Repliik

Kas Ossinovski sai kuumarabanduse?  (2)

Priit Toobal, Keskerakonna peasekretär , 12. august 2013, 07:00
Oleg Ossinovski kuulutas Äripäevas, et poliitikat peaks ajama ainult jõukad inimesed: «Vaesed inimesed poliitikas on üks korruptsiooni, populismi ja muu amoraalse käitumise põhjustajaid. On oluline, et lobi oleks absoluutselt läbipaistev, et iga ühiskonnaliige teaks, mida tahab üks või teine ettevõtja, kui palju ta maksis ja millist kasu see riigile toob,» ütles Ossinovski.

Need on Ossinovski suust tõeliselt kuldsed sõnad – avalikkus tahaks juba ammu teada, mida loodavad isa-Ossinovski ja tema äripartnerid Vene transiidi sektoris Eesti Sotsiaaldemokraatlikult Erakonnalt sinna pumbatud summade eest. Loodetavasti on see raha määratud Eesti vaesemate inimeste huvide esindamiseks, millest SDE räägib mõnikord oma avalikes esinemistes ning sel sponsorlusel pole mingeid varjatud sisemajandus- ega välispoliitilisi motiive.

SDE suursponsori sõnul peaks ettevõtjad enda huvide edendamiseks kasutama kas ametiühingute kaudu või isiklikku lobistamist. Ossinovskite isiklikust lobistamisest pole kuigi palju avalikkusele teada. SDEst tänavu Eesti Ametiühingute Keskliidu juhiks saanud Peep Peterson peaks aga küll selgitama, kuidas Ossinovskid ametiühingute kaudu oma asju ajavad. Näiteks vedurimeeste ja rekkajuhtide streik või streikimata jätmise motiivid peavad olema avalikkusele kristalselt selged ning ametiühinguid ei tohi varjutada kahtlus, justkui töötajate huvides läbi viidavate aktsioonide näol võib tegu olla hoopis ettevõtete omanike ebaausate konkurentsivõtetega.

Samal teemal

29. september 2014, 23:09
Kes on Eesti rikkaim ärimees? Ikka Oleg Ossinovski!

2 KOMMENTAARI

o
Ossinovski 12. august 2013, 12:56
tänapäeval on rikkad küll ainult ENDALE seadusi teinud ja mammonat krabanud. Kui praegu rikas muutub järjest rikkamaks ja vaene jääb vaesemaks, miks n...
(loe edasi)
m
MADIS 12. august 2013, 08:33
Vanas Roomas oli näiteks kohtunikuamet tasuta, ühiskondlik töö. Aga sinna võisid seega kandideerida vaid varakad isikud. Eeldati, et rikkal pole vajad...
(loe edasi)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee