Eesti uudised

Suri Eesti invaliikumise <em>grand old man</em> Mihkel Aitsam  (14)

Toimetas Kristin Aasma, 28. august 2013 18:31
Mihkel AitsamFoto: Arno Saar
Eile lahkus meie hulgast 83. eluaastal Eesti invaliikumisele alusepanijaid Mihkel Aitsam.

Mihkel Aitsam sündis 9. oktoobril 1929. Ta lõpetas Tallinna Polütehnilise Instituudi insener-energeetiku diplomiga. Tema erialane karjäär tipnes ETKVL Arvutuskeskuse peainseneri ametikohaga.

Varases lapsepõlves põetud lastehalvatus seadis Mihkel Aitsami liikumisvõimetele piirid. Isiklikud kogemused kinnitasid puudega inimeste põhiprobleemi: tõrjutust ühiskonnas. Aitsam sellega ei leppinud.

Mihkel Aitsam oli esimene puudega inimene Eestis, kellele väljastati erandkorras autojuhiload, luba selleks tuli taotleda Moskvast.

Ta oli Eesti Invaühingu, Eesti Invaühingute Liidu, Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühingu esimees. Probleemide sügavamaks tundmaõppimiseks töötas ta vabatahtliku kriisinõustajana Tallinna Kriisiabikeskuse öisel valvetelefonil, samuti asutas ta psühholoogilist toetust osutava MTÜ „Ma kuulan Teid".

Oma rikkalikke kogemusi jagas Aitsam ka noortega, lugedes invapsühholoogia loenguid nii Tallinna Pedagoogilises Instituudis kui ka Tallinna Pedagoogilises Seminaris.

2001. aastal omistas Eesti Vabariigi President Mihkel Aitsamile teenete eest invaliikumises Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi.

Materjal: Eesti Liikumipuudega Inimeste Liit

Samal teemal

08.10.2014
GALERII: Metsakalmistul mälestati invavanaisa Mihkel Aitsamit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee