Eesti uudised

Pangaliit: muretu pensionipõlv nõuab pikaajalist finantsplaneerimist

Toimetas Katrin Rohtla, 17. august 2013 11:35

43 KOMMENTAARI

v
Veel mitte pensionär/ 19. august 2013 18:31
ja vist ei saagi. Ei teinud kah mingeid sambaid, vedas et polnud kohustuslik. Suren enne kui see iga kätte jõuab, muudkui tõstetakse ja tõstetakse...
p
pensionär/ 19. august 2013 13:58
Ei teinud mingeid sambaid. Põhimõtteliselt. Pidasin kinni oma isa targast nõuandest, kelle põhimõte oli: raha ei pea sa mitte koguma ja sul peab olema pea ja kaks kätt, mis kooskõlas tegutsevad, siis ei ole sa näljas ega paljas. Raha on kaduv ja kahanev ning paljalt tuleme ja läheme kõik. Erandita.
No on jah kahanenud, sest kui kroon tuli, oli 150 krooni mitte vähem kui 150 eurot tänasel päeval. Arvutage ise, kui palju kaotasid need, kes pankadele sambaid tegid. Kadunud pankadest ma ei räägigi, see on teine teema.
u
Urrr/ 19. august 2013 13:54
Kui seda puukpankasid selle pensionikogumise vahepeal ei oleks siis oleks tõesti muretu pensionipõlv....
n
njah/ 19. august 2013 13:08
Pankadele ma nüüd küll neid "taevasambaid" ehitama ei hakka, ärgu minu raha peale lootku...
m
Marks/ 18. august 2013 22:47
Kuulge kallid pangaliidud: Mida te lollitate inimesi, sästa saab see kellel raha on. Ja veel, inflatsioon sööb säste kiiermini kui koguda jōuad, samas käib jutt euro devalveerimisest, kuluaarides. Minuarusaamist mööda on pankadel vaja vaba raha, oma finantsskeemideks, pole vaja rahvast hullutada, see sent mis sinna panka alles jääbgi on poole oma ostujōust kaotanud. Samas vōibolla vōidad kuus seitse eurot lisaks, pudelikorjamisega teenib rohkem.
n
nii/ 18. august 2013 21:24
Rahvas ostke väärismetalli ja maad.
p
parim kindlustus/ 18. august 2013 19:27
selles riigis - EUTANAASIA süst.
t
Tirinipi/ 18. august 2013 10:31
Kas sellise asjatundmatu jutu ajamiseks pidi niipalju inimesi Paidesse sõitma?

k
Kaheldav/ 18. august 2013 09:32
Tundub, et artikliautor vist väga ei suuda ühest asjast arusaada - 90% inimesed ei ole finants "geeniused" ja neil ei ole aega tegeleda pideva planeerimisega, vaid tegelevad pideva finantspuudujäägiga, mida tekitab Eesti "sõbralik" finantskliima - riik võtaks kõik heameelega endale mitte midagi vastuandes. Kui vaadatas sotiaaltagatisi Eestis, siis mida peaksime üldse vaatama - 100 aastaselt pesnionile või sammaste pension, mille tulemus on, et selle omanik seda kasutada ei saa, kuna sureb ennem ära, ma ei tea, mida on selles riigis mäda!
k
kartulitest ja keldrist/ 18. august 2013 08:22
Omas keldris kartulite hoidmisel on kahjud väiksemad kui võõras keldris hoidmisel. Omas keldris on silm igal ajal kartulitel peal, võõras keldris juhtub nii, et kevadel saad ainult mädanenud plöga keldrist välja kanda.
Kui inimene maksab 50 aastat sotsiaalamaksu 20 % sissetulekust, siis selle eest peaks ta riigilt saama esmavajadusi katva pensioni vähemalt 10 aastaks. Kui kellelgi õnnestub kauem maa peale jääda, siis saab tema ülekulu kaetud nende arvelt, kes varem lahkuvad siit ilmast. Kui soovitakse luksuslikumat pensionipõlve, siis on see inimese enda mure ja hool kas, kuhu ja kuidas ta selleks kapitali kogub. Pole pankade ega riigi asi vägisi midagi peale suruda, vaid pakkuda võimalusi valikuteks. Ärge muretsege, inimesed suudavad ise piisavalt hästi valikuid teha. Praegu pakutavad valikud nii riigi kui ka pankade poolt, on kahjuks viletsad.
s
sammaspoolik/ 18. august 2013 08:09
ainsad , kes siin oma pensionipõlve planeerisid olid pangategelased, kes need sambad seaduses läbi surusid.
i
irrw/ 18. august 2013 07:02
Sa võid ju planeerida mida tahes, maja võidab alati. Vähemasti siin. Aga tuleb meeles pidada - kui sa annad oma raha kellegi teise kätte, siis on tulemused väääägagi kahtlased. Aga kui teile tullakse mingit pensionifondi kaela määrima, siis küsige mõnelt pakkujalt, kas ta on nõus notariaalse lepingu alusel isiklikult kompenseerima teie kadunud või devalveerunud pensionifondi. Vaadake mis juhtub sellise jutu peale.
m
Mõtle/ 18. august 2013 01:03
Hei! Milleks soovitatakse raha mida kellelgi pole ja kuhugi veel investeerida:) Mõelge ja investeerige oma aega 1-2 tundi päevas enda arengusse ja siis teistesse inimestesse. Rikkad ja edukad investeerivad aega millest hiljem tekib vara ja rahavoog. Müü oma 8 tundi tööandjale 8 tundi maga ja puhka aga mõtle mida sa teed ülejäänud 8 tunniga? 24 st tunnist ? Kui sa ei suuda mõelda siis pead vaesena siit ilmast lahkuma. 21 sajand, internet MÕELGE=Võimalused. Ära vahi telekat vaid õpi ja arene :)
m
maali/ 17. august 2013 22:25
Mina kui värske penskar tean väga hästi,kellele säästmine kasulik on ja kutsun üles kõiki meie inimesi imikust raugani-ärge uskuge ühegi pangaametniku juttu,ogu see säästmise ja kogumisjutt on tühipaljas mulin.Ma tahan elada nüüd ja praegu ja kui mul on jõudu natukenegi raha säästa,siis tahan aidata lapsi aga mitte koguda mingisse ebakindlasse pensionifondi,et lõpuks sellest tühisestki summast ilma jääda.
l
lihtinimene/ 17. august 2013 22:10
Tulevik saab väga tume ja ettearvamatu olema.Pensionifondides te rahaga tegelikult mängitakse õnnemängu.Kui paigutatud ärisse jääb äri püsima ja on tootlikkus edukas saate oma 40%,kui kukub olete kõigest ilma.Kõige kindlam paigutus on väärismetall ja maa,mille hind kogu aja tõuseb ja raha väärtus ainult väheneb,sest raha väärtust hinnatakse kulla järgi.
a
Ats/ 17. august 2013 21:57
Toimetulekuks on seega vaja kuskilt lisaks säästa - kuidas ja mida, see on valiku küsimus," ütles mõttekoja Centar eestvedaja Janno Järve teema sissejuhatuseks.
LOLL JUTT SUHU TAGASI !!!
Ca 65-70% eestlastest elab palgapäevast palgapäevani ja seda ei saa ka normaalseks eluks nimetada, pigem vegeteerimiseks. Millest on võimalik säästa - Janno Järve sõnamulin siin küll kuidagi lahendust ei anna! Olin kolm aastat kehva tervise tõttu tööst eemal - Swedbank pani selle ajaga 50% kogutud kohustuslikust pensionifondist tuuri - kas see on säästmine.
Panka kogumine - kingitus pangale, pankrot kogujale.

k
ketser/ 17. august 2013 21:34
planeeri mis sa planeerid riigi abil - lõpuks ikka riik hoolitseb selle eest, et rahast näed vaid und ja hea kui üldse ennem ära sureksid.
s
Sass Saepuru/ 17. august 2013 19:45
Kolisin juba mitmed aastad tagasi Maarjamaalt marjamaale ja netis saan vaadata pensioni kogunemist.Suve algul oli pensioni välja teenitud u 200 euri,aga seal on kirjas ka arvestuslik pinss pinsile jäädes ja selleks summaks on ligi 1800 euri.Tulge yle,saate kogu aeg köhu täis ja soovi korral pensionipölveks koju (Eestisse).
k
kai/ 17. august 2013 19:14
Pank ärgu minu pensioni pärast muretsegu.
e
emm/ 17. august 2013 18:28
Pangal näpud põhjas? Ullikesed tooga aga pikaajalisi hoiuseid mida pangad saaks laiaks lüia! Enne pühin tagumikku selle rahaga kui pankadele kingin!Minge tööle krdi varganäod.
t
to huvitav jama 12:21/ 17. august 2013 17:31
Asi selles, et mis otsast lõpuni valesti tehtud, ei saagi kunagi õigeks. Pealegi kui ei tahetagi aru saada kogumispensioni väärtusest. Ise hakkan saama Eestis töötatud 35. a. staaži pealt 291 euri pinssi. Samas Soomes 10.a. staaži eest tuleks umbes 600 euri. Üks erinevus veel Eestiga: Soome riik ei topi näppe pensionikassasse. See, mille oled välja teeninud, on pensieas sinu. Kui mõni valitsusest peaks ettepaneku tegema võtta pensionirahad riigikassasse, poleks ta järgmisel päeval enam mitte keegi.
a
Arukas finantsplaneeria/ 17. august 2013 16:57
Juba pikki aastaid tagasi planeerrides jöudis mul kohale et on vaja riiki vahetada et mu pensionifinansid hakkaks head välja nägema ja nyyd aastaid hiljem pole pöhjust kurtmiseks...
j
Juku/ 17. august 2013 15:52
Pangaliit? Liit kasumi saamiseks. Kliendid. Kõik üksinda. Sellepärast neid kotitaksegi! Uskuge rohkem panku ja saategi niimoodi taevasse! Ainult et unes!!!!
u
Uudu Uduverest!/ 17. august 2013 15:47
Mina tahan ka teada, mida tähendab Eesti tingimustes finantsplaneerimine?

h
homo ningo/ 17. august 2013 15:43
Siiski on olemas noortele hea pensioniinvesteering - minna Maarjamaalt nn. marjamaadele.Kui seal korralikult ja tublilt töötada, siis on enamasti viisakas pension kindlustatud. Iseasi, et ka nende maksud saavad marjamaadele, mitte siinsete valitsejate taskutesse.,Eks see võib mõnele pinda käia.
s
serks/ 17. august 2013 14:46
Nojah,meil on siis riiri rahade varguste varjamiseks juba üksjagu panku allavett lastud:Sotsiaalpank,Põhja-Eesti pank ,Krediidipank.Ja kuna prokuratuuris omad joped tööl,siis on vargad praeguseks juba Brüsselis ja susserdavad seal.
n
no / 17. august 2013 14:45
nii lolli juttu võib ajada ainult harimatu inimene kes ei tea kuidas ja millisest palgast peavad tavalised inimesed elama... kogume! mida? seda ei saa koguda mida pole! Kui enamus lihtsat tööd tegevaid inimesi näeb kurja vaeva et kuidagi arveid maksta... söögi ostmisest või õigemini valimisest mida süüa rääkimata. Idioodid! Tahaks teada kuidas nad 400 € kuus hakkama saavad ja veel pensioni põlve jaoks investeerivad! Olen avatud õpetustele kuidas...
k
kõige muretum / 17. august 2013 14:35
pensionipõlv on olla MULLA ALL ja ei mingit muret.
s
serks/ 17. august 2013 14:06
Ehk aitab sellest umbluust.Kuidas kommenteerite seda,et inimesed,kes viimased 20 aastat on planeerinud ja kogunud,on tänase päeva seisuga hoopis miinuses.Kas nad peaksid viimasedki veeringud pankadele raiskamiseks andma ????
k
kutsuks hoopiski/ 17. august 2013 13:14
endal koju raudkappi soetama ja selles tagavaraks rahanatukest koguma, sest iial ei ole ka pangad enam kindlad, ammugi veel need kogumispensionid ja muud kammajaad, sest fondidesse paigutatud rahad võivad ühel heal ajal peessse lennata, ükski pank ei maksa siis essugiii!!
l
Leenu/ 17. august 2013 13:13
sellega peab praegu hirmutama lasteaialapsi, et pange kohe oma kommiraha kõrvale. Nemad ehk saavad siis vanaduses midagi endale lubada. Mina olen 59 aastane ja eluaeg madalapalgaline haritlane olnud. Mida ma nüüd enam planeerin, lootsin, et saan vähemalt pensionile ja ka oma palgaga võrdse pensioni vähemalt. Nüüd näen, et igasuguse korrigeerimise-indekseerimisega on minu töötatud tööaastatest 5 aastat kadunud,praegusest palgast hakkan heal juhul 40 % pensioni saama. No kohe kutsub planeerima.
k
kas pangad on ollliks läind,/ 17. august 2013 13:11
või kõik noored seal arvamusi avaldamas, kel pole aimugi palju suuremal enamusel kuus palgad on, isegi noortele meestele ei maksta enamuses 1500´.- kuus, alla selle ei peaks saama üldse pangaorjandusega ju lapsi kasvatada vaid makstakse hoopis alla 1000.- maksudeks läheb korterilaenuga vähemalt 800.- Mis maal need arvamusliidrid küll elavad ja neil ilmselt ka palgad alates 2000.-muidu nad ei lõksutaks enda suukest!!!Lollidemaal tundub juba et elan, küsige neilt, kes elasid nõuka ajast ausalt ja ei olnud ärastamiste juures, võimaluste juUres ja elasid ka ausalt, nende lapsed on PANKADEORJAD, MIS KOGUMIST NENDE VANEMAD KÜLL TEHA ON SAANUD ???
JOPAKOLLAD KÜLL!!!

h
hallooo!!!/ 17. august 2013 13:10
... kas see peaks olema tarkade inimeste jutt????? ...mul on häbi, et avaliku teenistuse töötajad nii rumalat juttu ajavad ... ise siis ütlevad et investeerige haridusse - nemad enda omasse seda igastahes teinud pole ja ilmselt pole ka neid vanemad toetanud ... mul on piinlik selliste pärast!
j
Jah/ 17. august 2013 13:00
Pange raha sammastesse, on pankurtel kena pensipõlv garanteeritud... seakari!!!!
h
homo ningo/ 17. august 2013 12:59
Kuidas saab planeerida, kui tuleb lapsi toetada. Siis, kui nemad suureks ja iseseisvaks on saanud, siis jäävad pensionäridest vanemad nii haigeks, et tuleb kas ise omastehooldajana rabada, töölt ära tulla või vanemad hooldekodusse paigutada. Selle , ja korteri üüri peale kulub kogu palk.
Mida siis kõrvale panna pensionipõlveks. Kui just suured kinnisvarad pärida pole.
Loomulikult on vanemad omal ajal oma väikelapsi s.tutanud ja selle tänuks on nad hooldust väärt, aga vanaduspõlves on inimene lihtsalt oluliselt kerekam kui imikuna, nii et füüsiliselt läheb väljaõppimata inimesel oma austavat kohust täites raskeks, nii et võib ise invaliidistuda. Neil aga ka pinsid väiksed, nii et nokk kinni saba lahti või kärss kärnas ja maa külmand.
m
maamats/ 17. august 2013 12:44
kas ma pean teadma, mida tähendab "F I N A N T S P L A N E E R I M I N E" ?
j
jusss/ 17. august 2013 12:41
Mis sellest planeerimisest kasu, kui SEB muudab oma suva järgi 12a. tagasi sõlmitud kolmanda samba lepingu tingimusi. Finantsinspeksiooni limukad ei julenud lepingu rikkumise kohta isegi mingit seisukohta võtta. Soovitasid lepitaja poole pöörduda.
m
minu pensioni finants programm on/ 17. august 2013 12:33
kolida kusagile kus piisavalt soe et t?naval magada ,kerjata ,ja poe prykast syya óngitseda................pistke oma sambad endale kuhu soovite..........
h
huvitav jama/ 17. august 2013 12:21
miks mujal norm EU riikides saab normaalselt,aga meil ei saa,pole mötet pläkutada
t
.../ 17. august 2013 12:20
toredad jutud noortele ja kergeusklikele .

i
imestap/ 17. august 2013 12:11
yx riigivargus on ka kasuks
f
Finantse/ 17. august 2013 11:42
Sa võid ju planeerida-aga siis tuleb mängu terviseseisund või kargab kohale vikatimees ja ongi finito la comedia - M ja lõpp...