Eesti uudised

Tiia Järvpõld: "Isiklik abistaja on mu käed ja jalad. Mõistus on mul endal." (27)

LISA KOMMENTAAR

ka vanaema 20. august 2013 19:27
Tiia nägin kunagi sind telekast ja sama soov , mis on su lastest saanud, olen ka ema ja nüüd ka pensioner, see on heast tahtest soov teada kui suured on lapsed ja mis teevad
Vanaema 19. august 2013 12:40
Ikkagi mind ka huvitabTiia on ju sünnitanud lapsed ja kas nad käivad Tiiat ka vaatamas?
parandus: mitte Mella ei kuulu juhatusse, vaid Mella Õde!!!!! 18. august 2013 18:35
lugesin ajalehest nende kaartide kohta 18. august 2013 16:00
Eestist kuulub/kuulus sinna juhatusse, kes seda kampaaniat organiseerib ja raha jaotab, vaid Mella (jalgadega tegutsev väga sümpaatne noor mees) ja eesti invaliididest saavad abi ainult Mella ja Tiia. Kõik. Ülejäänud summad lähevad soome ja ka kaardid on enamikus soomlaste joonistatud. Alati tasub uurida, kuhu rahad liiguvad. Vot ei mäleta enam, millises lehes artikkel ilmus. Aga jah, keegi ei käsi annetada.
Ene 18. august 2013 00:48
Nüüd tahan mina öelda paar lauset: esiteks, mul pole mingi haige uudishimu teise inimese laste ja nende käekäigu vastu, vaid normaalne huvi kui juba kord üle pika aja Tiiast kirjutatakse. Kõik kommentaatorid viskuvad kui emalõvid siin tema kaitsele, ilma, et üldse aduksidki minu postituse tooni. Mul on samuti hea meel, et Tiial hästi läheb ja et ta on tegus inimene.
Pole vaja enda suhtumise ja käitumise põhjal teiste inimeste üle otsustada ja neile silte kleepida.
Lugejale... 17. august 2013 23:25
ja teistele, kes muretsevad nende kaartide pärast. Ühtlasi täienduseks "eit" kommentaarile. Kaartide eest tasumine on vabatahtlik. Kes soovib, see toetab, kes ei soovi, see mitte. Minu meelest ringleb päris palju erinevaid kirju, mille kaudu soovitakse koguda erinevate ühingute jaoks annetusi. Pole tulnud selle pealegi, et pidada neid häirivaks. Ausalt öeldes on päris armas, kui lisaks tavapärasele pangakonto numbrile ja paarilauselisele kokkuvõttele, mille jaoks raha kasutatakse, sisaldab kiri ka midagi muud, mis annaks parema ülevaate, millega toetust sooviv ühing tegeleb... Ning seda need kaardid minu meelest ka on- lihtsalt näited, millega tegelevad inimesed Ülemaailmses suu ja jalaga maalivate kunstnike ühingus.
eit 17. august 2013 21:12
tiia on ju terve elu võidelnud oma parema toimetuleku pärast . keegi avaldas arvamust , et sai paki kaarte ja tiia kirja ja ka seda , et ta neid ei vaja . need kaardid on kõik maalitud suu või jalgade abil . kommenteerivad inimesed , kes tiia elu ei tea , aga arvamusi jagub . arvan , et tiia õnn on olla ka ema ja nüüd vist ka vanaema . tark ja tubli naine . jõudu , jaksu ja armastust !
ruko 17. august 2013 20:07
Just - selle asmel, et hädaldada ja soiguda, Tiia tegutseb. Lugege tõesti ta blogi, kui huvi on, siis saate aimu, kui palju ta teeb selleks, et lubada endale sisukat ja tegusat elu. Poolte kommenteerijate arvates tal justkui ei tohiks seda olla? Tiia õnneks nii ei arva. Ei vaja ta 24/ hooldajat, nagu siib on eeldatud kommentaarides - ta saab oma kodus väga paljuga ise hakkama. Ma ei tunne Tiiat isiklikult, aga olen aastaid ta blogi lugenud ja suhtun temasse kui söakasse ja tragisse inimesse, kes eluraskustel enda heidutada ei lase, siira lugupidamisega.
Eriti totakas on lugeda kommentaaridest arvamusi laadis "kui juba julgesid endast kirjutada ja probleeme lahata, võiksid ka rohkem endast ja lastest kirjutada" jne. Nii palju võiks ikka taipu olla, et märgata - mitte Tiia ei kirjutanud endast, vaid ajakirjanik kirjutas Tiiast. Ja et teemaks ei olnud mitte Tiia suhted lastega, vaid isikliku abistaja staatus ja vajalikkus, siis kirjutatigi sellest, mitte lastest.

rikkitikki 17. august 2013 15:28
Palju ebaadekvaatseid küsimusi on esitatud, no ei saa mitte vaiki olla.
Abistajat vajab Tiia eelkõige selleks, et käia kodust väljas. Kodus saab ta ka ise hakkama. Kaks või enam abistajat on vaja selleks, et enamasti on ta abistajad tudengid, kes teevad seda õppimise kõrvalt ja ükski abistaja ei ole tema kõrval 24 tundi ööpäevast- neil kõigil on ka isiklik elu. Kas tõesti on nii raske selle peale tulla, et üks abistaja on täna 3 tundi ja läheb siis oma koju ja homme kooli, ja järgmine päev tulla ei saa ja siis on vaja et tuleks teine abistaja ja oleks vajaliku arvu tunde.
Mis rahast Tiia maksab abistajatele - talle seadusega ettenähtud toetustest, lisaks omateenitud ja projektidega taodeldud rahast. Kes tahab või vajab ka abistajat - tehke järgi.
Miks lähedased Tiia eest ei hoolitse - isa on ammu surnud. Tiia lapsed on täiskasvanud ja kui nad ei soovi, et õhtuleht neist kirjutaks, siis Tiia neist õhtulehele ei räägi. See ei tähenda, et lapsed Tiia eest ei hoolitse, aga neil on oma elu ja omad valikud. Soov elada nagu tavainimene on täiseti elementaarne ja loomulik. Need, kes vajaksid ka abistajat, aga neile ei ole keegi koju seda pakkuma tulnud, aga palun - tänu Tiiale saite nüüd teada, et on täiesti normaalne kasutada toimetulekuks abistaja teenuseid, palun looge/otsige endale need võimalused. Kui ei tea, kust otsast alustada, suhelge Tiiaga ja küsige nõu.
m 17. august 2013 15:01
Miks inimesed ei saa aru,et 2 abistajat pole korraga tal?Abistajad ei ole ka loomad ega orjatöölised kes puhkust ei vaja?Tean mitmeid inimesi, kel on 2-3 abistajat kuna nad vahetavad omavahel päevi(ei ole nii,et kõik kolm korraga inimese juures, vaid ikka üks on ühel päeval ja teine teisel päeval). Ja miks sobratakse tema rahakotis?Kui jaksab maksta siis on tore ju!Ja äkki lastel pole võimalik toetada ema või lihtsalt ei taha?
Aivo kui Sul kade meel,et inimene jaksab majandada end ka siis kui puue on võiks eeskuju võtta ja ise projekte kirjutada vms. teha.
aivo, 12:59, 17. august 2013-le 17. august 2013 13:53
Minu teada aitab teda vald.Sest sama raha,mis tuleks vallal maksta hooldekodule,saab ka Tiiale maksta vajaduste rahuldamiseks.Tiia teeb igasuguseid üksikprojekte,peab loenguid ja teeb analüüse.
Ene, 09:22, 17. august 2013-le 17. august 2013 13:51
Loe ta blogi "tiiatibu",siis saad ka lastest teada.Ta on vanaema juba näiteks.Ja poeg elas (elab?) hiljuti temaga...
aivo 17. august 2013 12:59
see artikkkel tekitab mitmeid küsimusi, kas ned on tarbetud või mitte, seda, ei oska ütelda; kui suur on Tiia tegelik sissetulek, et ta jaksab vaid pensionist maksta abistajale 400 eurot + söök + ratastooli hooldus + eluasemekulud. Ja tõesti, kus on Tiia lapsed, et nemad ei aita. Tiia-sugustel inimestel peab ju ka 24 tundi abistaja olema kuna ratastooli inimene ei saa iseseisvalt isegi WC-sse minna kui ta just karkudega ei käi. Kuidas võib inimesel olla kaks abistajat kui mõnel abistajat vajaval pole neid ühtegi, näiteks pimedal inimesel? Ja neid küsimusi oleks ka rohkem, kuna olen ise raske puudega ja abikaasa on lapsest saati pime. Kuna oleme juba 20 aastat abielus olnud ja ma olen kursis kõikde puudega seotud probleemidega, siis tahaks neid asju ka teada.
Kats 17. august 2013 12:12
Ja siinkohal tuleb kohe meelde kuidas meie 101-l "dalmaatslasel" on võimalus palgata endale mitu abilist (no nimetame neid nõunikeks) igapäevatöös toimetulekuks ... ja seda kindlasti mitte enda taskust :P Kahjuks meie riigi sotsiaalsüsteem on nii nagu ta on. Tugevamad jäävad ellu ... Ja Tiia on tõestanud, et ta on tugev eesti naine. Jõudu ja jaksu Tiiale ja tema abilistele.
nõustun 11.04 17. august 2013 12:11
Esimest korda Tiiast lugeja ei tea kindlasti tema pretensioonikatest nõudmistest läbi pikkade aastakümnete. Ta on ise kõike teinud, et muutuda suht ebameeldivaks. Nii kõrgeid nõudmisi esitada ikkagi häbematus,ka abistaja on inimene ja sellise iseloomuga puudelise iseloomuga inimest peab küll abistama vist robot. Tiia lihtsalt peab ja tahab pildil olla ja tähelepanu nõudma.Kunagi abivalmis inimesena ka ise ostnud neid ümbrikke - enam ei osta,vägivaldne nõudmistega tungimine minu koju...... Elan 300krooniga ja ei kujuta ette, et oleks abimehe palgaraha 4oo euri, kusjuures pole kade.Sajad inimesed elavad puuduses. Perest ja lastest ikkagi võinuks paar lausetki öelda, ikkagi viisakas oleks olnud, küllap lastega rasked suhted. Mõnikord võib ka natuke tõde kirjutada.....nii isekas ei tasu olla oma nõudmistega.
kas üle arune küsimus? 17. august 2013 12:00
normaalsetel inimestel olgu või puudega on lapsed,tavaliselt normaalsed lapsed ikka abistavad ALATI oma vanemaid ... miks siis peaksid teised külakorda käima ?

Maria 17. august 2013 11:39
Mis lahterdamine see nüüd olgu - tavainimene ja mittetavainimene? Ja tal ongi õigus käia, kus tahab ja elada, nagu tahab. Häirib silma või? Vaesed õrnakesed, kes ei kannata natuke silmatorkavamate kiiksudega inimesi vaadatagi.
Selles mõttes, et kui on inimesi, kes talle võimaldavad ligipääsu kohtadele, kuhu ta tahab minna, aitavad toimingutes, mida ta tahab teha, siis miks ta ei võikski käia ja teha ja eladagi normaalse inimese elu?
Tahe on see, mis elus edasi viib. Ma arvan, et ilma oma tugeva tahteta oleks see naine palju nadimas seisus. Nii et unistused peavad olema ja tahtejõud peab olema.
Miks kaks abistajat küsimusi tekitab? Võibolla üks abistajatest ei saa lihtsalt enam kogu aeg tööpostil olla... poole kohaga töötamine näiteks õppimise või pere kõrvalt on normaalne, miks ei võiks siis inimesel olla kaks abistajat nö. poole kohaga? Või on mingeid muid nüansse, mida meie ei tea ja ei peagi teadma.
kaks abistajat ühel inimesel iga päev??? 17. august 2013 11:04
Mõnel pole ühtegi ja nõuda ja lehte minna ka ei oska. Viimati, kui Tiiast kirjutati, elas ta isaga ja isa oli üks mitmest abistajast?, aga tema nõudmised on alati olnud üle mõistuse - elada nagu tavainimene, käia igal pool nagu tavainimene - mul on selleks ÕIGUS. See peletas inimesd temast eemale.
Kuis nüüd ei tea, aga kaks abistajat tekitab küsimusi.
krikats 17. august 2013 10:47
maali 17. august 2013 10:41
Ei maksa nii kuri olla kui inimesed lihtsalt küsivad pere kohta õigeid küsimusi. Aga Tiia on tubli ja ettevõtlik ja annaks vanajumal talle tervist ja mõistust.
...to Kas 17. august 2013 10:34
..TEEMA on Tiiast,MITTE Tiia lastest...kui kirjutatakse Sõnajalgadest,sis ei kirjutata ,MIDA nende LAPSED teevad ju!!! no on nuuskurid?!?
Kas... 17. august 2013 10:16
...lapsed ka abistavad, kui juba julgesid endast kirjutada ja probleeme lahata, võiksid ka rohkem endast ja lastest kirjutada. Kus elad, kas hooldekodus, nii ei saa ju aidata, kui ei tea, kuidas elad. Postkaartidest ka ära ei ütleks, olen ka varem selliseid projekte toetanud. Tean, et tänapaeval on iga EURO tähtis.
Enele ja 9.06-le 17. august 2013 09:53
Kas teil on eluliselt vaja teada saada, mis on saanud Tiia lastest? Igal inimesel on oma elu, saatus, tahe ja tugevus. Tiia mehe nõrkus oli oma naist peksta ja abielu purunes. Aga see ei oma tähtsust, kas Tiia või emaks saada, abielluda. Miks te nii õeldad olete? Elage oma elu!
Õnne Tiiale!
Mann 17. august 2013 09:47
No on inimesed ikka uudishimulikud.

lugeja 17. august 2013 09:22
Mõni aeg tagasi potsatas mu postkasti paks übrik koos postkaartide ja Tiia kirjaga. Ma ei vaja neid kaarte ja pole ka kellelegi saata. Oli isegi vist ümbriku sisu maksumus ja arve nr kirjas. Leian, et selline tegevus häiriv.
Ene 17. august 2013 09:22
Sama küsimus on ka minul. Aastaid tagasi mäletan Tiia õnnelikku abiellumist ja siis mõne aja pärast laste sündi. Siis oli veel abikaasa tema kõrval. Hiljem oli ajalehes ja meedias kuulda, et abielu siiski püsima ei jäänud. Mis aga lastest on saanud, sellest kahjuks pole midagi kuulda olnud. Kui üle nii pika aja nüüd jälle ajalehes artikkel on, võiks ikka ka lastest kirjutada, kuidas neil läheb, kui vanad nad on ja milline on olnud nende elutee.
17. august 2013 09:06
Mis Tiia lastest on saanud? On nad juba oma eluteel?