunud Natalja ütleb, et võtab kõik abipakkumised tänuga vastu, kuid kahjuks ei andnud ka see kohtumine kurjategija tabamiseni viivat viidet. "Muidu oleks kurjategija juba ammu käes," nendib ta.

Veet Mano Eestisse toonud osaühing Seminar teatas, et delikaatse info tõttu nemad sensitiivi ja Natalja teemat ei kommenteeri. Sensitiivi seminare Eestis korraldav Seeda Randroo ei soostunud ütlema isegi seda, kas Mano ohvri emaga ülepea kohtus.

Samal teemal

Kevadel ütles sensitiiv muu hulgas, et Varvara tapja on siiani Eestis ning ei ela kaugel kohast, kus tüdruk leiti. Kuuldavasti palus Mano emal saata talle nii palju infot kui võimalik.

Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rauno Klaos tõdeb, et politsei kontrollib kõiki laekuvaid vihjeid. Minema ei visata ka sensitiividelt omaalgatuslikult või kannatanute kaudu saadud andmeid.

"Nendelt saadud vihjete kontrollimine pole ka meil mingeid tulemusi andnud. Pean ütlema, et erinevatelt niinimetatud selgeltnägijatelt laekunud vihjed on absoluutselt erinevad ega oma tihtipeale mingit seost objektiivselt tuvastatud asjaoludega. Ametlikku koostööd politsei ja prokuratuur mingite selgeltnägijatega ei tee," kinnitab Klaos, kuid möönab, et sensitiivid-selgeltnägijad pole seniajani uurimist ka takistanud.

"Igal isikul on vaba voli jagada oma mõtteid ja anda vihjeid. Politsei kontrollib kõike, kuid otseselt pahatahtlike või teadvalt sisutühjade vihjete väljasõelumisega ei tegele," ütleb ta. Siiski skeptiliselt: talle ei meenu Virumaal ühtegi juhtumit, kus selgeltnägija vihje peale oleks avastatud mõni kuritegu.

Selgeltnägijate võimeid piirab aeg

Ennustaja ja ravitseja Regina Ilves ütleb, et tapja energiat on kergem ära tunda, kui kuritegu on värske. "Aga ka siis peavad sensitiivid tulemuse saavutamiseks tegema suurt tööd," tõdeb ta.

Jäneda nõid Ille Lepasepp ütleb, et kuigi mõrvast on poolteist aastat möödas, võib tema meelest sellele vaatamata keegi sensitiividest veel tulemusliku vihje anda.

"Töömeetodid on ju erinevad. Aga arvan endiselt, et tapja kaob enne, kui asi täie selguseni jõuab. Juhtum jääb täielikult lahendamata," lausub ta.

Eesti sensitiividel on seni vaid üks suurem saavutus

Eestis pole sensitiivid tulemuslikke vihjeid just ülemäära palju teinud. Ka 2009. aasta septembris kaduma jäänud Tartu tudengi Jaak Lõivukese andis järgmisel aastal välja loodus, mitte otsima kutsutud ekstrasensitiivid.

Üks juhtum, kus selgeltnägijavõimetega inimene aitas leida surnukeha, siiski on olnud. 2009. aasta algul juhatas maag Hannes Vanaküla otsijad Taebla jõe äärde, kust leiti Kaido Sireli surnukeha.

Vanaküla sõnul on oluline, et abi saamiseks pöördutaks just sensitiivi poole, mitte vastupidi. "Olen üritanud enda initsiatiivil appi minna, aga need katsed on ebaõnnestunud. Tookord mind paluti appi ja ma teadsin kohe, et Kaido on jões," ütleb ta.

Vanaküla leiab, et Varvara traagilise juhtumi puhul on sensitiividel olnud raske, sest selle ümber oli väga palju kära ja sagimist. Ka Vanaküla arvab, et aeg töötab selgeltnägijate kahjuks.

79 KOMMENTAARI

a
aa 3. juuni 2014, 09:33
No mina näen, et tüübil ei olnud kindaid. Oli kõhetu, tumedate teksadega ja tumeda pikema jopega vuntsidega sell. Sirgete ja pisut välja kasvanud tume...
(loe edasi)
j
Jaanus 2. juuni 2014, 17:16
Varvara on fondi rahajagajate ohver .
Loe kõiki (79)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee