Eesti uudised
Galerii!

Kuressaares kuulutati välja tänavune koolirahu 

Toimetas Liina Metsküla, 1. september 2013, 15:53
Saaremaal Kuressaare keskväljakul kuulutati pühapäeval, 1. septembril välja koolirahu.Foto: Irina Mägi
Koolirahu kuulutati välja Kuressaare keskväljakul, kus traditsioonilisel tseremoonial kirjutasid ühisele koolirahu sümboliseerivale lepingule alla haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, Kuressaare linnapea Mati Mäetalu, lastekaitse liidu president Loone Ots ja Eesti õpilasesinduste liidu juhatuse esimees Britt Järvet.

Samuti allkirjastasid koolirahu lepingu Kuressaare õpilaste esindajad ja direktorid, kes saabusid keskväljakule oma koolide juurest rongkäikudega.

Vaatamata kohatisele vihmale oli Kuressaare keskväljak õpilastest-õpetajatest ning teistest kaasaelajatest pungil ja märg ilm koolirahu väljakuulutamist ei seganud.

Ilusat kooliaastat soovis ka haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, sõnades, et täna võiksime kõik anda ühise lubaduse, et uuel õppeaastal ei ole enam kedagi, kes tunneb end koolis üksi või halvasti.

Lastekaitse liidu president Loone Ots pani aga algavaks kooliaastaks südamele, et lapsed usaldaksid oma kooli ja üksteist, samuti oma õpetajaid ja neid teadmisi, mida koolist saab. "Tänavune koolirahu moto - Koos on kena! - on tore, ent tähtis on mõelda, et see kena tuleb ainult siis, kui üksteist usaldame ja armastame," lausus Ots.

Koolirahu väljakuulutamise tseremoonial Kuressaares astusid üles laulja Grete Paia, näha sai õpetajate teadusteatrit ning üheskoos lauldi Rein Rannapi laulu "Rahu". Pärast ametlikku osa jätkus kontsert, kus esinesid tantsukooli Semiir tantsijad ning Kuressaare muusikakooli pop-jazz osakonna õpilased.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee