Andrus VärnikFoto: Tairo Lutter
Karoliina Vasli 21. august 2013 07:00
Möödunud laupäeval kutsuti politsei ühte Mustamäe kortermajja kodutüli lahendama. Kunagine Eesti au ja uhkus, odaviskaja Andrus Värnik (35) oli sõbratarile kallale läinud. Enne politsei kohalejõudmist oli Värnik lahkunud ja jätnud veritseva naise toanurka nutma.

"Ta on tegelikult hea poiss," ütleb Andruse ema Aino, seistes Tallinnas Kuldnoka tänavas maja ees. On 20. augusti hommik.

Ema näost on näha, et ta muretseb poja pärast, ent ei soovi asja pikemalt kommenteerida. Majas on tal korter, aga paar viimast aastat on seal elanud Andrus. Möödunud laupäeval oli naabrite kõne järel sinna asja ka politseil.

Kell 12.30 sai politsei teate, et kallale on tungitud 39aastasele naisele. "Las see olla, ei olnud suurt midagi," pareerib ema Aino küsimusi. Ta väidab, et Andruse kaaslane oli tõenäoliselt purjus ja ise tüli provotseerija.

Ema jutust kõlab läbi, et tegu polevatki poja väga lähedase tuttavaga. "Vigastused ei olnud tõsised," ütleb ta.

Juhtunust on möödas mitu päeva, kuid Aino ütleb, et poeg pole kodus. Õhtulehe koputuste peale ei vasta keegi. Ukse vahele on pistetud lipik, ilmselt tahab ema või mõni teine lähedane, et Andrus ühendust võtaks.

Naabrid sekkusid lärmi peale

Laupäeval politsei kutsunud trepikojanaabrid, keskealine abielupaar, räägivad, et keset päeva oli kuulda lärmi. "Oli aru saada, et kedagi rünnatakse," seletavad naabrid võidu.

Oli kuulda karjatusi ja keegi kukkus. Naabrite sõnul kulus pärast kõnet pool tundi, enne kui patrull saabus. Vahepeal käisid nad ise vaatamas, mis toimub.

Nende kinnitusel kõndis vihane Andrus lihtsalt minema, tema sõbranna jäi põrandale vedelema. Naine värises, nägu verine. Tundus, et teda oli mitu korda rusikaga näkku löödud. Maja peal räägitakse, et tal võis ka mõni luu puruks olla.

Peale politsei saabus kohale kiirabi, kes andis naisele esmaabi.

Eilsel riigipühal ei õnnestunud Õhtulehel kiirabist väljakutse kohta enamat teada saada. Vigastatud naine olevat haiglaravil.

Endist odaviskajat tundvate inimeste sõnul olid naise ja Andruse suhted vastuolulised. Ühe tuttava sõnul surus naine end endisele tippsportlasele peale ja too püüdis teda igati vältida.

Pärast laupäeva pole Andrust kodumajas nähtud. Õhtulehe kõnedele ja SMSile mees ei vastanud. Politsei kutsunud naabrite arvamust, et mees võis laupäeval purjus olla, kinnitada ei saa.

Andruse lahkumist enne korravalvurite saabumist kinnitab seegi, et politsei teatel Kuldnoka tänavalt laupäeval kahtlustatavana jaoskonda kedagi ei viidud. Politsei ütles Õhtulehele vaid, et juhtunu asjaolusid uuritakse ja olemasolevale infole pole midagi lisada.

Kehalise väärkohtlemise eest võib karistusseadustiku kohaselt saada rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistuse.

Värnik süüdistab valet seltskonda

Viimati kõneles Andrus Värnik avalikult oma tegemistest Kanal 2 maikuu saates "Sa ei ole üksi". 2005. aastal maailmameistriks tulnud Andrus tõdes, et tipus olles oli käesurujaid väga palju, aga languse ajal hakkasid inimesed kõrvale minema või kaugemaks jääma.

Põhjusteks, miks tulemused lahjenema hakkasid, nimetas Andrus pausi treeningutes ja valede inimestega kokku puutumist, need viisid ta valele teele. Ta ütles ka, et pole nüüdseks tükk aega oda puutunud, aga tahaks küll. Sel suvel Andrust siiski võistlemas ei nähtud.

Eraelu kohta märkis Andrus, et kindlat partnerit tal pole. Mitu võimalikku head suhet läinud ammu luhta. Ta nentis, et oli ka ise süüdi, sest kulutas raha tühja ja pidutses.

Värnik varemgi naisi löönud?

Andrus Värniku puhul on sportlike saavutuste kõrval palju tähelepanu pälvinud ka tema eraelu ja sekeldused liikluspolitseiga.

2011. aasta oktoobris rääkisid kaks 18aastast piigat, et Värnik olla neid ühes Tallinna vanalinna klubis löönud. "Tulime sõbrannaga tualetist, mina Andrus Värnikust ühelt, sõbranna teiselt poolt, ja siis mees lajatas meile mõlemale tagantkätt küünarnukkidega vastu nägu," kirjeldas üks neidudest.

Neidude sõnul tulid klubi turvamehed neile seejärel appi ja toimetasid odaviskaja ja tema kaks sõpra klubist minema. Andruse kommentaar kogu loole oli napp: "Kas see on mingi nali?"

2008. aasta septembris paljastas 18aastane keskkoolitüdruk Brit Vall Kroonika veergudel, et veetis Andrusega öö viimase sõbra korteris. Ta süüdistas meest 10 000 krooni maksva Gucci käekella varguses, kuid prokuratuur ei võtnud süüdistust uuridagi.

Andrus on mitu korda patustanud ka liikluses. 2006. aastal ületas ta kiirust – 163 km/h lubatud 90 km/h asemel – ning jäi trahvi kõrval neljaks kuuks ilma 15 000 krooni (959 euro) suurusest stipendiumist. 2010. aastal tabati ta roolist purjuspäi. Selle eksimuse eest määrati talle trahv ja juhtimisõigus peatati neljaks kuuks. Elu24-le teatas Andrus ülbelt, et sõidab edasi: "Mine p***i! Mul on eralennukid, pole luba vajagi!"