SAI VITSAD KÄTTE: 2007. aastal ülekoormuse märke eirates Rabajooksul osalenud Rainer Vakra kukkus jooksu keskel kokku ja veetis üle nädala haiglas tilgutite all. Foto: Toomas Huik (Postimees)
Eiris Teeveere 27. august 2013 07:00
2007. aastal Rabajooksul kokku kukkunud ja haiglasse sattunud Rainer Vakra räägib, et õnnetus sundis teda üle nädala haiglas tilgutite all elu üle järele mõtlema.

"See oli valus, aga selge õppetund, et oma keha tuleb kuulata ning puhkuseks ja taastumiseks aega leida," räägib ta. Kuigi õnnetus Vakrat jäädavalt spordirajalt eemale ei viinud, teab ta nüüd, et isegi tugeva treenituse juures ja väga hea füüsilise vormi korral ei tohi kunagi ülekoormuse ja mõne haiguse koosmõju alahinnata. "Kui enesetunne on ikka halb või väike palavikuvimm sees, tuleb teha raske otsus ja osalemisest loobuda," soovitab ta. Kuigi rajal on hasart kerge tekkima, tuletab ta meelde, et vahel on sunnitud võistluse katkestama ka profisportlased.

"Kindlasti ei tohi unustada, et algaja jooksusõber peab maratoniks valmistumist alustama paarikilomeetrisest jalutuskäigust, mitte tapvast kilomeetripikkusest jooksust mägedes. Tervisesporti peab oskama nautida. Tähtis ei ole mitte sõpra või naabrimeest võita, vaid liikumisest rõõmu tunda."