Eesti uudised

Lasnamäele kerkib Päästeameti ja Häirekeskuse ühishoone 

Toimetas Kristin Aasma, 15. august 2013 16:54
Päästeameti ja Häirekeskuse Tallinna ühishoone kavand.Foto: Riigi Kinnisvara AS
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja Päästeameti ja Häirekeskuse Tallinna ühishoone ehitamise riigihanke, millele oodatakse pakkumusi kuni 12. septembrini. Ehitustegevusega alustatakse tänavu ning kaasaegne ühishoone antakse kasutajatele üle 2014. aasta sügisel.

Tallinna Lasnamäe linnaossa Osmussaare tee 2 kinnistule ehitatav Päästeameti ja Häirekeskuse hoonekompleks koosneb kesksest neljakorruselisest hoonest, mis on jagatud funktsionaalselt kolmeks osaks: Päästeameti garaažid koos õppeklasside, riietusruumide ja jõusaaliga, Häirekeskuse töösaal koos puhke ja abiruumidega ning administratsiooni osa. Samuti rajatakse neljakorruseline tuletõrjespordi ja päästetööde harjutustorn vajalike treening- ning turvaelementide ja jooksurajaga.

Ühishoone suuruseks on kavandatud 3512 ruutmeetrit ning selles on arvestatud töökohti ligikaudu 300 inimesele. Hoone on projekteerinud AS Amhold.

Uus hoone ja nüüdisaegne ühine töökeskkond on hädavajalik ühele hädaabinumbrile 112 üleminekuks, mis on kavandatud 2014. aasta lõpuks. Üleminek ühele hädaabinumbrile 112 on oluline ja pikemaajaline ümberkorraldus Eesti sisejulgeoleku valdkonnas, mille eesmärk on kiirendada abi saamist.

Ühele hädaabinumbrile 112 ülemineku järel tuleb nii politsei, päästjate kui ka kiirabi kutsumiseks helistada numbrile 112.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee