7
fotot
Protestijate laager Egiptuses Kairos Rabaa al-Adawiya mošee juures pärast julgeolekujõudude rünnakut 14. augustil 2013. (AFP / Scanpix)

Egiptuse rahutused muutuvad üha verisemaks. Kokkupõrked valitsusjõudude ja ekspresidendi Mohamed Morsi pooldajate vahel teravnevad, kasvab hukkunute arv ning riigi valitsus on välja kuulutanud eriolukorra.

Egiptuse julgeolekujõud ründavad ekspresident Mohamed Morsi pooldajate laagreid. Egiptuse tervishoiuministeeriumi andmetel on hukkunud 149 inimest. Vastaspool, Moslemivennaskond, kes toetab protestiaktsioone, väidab, et tapetud on üle 2000 inimese, vahendab BBC. Kuuks ajaks on välja kuulutatud eriolukord.

Egiptuse asepresident Mohamed El Baradei teatas täna tagasiastumisest ajutisest valitsusest, tuues põhjuseks vägivalla puhkemise. 

Täna hommikul koidu ajal liikusid julgeolekujõud buldooseritega Rabaa al-Adawiya mošeesse, kus asub peamine Morsi pooldajate laager. Ka Nahda väljakul olnud protestilaager aeti laiali. Näiteks tapeti Moslemivennaskonna juhtfiguuri Mohamed el-Beltagy 17-aastane tütar Asmaa.

Verised kokkupõrked ei toimu üksnes Kairos. Suezi provintsis on tapetud viis inimest. Pealtnägijad ütlesid, et Morsi toetajad püüdsid hõivata valitsushooneid tormijooksuga.

Põhjaprovintsides Alexandrias ja Beheiras ning Egiptuse keskosas Assiutis ja Menyas on samuti kokkupõrked.
Lõunas Aswanis on kogunenud sajad inimesed kubernerihoone ette. Egiptuses keskosas on rünnatud kolme kirikut, sh Sohagis, kus elab suur hulk kopti kristlasi.

BBC kirjutab, et pole selge, kui suured on inimkaotused tegelikult, sest erinevad pooled annavad väga erinevaid andmeid. BBC-le on öeldud kohapealt, et Rabaa al-Adawiya mošee ümber on loetletud vähemalt poolsada surnukeha.

Jaga artiklit

21 kommentaari

V
Vaaraode ajal  /   09:55, 15. aug 2013
ei mõstetud nalja nendega,kes vähegi vigiseda proovisid.Kõigepealt
said piitsaga üle turja ja kui see ei aidanud,tehti peajagu lühemaks
ja visati liivaauku.Need rahvad tunnistavad ainult sellist "demokraatiat".
Ei mingit kaost, vaid hoolas töö,tasuks pihutäis aedvilja.
H
huvitav  /   09:07, 15. aug 2013
kas see ongi siis õige Jänki Demokraatia mida eksporditakse kõikjale riikidesse.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis