Maailm

Prantsusmaal nabiti kinni üks kurikuulsatest Roosadest Pantritest (1)

Toimetas Kristin Aasma, 22. august 2013 10:21
Juveeliröövlite jõugu Roosad Pantrid liikmed bosnialane Milan Poparic (vasakul) ja šveitslane Adrian Albrecht. Poparic põgenes Šveitsi vanglast tänavu juulis, olles juba kolmas selle jõugu liige, kel õnnestus maikuust alates Šveitsi vanglamüüride vahelt välja libiseda.Foto: AFP / Scanpix
Lõuna-Prantsusmaal võeti kinni juveeliröövlite jõugu Roosad Pantrid liige.

40. eluaastates mees, kelle nime pole avaldatud, on pärit Montenegrost ning ta on endine võõrleegionär, kes tänavu põgenes Šveitsi vanglast, kirjutab BBC. Prantsuse politsei teatel arreteeriti ta oma kodus Montpellier's, kui ta üritas akna kaudu põgeneda.

Samal teemal

Roosad Pantrid on rahvusvaheline juveelivaraste bande, kellest enamus on pärit Balkanimaadest. Nende kuriteonimestik sisaldab külmaverelisi ja hulljulgeid rööve ning murdvargusi. Kümne aasta jooksul on nad saanud vääriskive saagiks arvatavasti 250 miljoni euro väärtuses.

Räägitakse, et Prantsusmaal kinni võetud mees on üks viiest mehest, kel õnnestus mais Šveitsis Bois-Mermeti vanglast põgeneda. Arvatakse, et nende põgenike seas on veel vähemalt üks Roosade Pantrite liige. Eelmisel kuul põgenes Šveitsi vanglast veel üks sama jõugu liige.

Juveelivaraste jõuk sai nime komöödiafilmide „Roosa Panter" järgi, kus suurepärase peaosa mängis Peter Sellers. 2003. aastal leidis politsei Londonis arreteerimiste käigus briljantsõrmuse näokreemipurgist. See meenutas stseeni 1975. aasta „Roosa Pantri tagasitulekust", kirjutas thelocal.fr. Jõugu liikmed võtsid seejärel omaks nime Roosad Pantrid ning kandsid järgmise röövretke ajal Zürichis roosasid särke.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee