" kuna ESis reeglina kasutatav propüleenglükool, glütserool ja erinevad maitselisandid omavahelises kombinatsioonis on tõenduspõhiselt tervisele ohtlikud." Äärmiselt huvitav, kas lugupeetud doktor võiks sellekohaseid uuringuid välja tuua? Väide et need on tõenduspõhiselt ohtlikud tähendab ju seda et selliseid uuringud on tehtud.
Olles lugenud vägagi erinevaid uuringuid, panevad selles üllitises doktori poolt õhkupaisatud väited pehmelt öeldes muigama. Midagi pole aga teha kui retoorika on kohustuslikus korras ette antud ja käivet vaja kasvatada. Mina sain tänu e-piibule vastikust sigaretiharjumusest lahti ning peagi saan ka e-piibust lahti. Riik ei saa enam aktsiisi ja farmaatsiatööstus kaotab potentsiaalse vähikliendi. Ma ei näe mis selles halba on.
Ega need tavalisedki sigaretid ikka väga vabalt müügil ei ole - vähemalt vanusepiirang on ostmisel peal. Ja see, et vaatamata hoiatusele võivad mõnes üliliberaalsust ja ettevõtlusvabadust etendavas riigikeses inimesed suitsetamisega iseenda ja lähedaste tervist raskesti kahjustada või isegi tappa, ei puutu antud teema puhul asjasse. Või kui, siis ainult niipalju, et kümnendalt või kuueteistkümnendalt korruselt alla hüppamisel on ooteaja erinevus mõõdetav sekundi murdosades. Tagajärg ise on aga üsna ühesugune...
Väga tubli. Väga sobiv on mainida mingit saladuslikku vastupanureaktsiooni ning siis tähendusrikkalt vait jääda. Mõtlev inimene siiski küsib endalt, et kuidas reageerivad hingamisteed tubakasuitsule -- miks seda ei siin ega tolles uurimuses mainitud pole? Ja veelgi enam, ta küsib endalt ka, kuidas reageerivad hingamisteed mistahes auru sisse hingamisele, olgu see mingist kartulipotist kodus, nebulisaatorist arsti juures või keriselt saunas. Kas see pole oluline siin ära tuua? Aga nagu ma vist juba ütlesin, hästi tehtud.
Tubaka suitsetamsit on "teaduspõhiselt meditsiiniliselt uuritud" kuid ometi on sigaretid vabalt müügil?! Kui e-sigart kas või natukenegi vähem kahjulik on kui tubakas siis miks seda keelata?