Eesti uudised

Õnne Pillak: Ülemiste järveäärne peab olema huvilistele avatud! (115)

Toimetas Kristin Aasma, 31. august 2013 12:22
Ülemiste järve ahvatlev kaldaveer. Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon taotleb enne kohalikke valimisi järveäärse avamist linlastele, kes saaksid seal "harrastada veega mitte kokku puutuvaid tegevusi".Foto: Kaarel Tigas
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Õnne Pillak pöördus Tallinna linnavalitsuse poole küsimusega, kas linn on plaaninud ette võtta samme, et Ülemiste järveäärne saaks linlastele avatud.

„Ülemiste järveäärse avamisest on huvitatud nii tallinlased kui ka Rae valla Peetri aleviku elanikud," sõnas Pillak. „Idee välja käinud Riigikogu liige Tõnis Kõiv on antud teemat arutanud nii kohalike kui ka AS Tallinna Veega, kuid ainsana on veel ebaselge linnavalitsuse seisukoht."

Samal teemal

Pillak põhjendas linnavalitsuse poole pöördumist asjaoluga, et linn pole üheselt oma hinnangut andnud. „AS Tallinna Vesi on kinnitanud omapoolset põhimõttelist nõusolekut vaadata üle võimalused järveäärse ala osaliseks avamiseks, ideed on pooldanud Tallinna Tehnikaülikooli professor Enn Loigu, psühhiaater Jüri Ennet ja paljud teised," ütles Pillak. „Kuid senini on arusaamatuks jäänud, mida Tallinna linnavalitsus sellest mõttest arvab, Keskerakonna juhtivad liikmed on seni avaldanud vastuolulisi seisukohti," lisas ta.

„Ülemiste järve ääres on korralik kruusatee, mida mööda saaks kenasti jalutada, joosta, jalgrattaga sõita ja teisi veega otseselt mitte kokku puutuvaid tegevusi harrastada," lisas Pillak. „Me ei ela ammu enam nõuka-ajal, kus inimest okastraadi taga hoiti. Vabas maailmas tuleb joogivee hoidlat kaitsta mitte inimeste eest, vaid inimeste abil ning soovijate lubamine järveäärsele teele tuleb järve kaitsmisele vaid kasuks."

„Inimesed on uhked Ülemiste järve üle ja seal ääres käimine parandab nende elukvaliteeti," on Õnne Pillak kindel.

Samal teemal

17.11.2013
Tallinn taotleb Ülemiste järve sanitaarkaitseala linna omandisse
13.05.2013
Kas teie jooksite vett, kus on ligunenud tuhanded suplejad?
11.05.2013
Ülemiste järv avatakse suplejatele?