Eesti uudised

Spordiarst: harrastussportlased hindavad oma võimekust üle (26)

LISA KOMMENTAAR

to eesti fenomen 1. september 2013 16:05
kuuli soovivad kuklasse saada
Eesti fenomen 27. august 2013 17:12
Kui inimene ei liigu isegi oma toast välja, on pidevalt haige, neelab ravimeid, ühe sõnaga - ainult eksisteerib, nõuab riigist abi ja ootab surma, valdava enamuste jaoks on kiiduväärt elu, aga kui inimene on aktiivne, matkab, osaleb spordiüritustel, võistlustel - teda kohe sõimatakse- kuhu sa vana ronid- istu kodus ja oota surma. Inimesed- mis teil on viga?
iga elu lõpeb surmaga 27. august 2013 17:01
Samal ajal Eestis kinldlasti suri keegi, kes ei jooksund aga hoopis istus tugitoolis või lamas.
rätipea 27. august 2013 16:44
ka harrastussportlane 27. august 2013 15:50
unustasin mainida, et mina tegelen jooksmisega, distantsid ka trennis alati 10+ kilomeetrit. Aga mis puutub sellesse õnnetusse vanemseersanti, siis varjatud terviserikete eest pole meist keegi kaitstud, kui ehk vaid päris tipud, kelle tegemistel tohtrid pidevalt silma peal hoiavad. Mäletan, et olid ajad, kui Tatu Maratonil ei olnud aastat, mil kedagi kirstus rajalt ära poleks kantud. Traagiline ja kurb, aga osa elust.
ka harrastussportlane 27. august 2013 15:40
Läbin kuus u 130-140 treeningkilomeetrit, mida iseenesest ju üüratult palju ei ole. Ent võistlussituatsioonis olles lähen ALATI võitlema. Vastasel juhul kaoks ka treenimise mot. ära. Usun, et Mardna peab siin silmas inimesi, kes treenivad minust mõnevõrra vähem siiski.
Cac 27. august 2013 14:50
Jalgpallurid surevad väljakul tänu valuvaigistite liigtarvitamisele, (tavaliselt), sellest on ajakirjanduseski korduvalt juttu olnud. Võiks sellest juba ammu ülesaada, et dopingu ainukeseks sünonüümiks on anaboolsed steroidid, mille liigtarvitamise tõttu surid sportlased 60-70 -ndatel aastatel suht tihedalt.
cac 27. august 2013 14:34
Mis on selliste õpetussõnade mõte, kui neid avaldatakse kusagi "ajalehenurgas", samas kui massirahvaspordi tähe all reklaamitakse neid rahvaspordi "kommertsüritusi" üle mõistuse pealetükkivas ja lausa nagu tervise seiukohalt osalemiseks peaaegu kohustavas vormis iga nurga peal.
Ininestele on kümmneid aastaid järjepidevalt sisestatud justkui oleks igati Ok ja tervisesport, kui paned ennast mingile jooksumaratonile või suusamaratonikle kirja ja seal osaled. Selleks, et tervisele mittekahjulikus vormis läbida jooksumaraton peab aastaid järjepidevalt treenima ja vastavate uuringutega on ammu tuvastatud, et isegi treenitud sportlasel on paljudel pärast maratoni ülekoormuse tõttu südame rütmihäired, mis on küll ajutised ja taastudes taanduvad. Aga see on selge märk sellest, et taolised ettevõtmised pole eksperimenteerimiseks ega "kekutamiseks" mõeldud, kuna võivad ka halvasti ja väga halvasti lõppeda.
Ehk täiesti vales "pealiskaudses kommertssuunas" meil see massirahvaspordi propageerimine läinud ja kedagi ei huvita peale korraldajale teenitud tulude poole pealt mittemidagi muud.
Selle jama, et keegi korraldab selliseid üritusi tasuta ega teeni sellega midagi, võiks ka mahamatta.

27. august 2013 13:49
Mida nüüd, ainuke kõva poiss oled sina- padukarskalane ja puha!!!
teadja 27. august 2013 13:43
Ainus sport mis eesti sõjaväes tehakse on viinaklaasi tõstmine.Kellel seda lasteaeda vaja on.Paugutavad püssidega ja mõtlevad et on kõvad poisid.
eks 27. august 2013 13:15
talle midagi toidu sisse sokutati.Vägevamad lähevad, järgi jäävad kusikud.Aga kellele seda vaja k6ike??inimesel peaks olema ikka valikuv6imalus kas tahad elada jne.
Tippsportlaste äkksurmad on ikka steroididest tingitud.Et midagi seal saavutada loeb ikka anne pluss steroidid lisaks.Ega inimene ikka nii lihtsalt ära ei sure olge normaalsed.
27. august 2013 12:05
"Rääkisin just ühe endise tippsportlasega,kes arvas sama,et selline asi sai juhtuda ainult vähese treenituse tagajärjel" Aaa. Selge. Valime seda exttippu sordimeditsiini peaarstiks.
oletused 27. august 2013 11:09
Profijalgpallurid on ka väljakul hinge heitnud, mida siin seeru puhul imestada. Oli ehk enne väike külmetus, või päev varem kõva viinaviskamine, neist asjust teinekord piisab.
cert canterr 27. august 2013 10:51
apsoluutselt sama meelt eelneva kommiga,kes on Mardna arstina? kui pädev on ta üldse sel erialal ja kui palju ta üldse peaks kommenteerima asju,Balta põlve peaegu invaliidistumise hoidis ära soome arst,kes pidas Mardnat kõige rohkem hobuse raudtajana, kui sel vennal poleks kuulsat isa ,ei maksaks selle mehe jutt krossigi.see mis ta aga dopingu teemal teeb vajaks eraldi krimi saadet ja nii mõnigi sportlane ütleks selle n.n.loomaarsti kohta oma krõbeda arvamuse.nooruses olin selle inimesega ka ühes koolis ja ei saaks ka sellest ajast midagi positiivset ütelda,väga ebameeldiv inimesena ja egoistlikikult karjeristlik tüüp. aga jutumärkides arst,kes on peale Balta teinud nii palju ravimis vigu ,yteldnud avalikuses totraid valearvamusi jne jne,peaks küll kaaluma teist ametit ja hoiduma meditsiinist eemale,see kui isa oli kuulkus arst ,ei tee juuniorist tegijat veel! kurb ,et selliseid sharlataan arste hoitakse eestis jõuga onupojapoliitika arvel ikka tippsportlaste tervise riskina spordi juures. tean mitmeid kuulsaid treenereid ,kes ei taha isegi kuulda Mardna nime.
Kui pädev on Mardna-junior tipparstina? 27. august 2013 10:36
Meenub Balta juhtum jmt. antud "asjalikud" nõuanded. Tundub, et tänu isale on sellel mehepojal ka teistest rohkem sõnaõigust.
jälle targad koos 27. august 2013 09:56
Rääkisin just ühe endise tippsportlasega,kes arvas sama,et selline asi sai juhtuda ainult vähese treenituse tagajärjel.kui mees hakkab alles täisealisena sportima,ongi tagajärjed sellised.

scoutpataljon 27. august 2013 09:45
ajateenijad said vähemalt 10-15 aastat tagasi kõva füüsilist vatti. kuuldavasti scoutpataljoni palgalised reasõdurid samuti. kas allohvitserid aga regulaarselt peavad mingeid distantse läbima, on küsitav. öelda tahtsin seda, et nii nagu ajateenistuse lõpus käib meeste füüsiline vorm korralikult alla ja rammusa sõduritoidu pinnalt kasvatatakse lihtsalt pekki, on väga küsitav ka pikaajaliste tegevteenistujate füüsiline vorm. üldfüüsilise testi läbimisega on hädas ju väga paljud tegevkaitseväelased.
troll 27. august 2013 09:44
Milleks pläkutada nagu eit, et ära tee seda ja ära tee toda. Palun kongreetsemalt, millega marantoni tohiks joosta.
maakas 27. august 2013 08:59
Nali ju! Nüüd tembeldavad prohvi sõduri rahvasportkaseks! Mehel oli igati hea vorm ja ettevalmistus. Siin on ehk arstidel mõõda laskmisega tegemist.
Kaastunne muidugi perele ja kaasvõitlejatele!
jaak 27. august 2013 08:16
see jopski kaitses ka veerpalut . kadunul oli muidugi ilmne terviseprobleem . 14 km ei tohiks olla kaitsevaelasele mingi distants , treenimata mehele kull . kaitsevaelane peab 20 km taisvarustuses suutma jooksta , mis kaitslane ta muidu on . tegemist oli ju valjavalitud ohvitseriga , ajateenijad 8 kuuga hingamist veel korda ei saa . aga see arst on muidugi rumal , rumalaim rumalate seast . jatsin mainimata , et olen ka arst , vaatamata sellele , et ma seda ametit kuskil oppinud ei ole , on mul araelamiseks piisavalt patsiente .
janar 27. august 2013 08:12
tervisespordis pannakse ka metsikult dopingut, ei tea miks ja milleks. Ei pruugi siin nii olla, aga tean ikka väga paljusid juhte kus 40 ja vanemad mehed igasugu sodi ja steroide sisse söövad, et mingil kontorirottide sügisjooksul kellestki parem olla. haige.
Georgi, endine sõdur 27. august 2013 08:05
sa mardna mine räägi seda juttu scoutspataljoni instruktoritele, sealsel väljaõppel tuleb kuuemiilist distantsi joosta kolm korda nädalas ja kedagi ei huvita, et paljud scoutidest on tsiviilelus olnud joodikud ja laiskvorstid! siiski on enamusest neist saanud mehed ja ükski pole väljaõppe käigus kokku varisenud. arvatavasti oli vanemseersandil siiski terviserike, mis ta hauda viis.
siin 27. august 2013 07:59
tahab üks "arst" inimese surma ärakasutades ennast püünele tuua. mage.
lugeja 27. august 2013 07:52
Kaitsejõududes olevaid mehi ei tohi küll harrastussportlasteks nimetada. Kui nende poiste tervise kontroll hanejalgadel on, siis peab mõni mees kuskil kõrges ametis oma kohast loobuma.

a 27. august 2013 07:40
mida see siis nüüd tähendab.....need nö looduslikud toidulisandid on ka kahjulikud ?
zz 27. august 2013 07:12
..NO KUULE VEEL EI OLE LAHKAMISE ARUANNET JA JUBA SEE JOBU KOMMENTEERIB..